Kayseri - Erciyes Dağına Araç İle Çıkma Denemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deveci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,531

deveci

adrenalintürk
Yer
kayseri
bu yeni forumda erciyese offroad araçları ile çıkılabilecek en yüksek noktaya çıkma denemesi için ön görüşmeler,fikir paylaşımları ve detayları konuşarak forum sonucunda bu iş için hevesli arkadaşlarla birlikte bir deneme yapmayı planlıyoruz.

bu gezi kendimizi çılgınca tehlikeye atma değil; iyi düşünülmüş,fizibilitesi yapılmış,planlanmış ve belirli bir hazırlık aşamasından sonra yapılacaktır.

bu bir erciyesin zirvesine çıkma denemesi değildir!!!!sadece 4x4 araç ile çıkılabilecek en son intifayı denemedir.

bu konuda sadece offroad işi ile uğraşan arkadaşların değil,erciyese yaya olarak çıkmış kişilerin ve dağcı arkadaşlarımızında değerli fikirlerini duymak isteriz

Etiketler
Ynt: Kayseri - Erciyes Dağına Araç İle Çıkma Denemesi

Diğer tarafta epeyce fikir jimnastiği yapılmıştıda ... bakalım artık belki yeni arkadaşların daha ilginç fikirleri olabilir :smiley:

Off_Road' Alıntı:
Diğer tarafta epeyce fikir jimnastiği yapılmıştıda ... bakalım artık belki yeni arkadaşların daha ilginç fikirleri olabilir :smiley:
evet arkadaşların görüş ve düşüncelerini sabırsızlıkla bekliyorum
inşallah ön keşif gezisini 2-3 haftadan yaparız

2-3 hafta sonra yapmayı düşündüğümüz Erciyes dağı ön keşif gezisine katılmak isteyen arkadaşlarada bu arada çağrıda bulunalım.
detaylar daha sonra açıklanacaktır
katılımcı adı ve araç markası

1.Engin Kaplan (+1 kişi) araç:mercedes benz unimog 421

Selam
sakayla karisik bir aktivitenin on adiminin atilmis olmasindan dolayi katilimcilari simdiden kutlamak isterim.
google earthden bakip gordugum kadariyla bana canagin sol tarafindaki tepelerin yumusak sekilli uzamis olmasi eger ben gitsem degerlendirebilecegim makul bir rota olabilir diye dusundum.bunu da sormak istedim simdi.yani bu dedigim sanirim teleferik yada kayak yapilan pistin solu.buranin tirmanis egimi uygun ama sanirim sadece bir patika olabilir.buradan ne kadar gidilebilir.3900 metre azimsanmayacak bir rakim.ben bunu merak ettim oncelikle.arac harici olarak soruyorum ve ortami bilmeden bu dusunce ilk basta aklima takildi.[attachment=1]
bu diger arkadasin mesajindan alintidir.
dedigim canak kenari sol tarafta kalan.buranin egimi baslangicta biraz zor ancak uzuncabir sure rahat bi parkur gozukuyor taaki,zirvenin altina varana kadar.ondan sonra gercek maharet isteyen yer basliyor.ve sanirim buralarida 3700 mt civari .araclar icin son nokta :smiley:)

1

engin abi sen hiç denk gelmemişmiydin bizimle erciyes zirvesine dogru gidişlerimize ? biz çok çıkdık temmuz ayında kar doldurduk kap lara :smiley:)) benim içinfarketmez biliyosun off road etkinligi nerde nası olursa olsun katılırım fakat çok ilerilere gidilemiyo mesajımda okumuşsundur teleferik yolunun bittigi yerden sonra aşşa yukarı 500 mt civarında daha gidebiliyosun ilerde yol vardı fakat yagışlardan dolayı yol uçmuş daha ötesi yok anlıycan enfazla çanagın dibine kadar gidiliyor. dagın volkanik olması ve tepeciklerin hep çakıl olması nedeniyle araçların lastikleri yer tutmuyo...

alii38' Alıntı:
engin abi sen hiç denk gelmemişmiydin bizimle erciyes zirvesine dogru gidişlerimize ? biz çok çıkdık temmuz ayında kar doldurduk kap lara :smiley:)) benim içinfarketmez biliyosun off road etkinligi nerde nası olursa olsun katılırım fakat çok ilerilere gidilemiyo mesajımda okumuşsundur teleferik yolunun bittigi yerden sonra aşşa yukarı 500 mt civarında daha gidebiliyosun ilerde yol vardı fakat yagışlardan dolayı yol uçmuş daha ötesi yok anlıycan enfazla çanagın dibine kadar gidiliyor. dagın volkanik olması ve tepeciklerin hep çakıl olması nedeniyle araçların lastikleri yer tutmuyo...
Vinç atarız 20'şer metre arayla .... :D

MOUNTAINBIKER' Alıntı:
Selam
sakayla karisik bir aktivitenin on adiminin atilmis olmasindan dolayi katilimcilari simdiden kutlamak isterim.
google earthden bakip gordugum kadariyla bana canagin sol tarafindaki tepelerin yumusak sekilli uzamis olmasi eger ben gitsem degerlendirebilecegim makul bir rota olabilir diye dusundum.bunu da sormak istedim simdi.yani bu dedigim sanirim teleferik yada kayak yapilan pistin solu.buranin tirmanis egimi uygun ama sanirim sadece bir patika olabilir.buradan ne kadar gidilebilir.3900 metre azimsanmayacak bir rakim.ben bunu merak ettim oncelikle.arac harici olarak soruyorum ve ortami bilmeden bu dusunce ilk basta aklima takildi.[attachment=1]
bu diger arkadasin mesajindan alintidir.
dedigim canak kenari sol tarafta kalan.buranin egimi baslangicta biraz zor ancak uzuncabir sure rahat bi parkur gozukuyor taaki,zirvenin altina varana kadar.ondan sonra gercek maharet isteyen yer basliyor.ve sanirim buralarida 3700 mt civari .araclar icin son nokta :smiley:)

şimdi resimdeki 2800 mt yazan yazının dibibindeki patikadan yürüyerek çıkılabilirabilir araçlarla derseniz az öncede söledigim gibi son nokta üçker buzul çanagı denilen yer denemesi bedava ;D

sadece merak ettigim icin soruyorum off road harici bir tirmanis isin asagida isaretledigim noktalardan cikis ihtimali nedir.zirveye yakina kadar deavm edebilirmiyiz?

[attachment=1]

Erciyesicin

MOUNTAINBIKER' Alıntı:
sadece merak ettigim icin soruyorum off road harici bir tirmanis isin asagida isaretledigim noktalardan cikis ihtimali nedir.zirveye yakina kadar deavm edebilirmiyiz?
önceki forumda yazan Zirveye farklı yollardan çıkmış Dağcı bir arkadaş vardı eminim sorunuzu o cevaplayabilir...

alii38' Alıntı:
yok abi oraya kayseri off road kulübü bile vinçle fln çıkkamaz;D
Kay off deyince Okan ve Ahmet beylerin deneyeceği kesinde... çıkacakları kısmı bile sonra nasıl inerler belli olmaz .. malum onlar tepenin gerisinde ne varı bilmeden çıkmaya alışıklar... :smiley: ama o araçta olmayıda pek istemem ::smiley:

MOUNTAINBIKER' Alıntı:

[attachment=1]

sonraki resmi çözemedim ama önceki resimde 2810 yazısının hemen dibindeki patikadan rahatlıkla zirveye gidilebilir ben dagcılık deneyimim olmadıgı halde yolun % 80 ini gittim tanıyanlar bilir kilolu olmama ragmen:smiley: ki normal şartlarda sabahın erken saatlerinde çıkılrsa akşama sag salim dönülür

Off_Road' Alıntı:
Kay off deyince Okan ve Ahmet beylerin deneyeceği kesinde... çıkacakları kısmı bile sonra nasıl inerler belli olmaz .. malum onlar tepenin gerisinde ne varı bilmeden çıkmaya alışıklar... :smiley: ama o araçta olmayıda pek istemem ::smiley:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

alii38' Alıntı:
sonraki resmi çözemedim ama önceki resimde 2810 yazısının hemen dibindeki patikadan rahatlıkla zirveye gidilebilir ben dagcılık deneyimim olmadıgı halde yolun % 80 ini gittim tanıyanlar bilir kilolu olmama ragmen:smiley: ki normal şartlarda sabahın erken saatlerinde çıkılrsa akşama sag salim dönülür
2008 yazında Erciyesin KAR'ları erimişti ( de .. hatta bu yüzden SENETlerin ödeme günü kısmında Erciyeste Kar'lar eridiğinde yazan birçok Alacaklı yana yana Borçlularını aramıştı ;D )
Tırmanış için o sezonu kaçırmamız kötü olmuş... :smiley:

Forumda bu konu ile ilgili ayrı bir başlık vardı.
Aramak lazım.
Anahtar kelimeler ile bulamadım.
Erciyesin 2900 metresine kadar Off-Road araçları ile çıkış yapabilirsiniz ama daha sonra ki bölümleri kar-buz ve eğim açısından uygun olmayan bir zemin içermekte.

Süt Donduran yaylasından buzul yürüyüşü yaparak zirveye çıkmış biri olarak araçlar ile belli bir noktaya kadar gidebilirsiniz.
2003 yılından beri Erciyes'e gitmediğim için yol durumları konusunda pek bir bilgim yok.

Ama Hacılar Dağcılık kulübünden bilgi isteyebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri