Kazma, Kürek , Balta, Çapa Bir Arada Nasıl Bir Alet Ama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,039

evedilaz

cj hayatdır
Yer
büyükçekmece / ist
yurtdışında usa pazarından aldıgım usa askerlerinin kullandıgı bi ekipman . kazma, kürek ,çapa,balta 4 ü bi arada
kapalı hali
Krek001

Krek002

kazma hali
Krek003

çapa hali
Krek004

kürek hali , yan tarafı balta olarak kullanılıyo
Krek005

Etiketler

Ynt: Kazma, Kürek , Balta, Çapa Bir Arada Nasıl Bir Alet Ama

Türk silahlı kuvvetleride aynı sistem kazma kürek testere şeklinde alimiyum'dan imal edilmiş ekipmanı var halen kullanılıyor eğitimini almıştık.. :D :D

ben de buna benzer bir kaç alet edinmiştim zamanında ama nedense performans alamadım...evet Hasan bey haklısınız askerde de bunun eğtimini veriyorlar işte bende ilkini orda kırmıştım :smiley:

Hepsiburada da Coleman'ın benzer bir ürünü var. Çokta ucuz, dayanamadım aldım fakat 600 g. civarında olduğundan bir türlü yanıma almıyorum. :smiley:

askerdekinin adı portatif tahkim edevat piyadeler bilir ama onun marifeti daha fazlaydı testereden tutta mayın arama çubuğuna varasıya kadar. azmı siper kazdım bununla.kendimizi taşımız gibi bir yanda tahkim edevat bir yanda gaz maskesi bir yanda kasatura koşarkenki çıkan sesi anlatamam. bunlar sadece palaskada asılı bulunanlar.üst tarafı kütüklük silah ve telsizi sırtçantası panço vs.. 'yi saymıyorum.askerlik değil amelelik.bir anda eski günlere giddim.

bence butür aletler çok fazla işlevsel değil örneğin kazma olarak kullanıyorsunuz bellirli bir sürenin sonunda testerenin dişleri körelir batta elden çıkar. O nedenle hem ağırlık olur hemde bir zaman sonunda sadece kürek ve kazma haline döner

ben 1 yıldan fazladır kullanmaktayım en ufak bi sorun yaşamadım küçük ve taşıması kolay olması en önemlisi balıkda ,kampda,offoad için araçda iş görebilecek bi ekipman

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.