Kedi Yavruları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melis_burcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,749

melis_burcu

Kamp I
Arkadaşlar herzaman yemek verdiğim kedi , yavrularını haberimiz olmadan odama yatağımın üzerine taşımış . Evde beslemem imkansız , ne yapmamı önerirsiniz ? Bir kutuya koyup bahçenin güvenli bir yerine koysam , ama bu defa da yavrular büyüyünce başıma bela olur : ) bir bela yetiyor şuan için , 4 tane olmasın : ) varmı bir fikriniz ?

Etiketler

Ynt: Kedi Yavruları

Benim de beslediğim kedi geçen ay 4 yavru dünyaya getirdi. İlk tavsiyem yavrulara eliniz ile dokunmayın. Kendi kokunuzun yavrulara geçmesine mümkün olduğu kadar engel olun. Eğer insan kokusunu sezerse , yavruları beslemeyi bırakabilir. Yavruları mümkün olduğu kadar, diğer erkek kedilerin erişemeyeceği bir yerde tutun. Erkek kediler Anne kedi ile çiftleşebilmek için yavruları öldürmeye çalışabilir. Canı sıkıcı bir mevzu ama ne yazık ki doğalarında var kedilerin.. Yavrular için çevrenizdeki insanlardan sahiplenmek isteyecek insanlar bulmaya çalışın. İnternette de ilan verebilirsiniz.
Ben şu an var olan 4 yavru kediye hiç dokunmadım. Kapalı bir yerde tutuyorum , günde bir kaç saat anne kediyi dışarı bırakıp, daha sonra yavruların yanına kapatıyorum. Yavruların dişi olanlarını sahiplenmek isteyenlere vereceğim. Erkek olanlar zaten bir süre sonra bulundukları çevreyi terk ediyor. Şimdilik tecrübem bunlarla sınırlı ..

hayvan barınakları almaz tahmin ederim.anneleri baktığı sürece sadece ev sahipliği zor.anneleri olmasa bakımları imkansız.biraz ayaklandılarmı zaten ayrılacaklardır sizden.başlarda wc durumu sizi üzebilir.ama ayaklanıp oynaşmaya başladıklarında çektiğiniz bütün sıkıntıları unutup kendinizi kedi ailesinden hissedeceksiniz.gözlerinin açılması dişlerinin çıkması yürümeye başlamaları çok güzel bir tecrübedir.balkonunuz varsa kutuyu balkonunuza koyun.erkek kediler yavrular için büyük tehlike.birde hayvan sevmeyenler var.şanslısınız sadece anneye bakacaksınız.

moonwalker_arc' Alıntı:
Benim anlamadığım kedi nasıl sizin evinize ve hatta odanıza girip yatağınıza giriyor ???

hiç kedi besledinizmi hocam.bazen samimiyeti suistimal eder kedi mahlukatı.evi daha güvenli hissettiyse yavrularını daha güvenli yere taşımak için getirir.

Merhabalar.

Haytap, haysev
gibi hayvansever guruplara facebook ve twitter üzerinden ulaşıp durumu iletebilir, yavruları sahiplenecek insanlar arayabilirsiniz.
Ancak mevsim itibariyle pek çok hamile ve doğum yapmış kedi var sokaklarda.
Bizim apartmanın sevgilisi de yakında doğum yapacak, biz de birilerini bulmaya, yavrucukları sahiplendirmeye çalışacağız.

İşin(m)iz zor. Kolay gelsin.

tyt.fan' Alıntı:
hiç kedi besledinizmi hocam.bazen samimiyeti suistimal eder kedi mahlukatı.evi daha güvenli hissettiyse yavrularını daha güvenli yere taşımak için getirir.

Kedi beslemedim, ancak sayılırsa bizim de evin altında bir kedi doğum yapmıştı yavruları merdiven altındaydı, hergün süt verirdim onlara.Ancak hiçbiri gelip de yatağıma girmediler yani evin kapısı bacası var değil mi :smiley: Ben soruyu o anlamda sordum.

moonwalker_arc' Alıntı:
Kedi beslemedim, ancak sayılırsa bizim de evin altında bir kedi doğum yapmıştı yavruları merdiven altındaydı, hergün süt verirdim onlara.Ancak hiçbiri gelip de yatağıma girmediler yani evin kapısı bacası var değil mi :smiley: Ben soruyu o anlamda sordum.

bu kedi mahlukatı mart ağustos 2 tertip yavrular.2005 di galiba ağustos sıcağı balkon kapı pencere açık bırakmıştım.bir geldim baktığım ana kız kedi vardı bahçede,toplam 7 yavruyu taşımışlar eve.3 ay atamadım balkona karton yuva yaptım.ölen firar eden şimdi 1 demirbaş kedim var o maceradan kalma.içeri sızacak bir yer bulmasın.o yavruyu düz duvara taşıyor ağzında.gerçek 4 çeker hemde 4 tekerde ayrı kilit sistemli

Yavrulara elimle dokunmuyordum ama birkaç defa yataktan aşağı düştüler halının üzerine . Anneleri de yoktu , mecburen yavaşça alıp tekrar yatağın üzerine koydum , birde kutuya koyarken dokundum onun dışında hiç dokunmadım . Dün akşam üstü marketten iki büyük kutu aldım , birini kesip diğerinin yanlarına ve altına yapıştırdım soğuk geçmesin diye, içine de en sevdiğim hırkamı serdim , zaten sahiplenmişlerdi hırkamı , hediye ettim kendilerine : ) Yavruları koydum kutunun içine , anneleri de hemen yanlarına kıvrıldı .

Anne kediyi ara sıra hava çok soğuk olduğunda annemden habersiz odama götürüyordum , halının üzerinde uyuyordu . Çünkü kapının önünde öylece bekliyor hiçbir yere gitmiyor yoksa . Odamı ordan biliyor . Birde şöyle bir durum var , evde annem veya babam varsa veya başka bir yabancı , kapı açık olsa bile asla içeri girmez . Ama ben tek başımaysam kovsam bile çıkmaz dışarı , otoritem yok üzerinde : ) pek umrunda değilim . Yavrularını da getirip benim odama koymuş . Merdivenlerden çıkmış , sağa U dönüşü yapmış , uzunca bir holden yürümüş , tekrar sağa dönmüş . Bir kedi için baya zahmetli gerçekten : ) Genç yaşta anneanne oldum diyorum kendi kendime : )

bence elleyince koku geçmesi sokak efsanesi.bir kaç kez yavrulayan kedi ve yavrularına baktım.dişi kediler anneliği bazen abartıyor başka kedilerin yavrularınada bakıyor süt annelik yapıyor.kedi yavrularının annelerini koklayarak bulması kendilerine ait memeyi aramaları-her yavrunun kendine ait bir süt musluğu vardır kedilerde-izlemesi çok zevklidir.gözlerinin açılması yürümeyi öğrenmeleri diş değiştirmeleri.bir kere bulaşan kedi severlikten vazgeçemez kolay kolay.erkek kediler ve hayvan düşmanları dışında düşmanı yok yavruların.anneye iyi bakın anne onlara bakar

tyt.fan' Alıntı:
bence elleyince koku geçmesi sokak efsanesi.bir kaç kez yavrulayan kedi ve yavrularına baktım.dişi kediler anneliği bazen abartıyor başka kedilerin yavrularınada bakıyor süt annelik yapıyor.kedi yavrularının annelerini koklayarak bulması kendilerine ait memeyi aramaları-her yavrunun kendine ait bir süt musluğu vardır kedilerde-izlemesi çok zevklidir.gözlerinin açılması yürümeyi öğrenmeleri diş değiştirmeleri.bir kere bulaşan kedi severlikten vazgeçemez kolay kolay.erkek kediler ve hayvan düşmanları dışında düşmanı yok yavruların.anneye iyi bakın anne onlara bakar

İnsan kokusunun yavruya geçmesi ve annenin reddetmesi bir efsane değildir.Kedilerde belki durum farklıdır, onu bilemem bu kediden kediye de değişebilir ancak mersinde bir sitenin hayvanat bahçesinde doğum yapan ceylanın yavrusuna dokundukları için insan kokusundan dolayı annesi bakmayı reddetmişti, havyanat bahçesinin bekçisi de hep elinde biberonla beslemiş.Tabii işin ilginç yanı insan gördümü koşturup yanına geliyordu.Beni ilk defa görmesine rağmen çağırdığımda seke seke yanıma gelmişti hatta kucağıma alıp sevmiştim.Sık rastlanacak bir durum değildi :smiley:

Fotoğrafları telefonumda var , müsait bir zamanımda eklerim . Yavrular henüz yürüyemiyorlar , emekliyorlar : ) gözleri yeni açılmış . İçlerinde gözlerinden biri açılmayan vardı , tek gözüyle bakıyordu etrafa : ) acaba diğerini açmasına yardımcı olsam hafifçe aralarsam diye düşündüm , vazgeçtim kendi kendine açmasını istedim . Hala kapalı tek gözü : ) boncuk boncuk bakıyorlar bana , çok komikler : ) ee ben gittikçe bağlanıyorum amaa , bir an önce bir çaresini bulmam lazım ...

Şimdi foruma göz atarken farkettim bu konuyu . Tam 2 ay olmuş : ) kedileri büyüttüm , sonra doğanın kollarına bıraktım , kısmen asfalt ve betondan oluşan doğa ... Güzel bir ömür geçirsinler inşallah : )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri