Kelebekler Vadisi Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan diogenes53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,454

diogenes53

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımla kelebekler vadisinde bir süre kalmak istiyoruz yanlız internette tam net bir bilgi bulamamakla birlikte bölgede kalmanın parayla olduğunu falan duydum bu konuda güncel bilgi sahibi olan biri varsa sorularıma cevap verirse sevinirim
1)bölgede kendi çadırımızı götürsek bile bir ücret ödemek zorunda mıyız
2)eğer öyleyse güncel fiyat tarifesine nerden ulaşırım
3)bölgedeki güvenliğimizi tehdit edecek bir şeyler var mı
4)okuduğuma göre sadece deniz yoluyla gidiliyormuş o yolculuk da ücretli mi
5)bölgeye yakın bir otelde kalmak mı bungalovda kalmak mı yoksa çadırda kalmak mı daha mantıklı ?
teşekkürler

Etiketler
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımla kelebekler vadisinde bir süre kalmak istiyoruz yanlız internette tam net bir bilgi bulamamakla birlikte bölgede kalmanın parayla olduğunu falan duydum bu konuda güncel bilgi sahibi olan biri varsa sorularıma cevap verirse sevinirim
1)bölgede kendi çadırımızı götürsek bile bir ücret ödemek zorunda mıyız
2)eğer öyleyse güncel fiyat tarifesine nerden ulaşırım
3)bölgedeki güvenliğimizi tehdit edecek bir şeyler var mı
4)okuduğuma göre sadece deniz yoluyla gidiliyormuş o yolculuk da ücretli mi
5)bölgeye yakın bir otelde kalmak mı bungalovda kalmak mı yoksa çadırda kalmak mı daha mantıklı ?
teşekkürler
Kelebekler vadisine karavanla gidemezsiniz. Çadırlı kamp yapabilirsiniz.
Zorlu bir yoldan biraz dağcılık becerileriyle yoldan inilebiliyor. En kolayı deniz yoluyla ulaşmak.
Kamp işletmecisi ile ilgili bilgiyi bilemiyorum. Bilen arkadaşlar yanıt verebilir veya bir internet araması yapabilirsiniz.
Sadece yoldan fotoğraflarını çektim ve iniş patikasına baktığımdan ama inmediğimden sorduklarınızı bilemiyorum.
Forumda, gezginin dünyası bölümünde, dafa fazla arkadaşın yardım edebileceğine inanıyorum.
GEZGİNİN DÜNYASI | GEZENBİLİR

Merhaba.
Sorularınızı çoğu için: Konaklama - Kelebekler Vadisi
Bunun dışında Fethiye ölüdeniz'den motorla gitmek keyifli oluyor, tırmanışla inerken canını kaybedenler oldu, deneyimli değilseniz tekneyle gitmenizi tavsiye ederim.
Kendi çadırınızı taşımanın çok bir getirisi olacağını sanmıyorum, denize yakın sahilde bir çadır ayarlarsanız yine sabah ilk ışıklarla denizin yakınında uyanmak iyi oluyor. Zaten muhtemelen çadırda değil dışarıda yatılır.
Çadırda rahat edemem derseniz de gittiğinizde bakarsınız diğer seçeneklere ama konforlu çadır dedikleri pek kelebekler vadisi atmosferini yaşatmaz açıkçası.
Güvenliği tehdit edecek bir şey yok fakat işletmesi sürekli bir mafyatik baskı içinde olduğundan hizmet konusunda bir olumsuzluk ve yaklaşım olabilir küçük bir ihtimal.
Gün batımını kaçırmayın derim.
İyi eğlenceler.

Merhaba.
Sorularınızı çoğu için: Konaklama - Kelebekler Vadisi
Bunun dışında Fethiye ölüdeniz'den motorla gitmek keyifli oluyor, tırmanışla inerken canını kaybedenler oldu, deneyimli değilseniz tekneyle gitmenizi tavsiye ederim.
Kendi çadırınızı taşımanın çok bir getirisi olacağını sanmıyorum, denize yakın sahilde bir çadır ayarlarsanız yine sabah ilk ışıklarla denizin yakınında uyanmak iyi oluyor. Zaten muhtemelen çadırda değil dışarıda yatılır.
Çadırda rahat edemem derseniz de gittiğinizde bakarsınız diğer seçeneklere ama konforlu çadır dedikleri pek kelebekler vadisi atmosferini yaşatmaz açıkçası.
Güvenliği tehdit edecek bir şey yok fakat işletmesi sürekli bir mafyatik baskı içinde olduğundan hizmet konusunda bir olumsuzluk ve yaklaşım olabilir küçük bir ihtimal.
Gün batımını kaçırmayın derim.
İyi eğlenceler.
tabiki buraya yazmadan önce googlede arattım siteyi didik ettim sayfasına mesaj falan da attım ama cevap alamadığım için buraya yazma ihtiyacı duydum bir de bazı özel sorularım olduğu için
işletmesi sürekli bir mafyatik baskı içerisinde derken ne demek istediniz onu biraz açar mısınız ?
bir de öğrenciyiz yani orda belirli bir ücret ödemeden kalamaz mıyız. ve kaldık diyelim ücret dahilinde sadece sabah ve akşam yemeği gösteriliyor yani öğle vakti yemek çıkmıyor mu ya da ek ücretle mi öğle yemeği yiyebiliyoruz. bir de bar tarzı biryer var sanırım ordaki içkiler standart fiyatlandırma mı fiyatlar ve markalar aynı mı bunları da ayrıca öğrenmek isterim

tabiki buraya yazmadan önce googlede arattım siteyi didik ettim sayfasına mesaj falan da attım ama cevap alamadığım için buraya yazma ihtiyacı duydum bir de bazı özel sorularım olduğu için
işletmesi sürekli bir mafyatik baskı içerisinde derken ne demek istediniz onu biraz açar mısınız ?
bir de öğrenciyiz yani orda belirli bir ücret ödemeden kalamaz mıyız. ve kaldık diyelim ücret dahilinde sadece sabah ve akşam yemeği gösteriliyor yani öğle vakti yemek çıkmıyor mu ya da ek ücretle mi öğle yemeği yiyebiliyoruz. bir de bar tarzı biryer var sanırım ordaki içkiler standart fiyatlandırma mı fiyatlar ve markalar aynı mı bunları da ayrıca öğrenmek isterim
Ben 4-5 yıl önce gitmiştim en son ve işletmesi değişmişti, baskı dediğim sabah bangır bangır türkçe pop çalan insanların artık işlettiğiydi. Mafyatik dediğim bu aslında. Böyle karlı işlere salça olur bir şekilde ele geçirir, işletirler. Anlayışları da malum ortada olduğundan cennet köşelerinin içine ederler durumu anlayamadıklarından. Orası için de öyle söylentiler dolaşıyordu. Yani elektrik hattı çekildiyse, sürekli müzik açılıyorsa, yumurta topuk garson tipler dolaşıyorsa keyif vermez.
Bir aralar böyle yerlerde hep olduğu gibi hizmet karşılığında konaklama parası almıyorlar yada yarısını alıyorlardı hizmetin ne olduğuyla ilgili olarak. Yani yarım gün hizmet yarım konaklama parası yada tam gün hizmet, bedava konaklama gibi.
Öğlen hatırladığım kadarıyla kendi imkanlarınızla yiyorsunuz, bunu hesaplı nasıl yaparsınız bilmiyorum. Büskivi ile geçiştirip akşam yenilebilir.
Rock bar denilen kayalara yapılmış bir mekan var. Gece eğlence oluyor orada ve fiyatları da en son standart fiyatlardı.
Bir de orada kelebek para diye kendi paraları var, onları satın alıp alış verişi onunla yapıyordunuz.
Yeni gitmiş yada geçen sene gitmiş biri bu bahsettiğim kaygıları yaşamamışsa sizi daha iyi aydınlatabilir. Benim bilgilerim dediğim gibi 5 sene öncesinden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri