Kemal Merkit Transanatolia'da geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaşif Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,893

kaşif

Hakan Özkaya
Yer
İstanbul
Web
www.dogakolik.com
“Çöl Kaplanı” lakaplı 52 yaşındaki motosiklet yarışçısı Kemal Merkit, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Transanatolia Rallisi’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Yaşanan kazada Kemal Merkit'e çarpan Hollandalı sporcu da kurtulamadı.Motor Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, Merkit'in ölüm haberini doğrulayarak, "Şimdi ben de yarışın olduğu yere gidiyorum, acımız çok büyük. Gerekli açıklamaları daha sonra yapacağız" dedi.

Ekli dosyalar

• 17827761.jpg
    17827761.jpg
    15.2 KB · Görüntüleme: 409

Etiketler
Ynt: Kemal Merkit Transanatolia'da geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Sporcu kelimesinin tam karşılığı olan Kemal Merkit Ağabeyimizi maalesef kaybettik. Klasik kelimeler yazamayacağım. Kemal Abi seni çok ama çok özleyeceğiz...:(

Motor Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, Merkit'in ölüm haberini doğrulayarak, "Şimdi ben de yarışın olduğu yere gidiyorum, acımız çok büyük. Gerekli açıklamaları daha sonra yapacağız" dedi.

KAZA ANI

Kemal Merkit ile İtalyan sporcu saatte 20-30 km hızla yan yana giderken arkadan gelen İngiliz sporcu, görüş açısının düşüklüğü nedeniyle Merkit'e çok hızlı bir şekilde çarptı. Yaşanan bu kaza sonucu iki sporcu da hayatını kaybetti. Bu kaza nedeniyle yarışlar da iptal edildi.

TRANSANATOLIA NEDİR?

Türkiye'de düzenlenen ve Antalya ile Kapadokya bölgeleri arasında 7 gün boyunca süren TransAnatolia Rallisi'nin bu yıl 3. kez düzenleniyordu. 13 Hollandalı, 4 İtalyan, 3 Alman, 1 Avusturyalı, 3 İngiliz, 2 Güney Afrikalı ve 22 Türk olmak üzere toplam 48 takımın yarıştığı TransAnatolia Rallisi'nde parkur 2 bin 500 kilometre uzunluğunda. Hayatını kaybeden Kemal Merkit, TransAnatolia 2012 Genel Klasmanı'nda Serkan Özdemir'in ardından 8. sırada yer alıyordu. Bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen 2012 Transanatolia Rallisi'nin Antalya-Akseki İmbat Gölü arasında koşulan yarışın startı, Beach Park Batı Kapısı'ndan verilmişti. Yarış Alanya'da tamamlanacaktı.

KEMAL MERKİT KİMDİR?

7 Haziran 1960 doğumlu motosiklet yarışçısı. Avusturya Lisesi'nden mezun olduktan sonra Viyana'da işletme alanında lisans eğitim yaptı. Birçok farklı motosiklet disiplininde yarışlara katıldı. 2002 yılında Dakar Rallisi'ne katılan ilk Türk pilot oldu. 2010 Dakar Rallisi'nde "servis desteği olmadan yarışanlar" kategorisinde birinci oldu, 2011 yılında aynı klasmanda ikinci oldu. 2012 yılında ise mekanik sorunlarla yarış dışı kaldı.

ruhu şad mekanı cennet olsun

Allah rahmet eylesin Nur içinde yatsın..

bak yaa çok üzüldüm şimdi yaaaa allah rahmet eğlesin mekanı cennet olsun.
söylenicek söz yok her ölüm erken olduğu gibi kemal merketin de ölümü çok erken oldu.
mezarı nur içinde dolsun geri kalanlara rabbim sabır versin.

Allah rahmet eylesin.
Kalanlara Allah sabır versin

Başımız sağolsun. Arkadaşım Kürşatta katılmıştı yarışmaya ondan detaylı bilgi öğrenirsem paylaşırım.

Forumda 3 tane aynı başlık var, bence bir moderatör arkadaş konuları birleştirsin msgler bölünmesin.
http://gezenbilir.com/index.php?topic=90581.0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri