Kendi Imalatım Olan Çekme Karavan Için Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Semih22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,503

Etiketler
Dış görünümünün bitmiş hali

IMG 20170415 170250

IMG 20170312 205834

IMG 20170301 153507

IMG 20170312 205805

IMG 20170301 153432

IMG 20170301 153448

Ellerinize sağlık. Süper bir çalışma olmuş. Kaç kg oldu acaba son hali ile?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, adım cihan ve izmir den aranıza yeni katıldım. Uzun zamandır sizleri takip ediyorum aklımdaki ve hayallerimdeki caretta tarzı bir karavan yapmak istiyorum. O kadar çok eksiğim varki hangisinden başlasam bilemiyorum. Bana yardımcı olacağınızdan eminim. Bu nedenle desteklerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica etsem bana yardımcı olur musunuz?
1-Aklımdaki ilk sorunlardan biri dingil di. 750 kg. altında bir karavan için en uygun ve sağlıklı dingili nereden ve nasıl temin edebilirim.
2- kaplama konusu benim için çok önemli değilse bile kötü birşey istemiyorum. Alüminyum kompozit olabilir. Fiyatları hakkında ve nereden nasıl TEM'in edilir bilgim yok.
3- iç dekoru sorun değil ama bir karavan olması için duş/wc ve mutfağın orijinal bişey olmasını istiyorum.
4- ben yalıtım uzmanıyım yalıtım benim için kolay olur. Fakat güneş enerjisi olmasa da bir akü ve 12v. 220v. tesisat hazırlayabilecek kadar da ustayım. Ama bu hidrafor sistemi ve sıhhi tesisat da gözümü korkutuyor.
5- karavan için özel üretilen (kaplin, dingil, sıvı tankları, hidrafor, mutfak ve duş/wc) malzemeleri dışarıdan yani internet sitelerindeki bol Euro lu siteler dışımda temin edebilir miyiz?
İlk etap olarak bunları çözebilirsem benim için şimdilik baya bir yol kat etmiş olacağım. Teknik bilgim ve ekipmanla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Bana sadece "şu uygundur" denilse yeterli.
lütfen duruma vakıf deneyimli insanlardan yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

su tesisatından korkuya gerek yok 12v hidrafor 100 tl çivarı 2 bar basınçta kendi otomatik duruyor kullanılıcak yerlere boru döşemek kalıyor bende yapmayı düşünüyorum ama maliyeti beni korkutuyor gelir kısıtlı olunca şöyle birşey geliyor aklıma ucuz bir romörk alıp (fiyatı 1000tl çivarı) hem dingil olur hem şasinin bir parçası ve bağlantı aksamı diye düşündüm ama 2018 ocak ayını geçirmem lazım

Selamlar,

Hidrofor giriş çıkış çapına uygun hortumları nereden temin ettiniz?
Bir türlü bu hortumlardan bulamadım. Bu yüzden de sürekli su kaçırıyorlar, kelepçeye rağmen. Kullandığınız hortum çapını da yazarsanız sevinirim.

Selamlar,

Hidrofor giriş çıkış çapına uygun hortumları nereden temin ettiniz?
Bir türlü bu hortumlardan bulamadım. Bu yüzden de sürekli su kaçırıyorlar, kelepçeye rağmen. Kullandığınız hortum çapını da yazarsanız sevinirim.
Kendi karavanimda ben oto sanayide bir Dükkanda seffaf renkli hortum buldum ondan kullandım hidrofora tam oluyor kelepçeyle de sıktım sıkıntı çıkarmadı. Ama adı ne diye geçiyor bilmiyorum dolaşa dolaşa bulmuştum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi karavanimda ben oto sanayide bir Dükkanda seffaf renkli hortum buldum ondan kullandım hidrofora tam oluyor kelepçeyle de sıktım sıkıntı çıkarmadı. Ama adı ne diye geçiyor bilmiyorum dolaşa dolaşa bulmuştum.

Fotosunu çektim. Df45f88821467402079007225298c11e

Hortum Terazi için kullanılan hortum bu nalburlardada bulunur. Hortum Terazi için kullanicam derseniz verirler

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fotosunu çektim. Df45f88821467402079007225298c11e

Hidoforunuzu yükseğe monte etmişsiniz. Suyu çekerken zorlanmıyor mu?
normal şartlarda deponun su çıkışı deponun altında yer almalı ve hidrofor her zaman su seviyesinin altında yer alacak şekilde konumlandırılmalıdır. Aksi halde hidroforunuz ilk çalışmalarda susuz çalışacak ve ömrü çok kısalacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR