Kendi Imalatım Olan Çekme Karavan Için Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Semih22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,537
Hidoforunuzu yükseğe monte etmişsiniz. Suyu çekerken zorlanmıyor mu?
normal şartlarda deponun su çıkışı deponun altında yer almalı ve hidrofor her zaman su seviyesinin altında yer alacak şekilde konumlandırılmalıdır. Aksi halde hidroforunuz ilk çalışmalarda susuz çalışacak ve ömrü çok kısalacaktır.
Dedikleriniz hakkinda bilgim olmadığı için dikkat etmemistim ve düşünmemiştim. Deneme amaçlı bir iki kez çalıştırdım ve sorun çıkmadı. Dahaca kamp yapma fırsatım olmadi. En yakın zamanda yerini değiştireceğim. Teşekkürler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Eğer sistemde fazla hava kaçağı yoksa problem olmaz gibi duruyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi karavanını kendi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim ben iki yıldan beri düşünüyodum fakat zamanım yoktu daha sonra hazır almay karar verdim ve incelediğimde pek hoşuma gitmediler 2 el felan baktım temiz bulamadım güney karavanın krvanlarını inceledim pek hoşuma gitmedi ve sonra karar verdim ben yapacağım dedim yaklaşık bir hafta proje çizim ağırlık hesabı denge hesabı felan ve projeyi netleştirdim bitmiş ağırlığı 690 kg olacak 315*200*195 ölçülerinde yapmaya karar verdim ve 7 pazar günü çalışmalarımın sonunda göze gelecek bişi elde ettim her nekadar yorucu da olsa vermiş olduğu keyif paha biçilmez
İyi birşeyler yapbildiysem ne mutlu bana beğenen arkadaşlara çok teşekkürler saygılarımla
Hocam merhaba kendi karavanımı yapacam hobi amaçlı ama yola çıkartmam için ne gibi belgeler gerekir şaseyi kendim yapacam ve diğer yerleri ilerde bi sıkıntı olurmu yada nerden ne belgesi almam gerek

Öncelikle herkese merhaba, ilk mesajımı bu güzel emek gösterilmiş karavana yazmak istedim. emeklerinize sağlık, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.

Şase nasıl? Kendiniz mi yaptınız ? Bu pek iyi fikir gibi gelmedi bana , en önemli parçası o çünkü. Hazır almak daha güvenli olurdu bence.

Kendi karavanını kendi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim ben iki yıldan beri düşünüyodum fakat zamanım yoktu daha sonra hazır almay karar verdim ve incelediğimde pek hoşuma gitmediler 2 el felan baktım temiz bulamadım güney karavanın krvanlarını inceledim pek hoşuma gitmedi ve sonra karar verdim ben yapacağım dedim yaklaşık bir hafta proje çizim ağırlık hesabı denge hesabı felan ve projeyi netleştirdim bitmiş ağırlığı 690 kg olacak 315*200*195 ölçülerinde yapmaya karar verdim ve 7 pazar günü çalışmalarımın sonunda göze gelecek bişi elde ettim her nekadar yorucu da olsa vermiş olduğu keyif paha biçilmez
İyi birşeyler yapbildiysem ne mutlu bana beğenen arkadaşlara çok teşekkürler saygılarımla
Projeyi paylaşabilirmisiniz

merhaba, karavan kaliteleri arttıkça ctp(fiber) kompozit paneller tercih ediliyor çoğunlukla. Siz neden aleminyum kompozit malzeme tercih ettiniz. Bir karavan aklımda ama kararsız kaldım. Size danışmak istedim. Teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri