Kendi Karavanımı Yapıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hak_anm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,138

hak_anm

Yeni Üye
Kendi karavanını yapma macerasına atılmadan önce pek çok kaynaktan bilgi toplamaya çalıştım. Yerli-Yabancı videolar araştırıp inceledim. Karavanını kendi yapanların paylaşımlarını takip ettim. En önemlisi gezenbilir.com'daki deneyimli ve/veya deneyimlemiş karavancıların paylaşımlarını okudum...

...VE BAŞLADIM (24.01.2020)
Araç 2006 Ducato, Koltuklu, 14+1.
Detayları yazarak laf kalabalığı yapmak yerine direkt saadete geleyim: Koltukları söküp aracı panelvan gibi çıplak hale getirdikten sonra;
1.İzolasyonum Bizofol (abba), 2.ve tamamlayıcı izolasyonum ise İzogreen keçe.
Bizofol uygulamısını tamamladıktan sonra arada mekanik ve diğer bakımları yaptırdım. Bu süreçte solar enerji için gerekli malzemeleri tedarik ettim. Ayrıca, Ocak, evye, tuvalet, hidrofor, batarya...

Evet, Bizofol uygulamasının ardından mekanik kontroller ve bakımlarını yaptırdım: turbo, baskı balata ve tüm kayışların kontrolü, sıvıların kontrolü, vb.
Oto Elektik: Marş motoru bakımı, alternatör bakımı, vb.

Ayrıca tavana havalandırma açılması, kapı ayarları, kapı fitillerinin değişimi veya ayarlanması) gibi işlerle uğraştım.

Tabana 12mm'lik kontra sabitlemeyi, elektrik tesisatını ise taban kenarından kablo kanalı ile taşımayı planlıyorum.

Tavanı ise izolasyonu tamamladıktan sonra kendi orijinal tavanını geri monte etmeyi, Cam altı kenar pandizotları da aynı şekilde kendi orijinal panellerini geri vidalamayı düşünüyorum.

Pazar gününe kadar da elektrik tesisatını çekmeyi ve artık mobilya aşamasına gelmeyi düşünüyorum.

Buraya kadar edindiğim bilgiler ile geldim: doğru veya yanlış ya da eksik...

Öneri ve yol gösterici tecrübelere ihtiyacım olabilir.
Paylaşılacak tüm bilgilere şimdiden teşekkür ederim.

(Yerleşimi/tasarımı, aynı zamanda elektrik tesisatı çekeceğim yerleri resimdeki gibi planladım. Henüz uygulamaya geçmediğim için olumlu olumsuz eleştirilere ihtiyacım var.)

Ekli dosyayı görüntüle 517638

Karavan Plan Proje

Son düzenleme:

Etiketler
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, keyifle başlamışsınız, aynı keyif ve kolaylıkla bitirmeniz dileğiyle işleriniz rast gelsin.
Resimden anladığım kadarıyla açılır kapanır yataktan kast ettiğiniz çek-yat tarzı bir şey olacak sanırım.
Tekrar kolay gelsin.

hayırlı olsun güzel günlerde güle güle kullanın. ocağı mutfak hazırlık tezgahına mı koyacaksınız iç kısımda yer alan mutfak kısmına mı? nem ve (özellikle) koku sorunu yaşamamak için ocağı kapıya yakın yerleştirmenizi öneririm. kolay gelsin

Merhaba, bende 17m3 ducato yapmayı planlıyorum ama teknik konuda biraz daha gelişmem gerek. Yapım sürecinizi seçtiğiniz ürünleri ve seçme nedenlerinizi/fiyatlarını paylaştığınız bir mecra var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri