Kendi Karavanımı Yapmaya Başladım (tospİk)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tospik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,839

Bütün ölçülerini yazmanız muemkun mu başarılı bı çalışma ölçüleri vererek bizlere yardımcı olmanızı isteriz

SketchUp 3D programı ile çizmiştim boyutları tam olarak çıkarmadım. Elimde bir karalama kağıdı vardı üzerine ölçüleri yazdığım fotoğrafını bulsam paylaşacaktım ama maalesef yok.

Eğer isterseniz çizim dosyasını paylaşabilirim oradan net ölçüleri çıkarabilirsiniz.

Ön camı yerine otocam yapıştırıcısıyla sabitledik. Dışarıdan içerisi görünmeyecek şekilde 10 mm kalınlığında galaksi gri renginde cam yaptırdık.
IMG 8956
IMG 8959
IMG 8960

Kolay gelsin. 10mm cam için çok kalın değil mi? Ağırlığı bile çok olur onun.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet yaklaşık 20 kg civarında. Cam 5 mm olsaydı 10 kg olurdu, arada 10 kg fark var. Cam karavanın ön tarafında olduğu için taş sıçramalarına karşı daha dirençli olacağını düşündük. Tabi o da bir yere kadar.

Ne güzel merakla takip ediyorduk ne oldu pes mi ettin.

Merhaba adigekuzeyli başladım tekrar yapmaya. İş güç derken epey bir ara verdim maalesef. Fotoğrafları ekleyecektim ancak yükleme konusunda sıkıntı oldu hafta sonu da çalıştıktan sonra dış görünüm olarak tamamen bitecek inşallah.

İç tarafı 4 cm strafor ile doldurduktan sonra elektrik tesisatını arasından geçirdik.
1 2

Sonrasında ise kavak kontra ile straforun üzerini kapladık.

1 1

1 5

1 6

Karavanın iskeletini yaparken sunroof için açıklık bırakmıştık. İç kaplamayı da keserek sunroofu yerine sabitledik.
1 7
1 9

Evet bir sonu olmayan paylaşım daha :( Neden Acaba sonları gelmiyor...

Karavanı bitirdim. Yolculuktan dönmeden bitti demek istemedim. Yaklaşık 1200 km yol yaptım. Torsiyondan dolayı hafif sallanma problemi dışında bir problem yaşamadım.

IMG 20200820 125419 430

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri