Kendi Karavanını Kendi Yapanlar; (aslında Yapmaya Niyetlenenler :)) Ducato 15m3

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sayid Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,667

sayid

Yeni Üye
İyi günler sayın gezenbilir milletinin güzel insanları, uzun zamandır üye olmama rağmen anca şimdi yazmak için bir bahanem oluştu.
Sonunda karavan sahibi olabilmek için ilk ve en ciddi adımı attım galiba.
2008 model 75000 de 15m3 lük bir ducato panelvan sahibi oldum. Buradan siz değerli üstatlar ve kıymetli forumdaşlardan pek çok şey öğrenmiş olmama rağmen işin içinden çıkıp çıkamayacağım konusunda ciddi tereddütlerim var.
Neticede Bismillah deyip karavan dünyasına balıklama daldık bakalım sonumuz hayrola :smiley:

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar; (aslında Yapmaya Niyetlenenler :smiley:) Ducato 15m3

sayid' Alıntı:
İyi günler sayın gezenbilir milletinin güzel insanları, uzun zamandır üye olmama rağmen anca şimdi yazmak için bir bahanem oluştu.
Sonunda karavan sahibi olabilmek için ilk ve en ciddi adımı attım galiba.
2008 model 75000 de 15m3 lük bir ducato panelvan sahibi oldum. Buradan siz değerli üstatlar ve kıymetli forumdaşlardan pek çok şey öğrenmiş olmama rağmen işin içinden çıkıp çıkamayacağım konusunda ciddi tereddütlerim var.
Neticede Bismillah deyip karavan dünyasına balıklama daldık bakalım sonumuz hayrola :smiley:

Tekrar hoşgeldiniz diyelim o zaman :smiley:

Tereddüt ettiğiniz nokta kendiniz imal etmek ise profesyonel yardım alabilirsiniz. Önemli olan tercihleriniz belirlenmiş olması. İşin en zor kısmını halletmişsiniz. Gerisi de bir şekilde gelir. Kaldı ki her zaman yap-boz şansınız var. Bazı şeyleri kullanıp denersiniz. Beğenmedinizmi değiştirirsiniz.

Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar; (aslında Yapmaya Niyetlenenler :smiley:) Ducato 15m3

Cok çok teşekkür ederim. Hoşbuldum :smiley:
Evet imalat konusunda endişeliyim.
Profesyonel yardım konusu benim de ilk tercihimdi ama paranın tamamını araca yatırınca o tercih kapandı gibi. Aylık 1000-1500 lirayla sizlerinde yardımıyla :smiley: taksitle karavan imal edicez inşallah...
Bu arada aracın. modelini yanlış yazmışım 2009 modelmis :smiley:

sayid' Alıntı:
Cok çok teşekkür ederim. Hoşbuldum :smiley:
Evet imalat konusunda endişeliyim.
Profesyonel yardım konusu benim de ilk tercihimdi ama paranın tamamını araca yatırınca o tercih kapandı gibi. Aylık 1000-1500 lirayla sizlerinde yardımıyla :smiley: taksitle karavan imal edicez inşallah...
Bu arada aracın. modelini yanlış yazmışım 2009 modelmis :smiley:

Merhaba aramıza hoşgeldiniz aracınız ve amacınız hayırlı olur inşallah aylık 1500 tl taksitle aracın yaşınıda gözönünde bulundurursak size yardımcı olmayı isteriz eğer bizimle irtibata geçerseniz görüşebiliriz çorbada bizimde tuzumuz olsun isteriz tabi sizcede uygun olursa saygılarımızla.

Gönlünüzdeki araca en kısa zamanda kavuşmanız dileğiyle.....
Kalın sağlıcakla

İyi dilekleriniz ve alakanız için cok tesekkur ederim. Kendimce çizdiğim projeyi yetistirebilirsem bugün görüşlerinize sunucam inşallah. Tekrar teşekkürler.

sayid' Alıntı:
İyi dilekleriniz ve alakanız için cok tesekkur ederim. Kendimce çizdiğim projeyi yetistirebilirsem bugün görüşlerinize sunucam inşallah. Tekrar teşekkürler.
Sevgili Said,Siteye hoşgeldin.Arabayı alman işin %60 ı.Ben kendim yaptım. Siteye üye olduğumda hiçbirşey bilmezken Birçok arkadaşın fikir ve teknikleriyle mutlu sona ulaştım.Hepsine teşekkürler.Biraz yardım aldım.Sen kendi başına yapamayacağını ima etmişsin.Sitemiz üyesi dürüst ustalar var.Sayfalarına girerek doğru insanı bulacağınıza eminim.Ayrıca araban 2009 model olması nedeniyle bir sene beklemek zorundasın.Zamanın geniş.Taksitli yapabileceğini söyleyen insanlar da var.Emekli öğretmen Adil05 sevgilerde bizden olsun.
.

.

Yorum ve önerileriniz için çok teşekkür ederim sevgili ve saygıdeğer forumdaşlarım.
Sizlerin tecrube ve yardımlarıyla kısa zaman(İnşallah) içinde arabada yatan seyyahlıktan karavanda yatan seyyaha terfi edicem kısmetse.
Bu arada İstanbulda yaşıyorum yaşım 40 .
Resim pek güzel olmasada aklımdaki karavan aşağı yukarı çizimdeki gibi birşey.
Banyo aracın en arkasında, yatağın altında motosiklet için yuva var dolayısı ile yatak 125 cm yukarda, dolabın içinde bir yerlerede çamaşır makinesi sıkıştırıcam. Biliyorum biraz garip ama...
Önerilerinize açığım.
Motosiklet ölçüleri u:220 G:82 Y:120 en uç nokta ölçüleridir...
Saygılarımla...

Çizimi eklemeyi unutmuşum :smiley:

Tasar1

sayid' Alıntı:
Çizimi eklemeyi unutmuşum :smiley:
Proje uzerinde biraz daha arastirma yapmalisiniz,
Ornek olarak mutfak ve ranza-eni dar olmus.mekani genis tutmak icin koltuklarin donerli olmasindan yaralanabilirsiniz.
Ayrica sunuda soylemek isterim,
Sizin projeniz daha cok cekme karavanlara benziyor. Kamper motokaravan ic yerlesim projelerini incelemeniz gerekir.
Bu ara bastan yazmayi unuttum,karavan seven dostlari arasina hos geldiniz,basarilar dilerim.

"Proje uzerinde biraz daha arastirma yapmalisiniz,
Ornek olarak mutfak ve ranza-eni dar olmus.mekani genis tutmak icin koltuklarin donerli olmasindan yaralanabilirsiniz.
Ayrica sunuda soylemek isterim,
Sizin projeniz daha cok cekme karavanlara benziyor. Kamper motokaravan ic yerlesim projelerini incelemeniz gerekir.
Bu ara bastan yazmayi unuttum,karavan seven dostlari arasina hos geldiniz,basarilar dilerim"

Hoşbuldum iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Seyfettin abinin (hitabımın kusuruna bakmazsınız umarım) uyarıları neticesinde resmi revize ettim.
Sürücü bölümü ile kargo bölümü arasındaki metal bölme kalsın istiyorum. Dolayısı ile koltukları pek ellemiycem. Trafik sorun edermi bilmem gerçi.
Unutmadan karavan sadece 1 kişilik ama sürekli kullanım için olucak.

Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar;

Hernekadar tek kişi olarak düşünsenizde genel kabul gören tasarımları gözden geçirip size uyanı uyarlamanız ileride aracı satma durumunda size kolaylık sağlayacaktır.Ayrıca kargo bölümünü ayıran bölmeyi korumanın size bir avantaj sağlamayacağını düşünüyorum neticesinde araç ile ilgili nihai durumun onaylanacağı resmi bir proje ve yasal prosedürleri uygulamak zorundasınız o yüzden işin başında ihtiyaçları belirleyip ona göre karar vermek lazım......

Genel olarak klasik yerleşimde aracın arka tarafında enine 120-140x180 cm ebatlarında sabit yatak ,aracın sol tarafında ,banyo ve oturma grubu ,sağ tarafında ise boy dolabı ve mutfak ünitesi yerleştiriliyor....
Kalın sağlıcakla

"Genel olarak klasik yerleşimde aracın arka tarafında enine 120-140x180 cm ebatlarında sabit yatak ,aracın sol tarafında ,banyo ve oturma grubu ,sağ tarafında ise boy dolabı ve mutfak ünitesi yerleştiriliyor....
Kalın sağlıcakla"

İyi dilek, uyarı ve alakanız için çok teşekkür ederim,
Bu proje biraz garip aslında arkadaki 90x200 yatağın altında motosiklet yuvası var, yatak tabandan 125 cm yukarıda.
Motosikleti araca anca dikey şekilde sığdırabildiğimden başka çözüm bulamadım ...
Motosiklet ölçüleri uzunluk:220 Genişlik:82 Yükseklik:120

Önerilerinizi heyecanla bekliyorum,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri