Kendi Karavanını Yapanlar-2007 Ducato-Adnan Ilgaz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ADNANILGAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 340
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,384

ADNANILGAZ

GEZGİN
Tüm karavanseverlere merhaba,
Sitemize üyeliğim bir yıldan fazladır. Aktif çalışma yaşamımdan emekli olduğumdan bu yana bir motokaravan takıntısı aldı başını gidiyor. Yaklaşık 3 yıldır piyasayı araştırıyorum, bilgi, doküman topluyorum. Bu süre boyunca elde ettiğim bilgilerle ve sitemizdeki değerli üyelerimizin deneyimlerini bizlerle paylaşması sayesinde bir karara vardım ve 2007 model yeni kasa 15 m3 ducato alarak işe koyuldum.
Motokaravan serüvenimde yaşadığım konuları da sizlerle paylaşmayı kendime bir görev sayıyorum. Çünkü gezenbilir.com'dan edindiğim bilgiler bana bu konuda müthiş bir cesaret verdi. Ben İzmir'de yaşıyorum ve Karavan imalatı konusunda çok yetersiz bir bölge olduğunu itiraf etmem gerekiyor. O nedenle imalatını kendim takip edeceğim bir yol seçtim.
İmalat aşamalarımı yazıyla birlikte görsel olarak desteklememin daha etkili olabileceğini düşünerek, mümkün olduğunca çok fotoğraf eklemeye çalışacağım. Ancak zaman zaman imalat işlerinin yoğunluğu nedeniyle mesajlarımın aksayabileceğini de baştan belirtmeliyim.
Hepinize gönlünüze uygun bir karavan sahibi olmanızı ve yaşamın tadını doyasıya çıkarmanızı diliyorum.

Önce satın aldığım aracın fotoğrafıyla başlıyorum.

DSC0034 1

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar-2007 Ducato-Adnan Ilgaz

Bir motokaravan imalatı için mutlaka bir iş planı doğrultusunda başlanması gerektiğini düşünerek öncelikle tavan havalandırma ve pencere montajları için sac kesim işlerini birinci sıraya koydum.

DSCF4363

DSCF4353

DSCF4386

DSCF4400

Burak bey çok teşekkür ederim. Gerçekten karar vermek çok zor, ancak başlayınca da bitirmek için bir azim geliyor insana.

Hadi hayırlısı kardeşim kolay gelsin sık sık resimlerini bekliyoruz

Hayırlı olsun...Başlangıcını gördük,inşaallah gezi resimlerini de görmek umuduyla...Kolay gelsin...

adnan bey hayırlı uğurlu olsun. kolay gelsin araç seçiminiz başarılı
selamlar

Öncelikle kolaylıklar diliyorum!.. :smiley:

Bence en zor bölümü geçmişsiniz; araç seçimi ve temiz bir araç bulmak, yerleşim planına karar verip işe başlamak. Fotoğraflardaki siz iseniz, elinizden iş geliyor diye anlıyorum; bu maddi manevi doyumu artıracak demektir.

15 m3 PSA, artık Türkiye karavancılarının ulusal aracı(!) oldu denebilir; son dönemde yapan/yaptıran birçok arkadaşımız, bu araçları haklı olarak tercih etti. PSA Grubu, bunu kullanabilir... :D ;D Elim(iz)de bir istatistik yok ama gördüğümüz, açık ara önde... ;)

Cavid Sezen

Adnan bey, hayırlı olsun, kolay gelsin,
Benim önerim, mümkün olduğunca fazla örnek inceleyin ve aceleci davranmayın..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.