Kendi Karavanini Yapanlar Citroen Jumper 15m3 Selim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Selamkar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,776
cesaret verici çalışmalarınız için öncelikle teşekkür ederim. duvar kaplamalarında kullandığınız malzeme nedir acaba? ayrıca yan camın açılması esnasındaki fotolarınızı görmek isterdim. varsa size zahmet olmazsa cam açma fotolarını da paylaşabilir misiniz?

Etiketler
cesaret verici çalışmalarınız için öncelikle teşekkür ederim. duvar kaplamalarında kullandığınız malzeme nedir acaba? ayrıca yan camın açılması esnasındaki fotolarınızı görmek isterdim. varsa size zahmet olmazsa cam açma fotolarını da paylaşabilir misiniz?
Vankel bey bende teşekkür ederim ilginiz icin
Yan kaplamalarda kullandığım malzeme 5mm mdf lam boyanabilir malzeme

Genelde araç içi mobilyasinda ve kaplamasında suya dayanikli malzeme kullanirlar (bu işi ticari amaçla yapanlar) işciliği cok olur veboyarlar yada kaplama yaparlar . ben duşündüm taşindim araç içi su almiyor suya dayanikli malzeme kullanmanin mantikli olmadigina karar verdim cunkü evlerimizde mutfak ve banyolarda kullanilan malzeme mdf lam ve yillarca hic sorun yaşamadan kullaniyoruz sonucta araç in ici de su almiyor ne gerek var dedim ve mdf lam kullammaya karar verdim

Pencere acilmasina gelince cok uzun bir hikaye aslinda ulkemizdeki karavanlara avrupadan ithal sineklik ve guneslik takiliyor ve bu hazir malzemeler ederinin cok ustu bir fiyatla satiliyor bu işi ucuza ve kaliteden odun vermeden nasil yaparim . normal evde kullandigimiz surgulu sineklik ama bu sineklikler dikdortgen oluyor onun icin benim pencereminde dikdortgen olmasi gerekiyor onun icin dikdortgen cerceve yaptim. ( suya dayanikli 8mm pleymut malzemeden cunku camlarda buharlasma olur diye) yaptigim bu cerceveyi kaliteli silikon ile cama yapistirdim icten ve distan silikonladim distan siyah silikon camin kenarlari siyah oldugu icin icten beyaz silikon kaplamam beyaz oldugu icin ve kaplamami kesipyerine vidaladim on numara oldu bence resim sordunuz resim cekmedim ama isterseniz hafta sonu cekebilirim eve gelince karanlik oluyor resim cekme şansim yok
Umarim soru işaretlerinize cevap verebildim

Vankel bey bende teşekkür ederim ilginiz icin
Yan kaplamalarda kullandığım malzeme 5mm mdf lam boyanabilir malzeme

Genelde araç içi mobilyasinda ve kaplamasında suya dayanikli malzeme kullanirlar (bu işi ticari amaçla yapanlar) işciliği cok olur veboyarlar yada kaplama yaparlar . ben duşündüm taşindim araç içi su almiyor suya dayanikli malzeme kullanmanin mantikli olmadigina karar verdim cunkü evlerimizde mutfak ve banyolarda kullanilan malzeme mdf lam ve yillarca hic sorun yaşamadan kullaniyoruz sonucta araç in ici de su almiyor ne gerek var dedim ve mdf lam kullammaya karar verdim

Pencere acilmasina gelince cok uzun bir hikaye aslinda ulkemizdeki karavanlara avrupadan ithal sineklik ve guneslik takiliyor ve bu hazir malzemeler ederinin cok ustu bir fiyatla satiliyor bu işi ucuza ve kaliteden odun vermeden nasil yaparim . normal evde kullandigimiz surgulu sineklik ama bu sineklikler dikdortgen oluyor onun icin benim pencereminde dikdortgen olmasi gerekiyor onun icin dikdortgen cerceve yaptim. ( suya dayanikli 8mm pleymut malzemeden cunku camlarda buharlasma olur diye) yaptigim bu cerceveyi kaliteli silikon ile cama yapistirdim icten ve distan silikonladim distan siyah silikon camin kenarlari siyah oldugu icin icten beyaz silikon kaplamam beyaz oldugu icin ve kaplamami kesipyerine vidaladim on numara oldu bence resim sordunuz resim cekmedim ama isterseniz hafta sonu cekebilirim eve gelince karanlik oluyor resim cekme şansim yok
Umarim soru işaretlerinize cevap verebildim
cevabınız için teşekkür ederim. ancak nasılsa karavan içinin su ile teması yok düşüncesi kısmen haklı olsa dahi bu forumda önceki okuduklarım ile çelişiyor. daha önceki imalatlarda karavan içi ile dışı arasındaki ısı farkından dolayı kaplamanın iç yüzlerinde yoğunlaşma olabileceği sebebiyle marin kaplamaların kullanılmasının makbul olduğunu sıklıkla okumuştum. camla ilgili tespitleriniz gerçekten mantıklı geldi. teşekkürler.

merhaba Selamkar arkadaşım zor ama keyifli bir işe başlamışsın zira bende
bende mdf lam görüşüne tamamı ile katılıyorum hatırlatmakta yarar var bu yalnızca benim görüşüm
bende mdf lam yapıcam hesaplarım tutarsa dolu olarak 3500 kg geçmeyeceğimi ümit ediyorum
ben riski azaltmak için yan duvarlarımı kavak kontra ile yapıp plastik esaslı kendinden yapışkanlı duvar kağıtları ile kapladım bir karavan doğuyor konusunun sonlarında resimleri görebilirsin
ayrıca yalıtımı iyi yapılırsa ( gördüğüm kadarı ile taş yünü kullanmışsın bence mükemmel olmuş ) nemlenme oluşmayacaktır
kolay gelsin

Selim bey tebrik ederim başlamak bitirmenin yarısıdır derler, çalışmalarınızı merakla takip ediyorum. İnşallah tez zamanda bitirirsiniz. Bana yapmış olduğunuz önerileriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Benim teknik bilgi ve berecrim olmadığından ben ancak ya hazır alacağım yada yaptıracağım. Size kolay gelsin diyorum. Selamlar.

Selim bey tebrik ederim başlamak bitirmenin yarısıdır derler, çalışmalarınızı merakla takip ediyorum. İnşallah tez zamanda bitirirsiniz. Bana yapmış olduğunuz önerileriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Benim teknik bilgi ve berecrim olmadığından ben ancak ya hazır alacağım yada yaptıracağım. Size kolay gelsin diyorum. Selamlar.
Teşekür ederim inşallah en kısa zamanda sizede gönlünüze göre bir karavan nasip olur

Azm etmişsiniz başlamışsınız. Belli ki; beceriklisiniz , öyle görünüyor .
Haydi kolayınıza gelsin .
selamlar

Öncelikle hayırlı olsun ve kolay gelsin. Başarılar dilerim, daha önce karavan yapan biri olarak takıldıgınız konularda yardımcı olabilirim. Profilimde tel numaram var
T
Öncelikle hayırlı olsun ve kolay gelsin. Başarılar dilerim, daha önce karavan yapan biri olarak takıldıgınız konularda yardımcı olabilirim. Profilimde tel numaram var
Teşekkür ederim cok araştirdim youtube den google dan birazda el becerim olduğunu düşünüyorum başarabileceğimede inaniyorum ve başladim

30 kasim da aracin muayenesi vardi onun icin aracin icine fazla bir şey yapmadim kamyonet olarak son kez tuv de muayene yaptirdim bundan sonra maddiyat düzgün oldukça yavaş yavaş imalata devam yaptikça burda resimleri paylaşçam

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri