Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Nihat Zaloğlu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaloğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 586
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 100,705

zaloğlu

Kamp II
Yer
Ankara /Eryaman
Web
hotmail.com
Tam Dukatomun belirli yerlerini yapmak üzereyken karavan severlerle tanıştım.
-Tabanını ,Yan kayar kapıyı elektirikli otamatik, Şoför ve alacağım tek yolcu koltuklarını döner ,Tavana havadanlık olarak yapacaklarımı sıraya koydum.
TÜV de her yıl bana sorun olmayacakları yapmaya ve yaptırmaya çalışacağım.Tabi sizlerin değerli fikilerinide paylaşarak.
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Nihat Zaloğlu

İnşallah hayalinize kavuşursunuz.

inşallah hayalinizi gerçekleştirirsiniz, şimdiden kolay gelsin

Sayın Zaloğlu şimdiden hayırlı uğurlu olsun,yalnız araç 2+1 ise ön koltuğu teke düşürmeniz tüv de problem olabilir ayrıca tavana açacağınız havalandırmalarda keza aynı bunlar araçta teknik tadilata girer ve proje gerektirir.

Yusuf bey
Arabam tabiki 2+1 Yalnız TÜV 'e giderken orjinal koltuğunu takacağım.
Kampta sanki havadanlıkların problem olmadığını söylediler.Kesinmi?
Tekrar araştırayımmı?Selam ve sevgiler.

Bugün Ankara Eryaman TÜV'e gittim.Müdür beyle görüştüm.

Tavana açılacak havalandırmalarda proje gerekmediğini söyledi.
Bilgilerinize sunulur.Saygılar.

.

Sinan beye, Talha beye, Levent beye ,Yusuf beye iyi dilek temennileri için çok teşekkür ederim.
sağlıcakla kalın.

Dukatomun sürücü ve aldığım tekli yolcu koltuğunu dönerli yaptım.
El freni kolu 2007 ve sonrası modellerde sürücü koltuğunun alt tablasına sabit olduğundan:
Kayar kısmından koltuğu ayırdım.Üzerine 4mm. saç kestirdim 2tane .
Alt tablaya monte ettiğimin üzerine parmak kalınlığında yuvarlak iç içe 2tane cember kaynattım(içinde bilya sığacak kadar.)
Diğer parcayı oturak kısmının kayar mekanizmasının altına monte ettim.
Ortadan delikle tablayla koltuğu birleştirdim.Ayrıcana önden delikle sabitleme yaptım.İki cemberin arasına çokça bilya koydum.
Yolcu koltuğunuda aynı şekilde yaptım.
Tabii teknolojiyi daha iyi kullanamadığım için yazıya döktüm.Yoksa iki resim yeterdi.İnşallah onuda yapacağım.
Değerli,becerikli,paylaşımcı,sevecen karavan severlerle paylaşmak istedim.Gezenbilirin üyelerine sağlıklar dilerim.

zaloğlu' Alıntı:
Dukatomun sürücü ve aldığım tekli yolcu koltuğunu dönerli yaptım.
El freni kolu 2007 ve sonrası modellerde sürücü koltuğunun alt tablasına sabit olduğundan:
Kayar kısmından koltuğu ayırdım.Üzerine 4mm. saç kestirdim 2tane .
Alt tablaya monte ettiğimin üzerine parmak kalınlığında yuvarlak iç içe 2tane cember kaynattım(içinde bilya sığacak kadar.)
Diğer parcayı oturak kısmının kayar mekanizmasının altına monte ettim.
Ortadan delikle tablayla koltuğu birleştirdim.Ayrıcana önden delikle sabitleme yaptım.İki cemberin arasına çokça bilya koydum.
Yolcu koltuğunuda aynı şekilde yaptım.
Tabii teknolojiyi daha iyi kullanamadığım için yazıya döktüm.Yoksa iki resim yeterdi.İnşallah onuda yapacağım.
Değerli,becerikli,paylaşımcı,sevecen karavan severlerle paylaşmak istedim.Gezenbilirin üyelerine sağlıklar dilerim.
sayın zaloğlu. Evcan'a ducato ile mi geleceksiniz bu yıl ? Öyle değilse koltukların resmini ne yapıp edip koymanız gerekecek daha iyi anlayabilmemiz için. :smiley:

Evcan'a dukato ile geleceğim .
Kısmet olursa 10 mayısta kamptayım.Telefonumda resmi var ona göre ara kablo bulamadım yüklemeye çalışacağım.
selam ve sevgiler.

yaptığınız işi hayalimizde canlandıramıyoruz resim olsa çok iyi olurdu, sistem çalışıyorsa bir çok arkadaşa ilham verirdi, döner mekanızmasını kendi yapmak isteyenlere örnek olurdu, yinede ellerinize sağlık yavaş yavaş başlamışsınız :smiley:

Yusuf kardeşim çok teşekkür ederim.Seni büyük bir ibretle takip ediyorum.

Levent kardeşim isteğini en kısa zamanda yerine getireceğim.Örnek çalışmalarını ve açtıgın konuları titizlikle izliyorum.

Nihat Hocam,

Şimdi baktım, iki haftadır mesaj yazmamışsınız. Umarım, herşey yolundadır. Yaptıklarınızın fotoğraflarını bekliyoruz..

Kolay gelsin.
Cavid Sezen

Cavit bey
Sizlerin güzelliğini sabah ve akşam her gün siteyi takip ederek içimde yaşıyorum.
Çok uğraşmama rağmen yüklemeyi yapamadım.Oğluma yaptıracağım.(ön izlemeyi göremiyince yalnış bir şey yapmak istemiyorum.)
Dukatomun Profilden Enine 120*186 tabandan 80cm. yüksekliğinde yatağı,Tabanı ve iki döner koltuğu ile hazır. (Bu sezonluk.)
Kısmetse 10 mayıs Ankaradan hareket edeceğim.
Marmaris Hisarönü Evcan kampinkteyim 3 ay.
Tüm sevgili karavan severleri ve gezenbilir dostlarını bekliyorum.
Hepinize kucak dolusu sevgiler.
Cavit hocam sizede çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri