Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,763
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 331,246
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

Hadi hayırlısı, umarım hayallerin gerçek olur...

Yusuf bey kolay gelsin,
Başlamak bitirmenin yarısı derler.Gönlünüze göre sonucu olmasını dilerim.
Levent

yusuf bey hayırlı olsun
inşallah gönlünüze göre bir karavanınız olur piyasayı öğrenme adına aracınızın modeli ve fiyatı hakkında bilgi bverirseniz sevinirim bursadan saygılarla

selamlar sayın (yaybek) yusuf aybek önce sizi kutlarım.kolay gelmesini tüm kalbimle dilerim.epey süreden beri moto karavan yapımıyla ilgili yeni bir atılım yoktu.sizin bu eyleminiz beni oldukça heyecanlandırdı,sebebine gelince son madurlardan biriydiniz.içinizdeki şevki canlı tutma çabanızı taktirle karşıladım sizi en çok bunun için kutlamak istedim.yine ben birşeyler kaçırdım sanırım :D yasal düzenlemede daha önce bahsettiğiniz sorunlar çözüldümü bilmek isterim.başka bir deyişle siz probleminizi nasıl çözdünüz.yazarsanız sevinirim.inanın kendim başlamış gibi sevindim sizin adınıza.tekrar tekrar kolay gelsin.tüm gezenbilir ailemize hayırlı olsun.sayılarımla kemal orhun

Sayın Vehbi42 sayın Kemal Orhun çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.Vehbi bey arabamı ben 2008 kasım ayında kriz daha teyet geçmeden almıştım 15.500 liraya şimdi sanırım bayağı düşmüştür modeli 2004 yalnız donanımlı olandan hız sabitleyici bile var.aldıktan sonra 2000 lira masraf yaptım güzel bakımlı bir araba oldu.

Kemal bey yasal düzenlemedeki sıkıntı devam ediyor yalnız arkaya koltuk koymazsanız problem yok koltuk olursa ekstra yolcu olunca ABS ve C belgesi devreye giriyor ve test raporu isteniyor biz arabanın teknik belgesini Tofaş'dan istedik onunla birlikte projede arkaya koltuk koymadan koltuk yerine 2.bir yatak çizildi ve elektrik tsisatına sadece izin var gaz olursada ayrıca test ve proje isteniyor yani benim araba 2+1 özel amaçlı kamp taşıtı otokatavan olarak çıkıyor yolculuk sırasında arkada yolcu olmaması gerekiyor.şimdi önce projeye göre arabayı yapıp sonra Tüv'e gidip muayene olacak orada projeye uygun yapılmışmı ona bakılıp onaylandıktan sonra tescilden ruhsat değişecek sonrada içinde kendimize göre ufak tefek yenilikler yapacağız ocak vs.gibi.Projeyi İst.da Yener Mühendislik çizdi ve onaylattı kendilerine takrar tekrar teşekkür ediyorum isteyen dostlara tel.ve adreslerini veririm.

Yusuf Bey,

Burada da yine kutluyorum sizi. Sizin "şu karavanı" ne denli istediğinizi, arzuladığınızı, o düşünceyle yatıp kalktığınızı bu forumda bilmeyen yoktur sanıyorum. Tümümüz, çok sevindik. Bence bu sevincimizde en büyük etken, "yaybek"in içtenliğiydi. Tekrar kolay gelsin...

Cavid Sezen

Yusuf kardeş
Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Ufak bir öneri , en önemli işlemlerden biri cam açılacak yerlere karar vermek, aman dikkat diyorum, daha sonra telafisi mümkün değil, projeye uygun yerlerde açılmasına
ve doğru ölçülerde olmasına çok dikkat et. Tavanda su kaçağı olmaması için açılacak yerler ayrı önem arzediyor. Kolay gelsin diyorum, zevkli ve duygusal :smiley: bir aşamaya girdin.
Oğuz

Neler yapacaksin? Truma boiler veya vebasto, tuvalet dus, gibi seyler var mi?
Bence karavan ruhsati aldiktan sonra kim kime dum duma.
Hangi polis seni cevirip bakacak ve anlayacakki.
Ayrica seneye tuve girdiginde de korkma. Benim karavan 90da turkiyeye girmis malum. Dosyasinda allah bilir proje falan yoktur. Sadece ruhsatta karavan yaziyor. Bitti. Hatta istiap bende de 9 kisi. Tek kisilik yatagi actim. Koltuk derse onu gosterecektim. Tuvdeki adam donup arkaya bile bakmadi. Umurlarinda bile degil. Onlarin dertleri fren hortum falan filan.
Icin kesinlikle rahat olsun.
Karavan yazdirdiktan sonra is bitmistir. Suistimal et edebildigin kadar. Gazini da, arkaya koltugunu da. koydur gitsin. Boyle yasaya boyle uygulama.

Cavid bey çok teşekkürler darısı tüm karavanseverlerin başına.

Oğuz abi iyi dilekleriniz için teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağımdan hiç kuşkunuz olmasın sizin gibi 3 karavan eskitmiş 4.karavanıda eskitme yolunda olanların karavancılıkla ilgili çok tecrübeleri olduğu kesindir bu tecrübelerinizden faydalanmak bize onur verir.Camı kendim takmayacağım pazartesi randevü aldım iyi bir firma var işcilikleride iyi onlara taktıracağım.

Sayın mebus şimdilik ilk aşama duş ve portapoti tuvalet düşünüyorum sonrası için eberspaçher ısıtıcı olabilir zaman gösterecek ben tesisat döşerken tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak fazladan hat çekeceğim.

Yusuf hayırlı olsun. Kolay gelsin. Hele karavan ruhsatını alacak bir hale gel de gerisi kolay. Her anını fotoğrafla da bizlere örnek teşkil etsin. Paylaşımların için şimdiden teşekkürler.

Yusuf bey,
Mücadele azminizi kutluyorum.Çok güzel bir karavan oalacak buna inanıyorum.Yapım aşamalarını, donanımlarını, nerden, nasıl alındığını ve fiyatlarını not edersen çok sevineceğiz. Tecrübelerin bizede ışık tutacak. Başarılar diliyorum. Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri