Kendi Karavanını Yapanlar; Ferdi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdi1990 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,126
Yalıtımı bitirdim! Taban çıtaların arasını 19mm folyolu kauçuk ile doldurdum. Akabinde geri kalan her yere ilk kat olarak bizofol aba, ikinci kat olarak 19mm folyolu kauçuk uyguladım. Toplamda 6 kilo bally yapıştırıcı harcadım.

24 m2 19 mm folyolu kauçuk - Armacell Oneflex - Ürünü İzmir'de ''Damla İklimdirme'' den aldım. Hemen ambar ile yolladılar. Gayet uygun bir fiyata aldım. M2 sini 21 tl ye aldım kendisinden. Eğer folyosuz alırsanız daha ucuza geliyor.

25m2 ABA bizofol - Erguvan Market - Ürün Koceli'nden yollandı. Ürüne 450 tl civarı birşey verdim. Kargo ücretsiz di ve yanında uyduruktan küçük bir folyo bant yollamışlar. Kargo bana tam 11 günde ulaştı. 10 gün boyunca firmaya ulaşamadım. Kargo kargo dolaştım hangi kargoyla yolladıklarını bulmak için. Defalarca whatsappdan yazdım ama görüm cevap vermediler. Sonra 10.günde cevap verdiler. Meğersem ambar ile yollamışlar. İşlerim 1 hafta uzadı sayelerinde. Ama ürün güzel.

6 kilo bally - Hırdavatçıdan 2 tane 3 kilolukdan aldım ve anca yetti. Buna da yaklaşık 300 tl verdim.
20200527 205634
20200529 183109
20200530 192146
20200530 192149
20200530 192200
20200530 192205

Etiketler

Sırada güneş panelleri vardı ve panelleri de yerlerine oturttuk. Panel olarak 2 tane 190 watt mono kristal panelleri tercih ettik. Panelleri tavana yapıştırmak için herkesin almaktan çekindiği montaj kitini de aldık. Normalde farklı şekillerde de paneller montajlanıyor ama mono kristal panellerin alttan hava alması için yerden biraz yüksek olması gerekiyordu. Bu yüzden Ankara'daki B-net mühendislikten Önder beyin tavsiyeleriyle montaj kiti + kabloları aşağı indirdiğimiz sızdırmazlık aparatı da aldık. Yapıştırıcı olarak da 2 tane Akfix high tack genel amaçlı montaj yapıştırıcı kullandık. Bu kullandığımız yapıştırıcı ciddi anlamda çok güçlü diyebilirim. Yetmediği yerde de dayson extra ile takviye yaptık. Daha aküler, inverter gibi cihazları bağlamadık. Taban plakaı ve parkeleri döşedikten sonra yapacağız.

20200603 175758
20200603 175819
20200603 175824

Sırada güneş panelleri vardı ve panelleri de yerlerine oturttuk. Panel olarak 2 tane 190 watt mono kristal panelleri tercih ettik. Panelleri tavana yapıştırmak için herkesin almaktan çekindiği montaj kitini de aldık. Normalde farklı şekillerde de paneller montajlanıyor ama mono kristal panellerin alttan hava alması için yerden biraz yüksek olması gerekiyordu. Bu yüzden Ankara'daki B-net mühendislikten Önder beyin tavsiyeleriyle montaj kiti + kabloları aşağı indirdiğimiz sızdırmazlık aparatı da aldık. Yapıştırıcı olarak da 2 tane Akfix high tack genel amaçlı montaj yapıştırıcı kullandık. Bu kullandığımız yapıştırıcı ciddi anlamda çok güçlü diyebilirim. Yetmediği yerde de dayson extra ile takviye yaptık. Daha aküler, inverter gibi cihazları bağlamadık. Taban plakaı ve parkeleri döşedikten sonra yapacağız.

Ekli dosyayı görüntüle 519526Ekli dosyayı görüntüle 519527Ekli dosyayı görüntüle 519528
Montaj kitleri yapıştırılırken altta kalan kanal kısımlarındakı boşluklardan etkilenmemek için nasıl bir uygulama önerisi yapıldı? Plastik kitler tam olarak sanırım denk gelmiyor. Yapıştırılan kitler için bu kısımlar bir sıkıntı olmuyor mu ?

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalıtımı bitirdim! Taban çıtaların arasını 19mm folyolu kauçuk ile doldurdum. Akabinde geri kalan her yere ilk kat olarak bizofol aba, ikinci kat olarak 19mm folyolu kauçuk uyguladım. Toplamda 6 kilo bally yapıştırıcı harcadım.

24 m2 19 mm folyolu kauçuk - Armacell Oneflex - Ürünü İzmir'de ''Damla İklimdirme'' den aldım. Hemen ambar ile yolladılar. Gayet uygun bir fiyata aldım. M2 sini 21 tl ye aldım kendisinden. Eğer folyosuz alırsanız daha ucuza geliyor.

25m2 ABA bizofol - Erguvan Market - Ürün Koceli'nden yollandı. Ürüne 450 tl civarı birşey verdim. Kargo ücretsiz di ve yanında uyduruktan küçük bir folyo bant yollamışlar. Kargo bana tam 11 günde ulaştı. 10 gün boyunca firmaya ulaşamadım. Kargo kargo dolaştım hangi kargoyla yolladıklarını bulmak için. Defalarca whatsappdan yazdım ama görüm cevap vermediler. Sonra 10.günde cevap verdiler. Meğersem ambar ile yollamışlar. İşlerim 1 hafta uzadı sayelerinde. Ama ürün güzel.

6 kilo bally - Hırdavatçıdan 2 tane 3 kilolukdan aldım ve anca yetti. Buna da yaklaşık 300 tl verdim.
Ekli dosyayı görüntüle 519469Ekli dosyayı görüntüle 519470Ekli dosyayı görüntüle 519471

Ekli dosyayı görüntüle 519469Ekli dosyayı görüntüle 519470Ekli dosyayı görüntüle 519471Ekli dosyayı görüntüle 519472Ekli dosyayı görüntüle 519473Ekli dosyayı görüntüle 519475
Armacell One flex 19mm ürününü 1200mm genişlik olanını mı seçtiniz? Kendinden yapışkanlı olan ürünü seçmediniz herhalde. Bu tercihinizin uygulama ile ilgili bir nedeni varmı? Yeniden tercih etseniz kendinden yapışkanlı ürünü tercih edermisiniz.?
Damla iklimlendirme 2020 fiyat listesine göre ürün fiyatı çok uygun olmuş. 2020 Liste fiyatı 37tl /m2 ...
Kolay gelsin...

Montaj kitleri yapıştırılırken altta kalan kanal kısımlarındakı boşluklardan etkilenmemek için nasıl bir uygulama önerisi yapıldı? Plastik kitler tam olarak sanırım denk gelmiyor. Yapıştırılan kitler için bu kısımlar bir sıkıntı olmuyor mu ?

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
montaj kitini ilk tavana temas eden yerlerden yapıştırdım. kanal bölgelerinde kalan boşlukları da sonradan silikonu bastım. o kanal dolana kadar silikonladım orayı. hiç birşey olmuyor. o boşlukları doldurmasanız bile kullandığım silikon o kadar kuvvetli ki ilk başta sürdüğüm bile yetiyor. ama ben biraz güven versin diye boşlukları doldurdum.

Güzel çalışma, takipteyim.Armacell One flex
Bende aynı siteye baktım ama burdaki 2 arkadaşın vermiş olduğu fiyatları şu an göremiyorum.Fiyat listesi 1mart2000 de güncellenmiş gözüküyor, ama sanırım arada bi güncelleniyor.:smiley:

Son düzenleme:

elinize sağlık.
Şu bizofolun kendinden yapışkanlısını çıkartsalar ne güzel olacak. 6 kilo bally iyi kafayı buldurmamış. :smiley::smiley:
ben 9 mm folyolu kauçuğu m2 50 liradan almıştım. sonradan intermnetten daha ucuza bulduk ama gerek dansitesi gerekse aliminyum folyonun kalitesi çok farklı idi.

WhatsApp Image 2020 07 06 at 124029

elinize sağlık.
Şu bizofolun kendinden yapışkanlısını çıkartsalar ne güzel olacak. 6 kilo bally iyi kafayı buldurmamış. :smiley::smiley:
ben 9 mm folyolu kauçuğu m2 50 liradan almıştım. sonradan intermnetten daha ucuza bulduk ama gerek dansitesi gerekse aliminyum folyonun kalitesi çok farklı idi.
açıkcası ben o bizofolu gereksiz buluyorum ve bir faydasının olacağına da nedense hiç inanmıyorum. eğer bir daha yaparsam komple taş yünü ile yapacağım :smiley:

açıkcası ben o bizofolu gereksiz buluyorum ve bir faydasının olacağına da nedense hiç inanmıyorum. eğer bir daha yaparsam komple taş yünü ile yapacağım :smiley:

Bizofolun yalıtım konusunda başarısı için bir yorum yapamıyorum. ancak sağlıklı olduğunu düşünüyorum. kauçuk bana göre çok daha riskli sanki. Ben 9 mm kauçuk kullanmıştım. 1 m2 kadar artan parça aracın banyosunda duruyordu. araç güneşte ve sıcaktı. penceresi kapalıydı. banyonun içinde kesif bir silikon benzeri gözleri yakan koku vardı. oysa hiç silikon kullanmamıştım. yani bu kauçuğun dışında bunu yapabilecek hiç bir şey yoktu. o nedenle kauçuk konusunda biraz tereddütüm var.
Ayrıca artan parçalar ile bır küçük çam su şisesini kapladım. iş yerinde içine soğuk su koyarım idare eder diye ama açıkçası suyu uzun süre soğuk tutmadı. normalde termosların içi parlak yansitıcı olur. bunun cama yapışan yüzeyi siyah olduğu için sanırım çok etkili olmadı. buradan şu çıkarımı yapıyorum. karavanda aracın sacına direkt kauçuku yapıştırmak yerine önce folyo kullanmak daha iyi olacak gibi. bu nedenle bizofol tercih edilebilir

Bir de taş yünü yerine KNAUF un mineral yününü öneririm. uygulaması kolay ve başarılı. inşaatlarda sıklıkla kullanılan bir malzeme

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri