Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,785
Ducato

Resimde kırmızı işaretlediğim yer biraz çökmüş gibi. Burayı iç taraftan, (tekerin üzerinde) iyice incelemekte fayda var. Eğer içte bir eğilme/çatlak varsa orası bir kaç sene içinde çürüyebilir ve aracın içine oradan toz toprak girebilir.

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 501132
Resimde kırmızı işaretlediğim yer biraz çökmüş gibi. Burayı iç taraftan, (tekerin üzerinde) iyice incelemekte fayda var. Eğer içte bir eğilme/çatlak varsa orası bir kaç sene içinde çürüyebilir ve aracın içine oradan toz toprak girebilir.
Bugün zaten halledildi abi. Kalemle usta için düzeltilmesini istediğim yerleri işaretlemiştim. Akşam iş çıkışı kontrol için gittiğimde ustanın bugün o kısımları düzelttiğini gördüm. İlginiz ve dikkatiniz için teşekkürler. Fotoğraftan bu kısmı dikkatinizden kaçırmamaksa başlı başına bir tebrik konusu. Tecrübenizi konuşturdunuz, sağ olun, var olun.

.

* Üç fonksiyonlu aletinizin arıza yapması durumunda tamir boyunca diğer iki fonksiyonundan da yoksun kalma durumunuz olacak.
Umarım şanssızlık olmaz...

.

Son düzenleme:

Bugün zaten halledildi abi. Kalemle usta için düzeltilmesini istediğim yerleri işaretlemiştim. Akşam iş çıkışı kontrol için gittiğimde ustanın bugün o kısımları düzelttiğini gördüm. İlginiz ve dikkatiniz için teşekkürler. Fotoğraftan bu kısmı dikkatinizden kaçırmamaksa başlı başına bir tebrik konusu. Tecrübenizi konuşturdunuz, sağ olun, var olun.

„Bir musibet bin nasihatten iyidir“ çok yerinde bir atasözü olsa gerek. Insanın başına gelince aklında kalıyor.:smiley:

Son düzenleme:

.

* Üç fonksiyonlu aletinizin arıza yapması durumunda tamir boyunca diğer iki fonksiyonundan da yoksun kalma durumunuz olacak.

.
Bazen beynimi zonklatıyorsun üstad , alsana bir bulmaca , tırmala dur . Nedir bu 3 fonksiyonlu alet , kontak anahtarımı ?

kandıralının elektrik işleriyle ilgili şimdilik en çok kafa yorduğum mevzulardan biri olan elektrik işlerini pratik bir cihazla hallettim gibi inşallah. bu cihaz olmasa; invertör, şarj redresörü, solar şarj regülatörünü ayrı ayrı almam gerekiyordu. resimlerde gördüğünüz cihaz 1000va tam sinüs akıllı cihaz. hem solar regülatör, hem redresör ve hem invertör.

Ekli dosyayı görüntüle 501107

Ekli dosyayı görüntüle 501108

Ekli dosyayı görüntüle 501109

Ekli dosyayı görüntüle 501110

Ekli dosyayı görüntüle 501111

Ekli dosyayı görüntüle 501112
Ben solar sarj ve invertörü ayrı ayrı aldım . Redresöre ihtiyaç duymadım .
Bu üçlü cihazı alırmıydım , almazdım .
İnşaallah problemsiz kullanırsınız .

@EvliyaCelebi2 çok kibarca ifade etmişsiniz , benimki biraz kabaca oldu galiba .

.

.

Cihazı aldım abi. artık bu aşamadan sonra bende sizin gibi her hangi bir arıza olmaması için ümit ediyorum. İnşallah bir sorunla karşılaşmam. şimdilik arıza oluncaya kadar gittiği yere kadar diyelim.

kapının işleri büyük kısmıyla halledildi. sadece fitilinin takılması kaldı. yanı sıra kaporta aksamında seyir anında ses yapan kısımları mastikleyerek bu kısımları güçlendirdim. iç kaplamayı yapmaya başlamadan ne kaporta aksamı ile ne kadar fazla ilgilenebilirsem ileride içime kurt düşmeyecek diye ümid ediyorum.

IMG 2748

IMG 2749

IMG 2750

IMG 2757

IMG 2758

IMG 2759

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri