Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,650
Yaşam bölmesinde yaptıpım ikili koltuk için hazırladığım sandığı çıkarıp yerine orjinalinde emniyet kemeri bulunan ve ayrı ayrı yarırılabilen, gerektiğinde masa halini alabilen, istenildiğinde araçtan kolayca çıkarılabilen bir koltuk düzeneğine geçtim. Koridoru 65 cm den 45 cm düşürdü ama sağladığı emniyet ve seyahat konforu ile mukayese ettiğimde avantajının daha fazla olduğuna kanaat getirdim. Ayrıca öndeki ikili koltuğu çıkarı tekli koltuğa geçince araç koridor kısmında oturan biri fren esnasında kolaylıkla çn camdan çıkabilirdi Allah korusun

9FE8520A 813F 464D B8E3 B838AF83EBBD

2B981AEB 2BE1 4439 B20E 46F84B5F1C74

81195CDA 6CCB 4383 B925 46030D2DF683

B53F196F F0D1 40BB B455 722F2304F761

A9924AE5 D8AB 4216 803B 668C1340D378

5BD99D41 263C 483D A2E8 A32AA74A95A9

Etiketler

Karavaniniz çok güzel oluyor. Keyifli geziler dilerim. Arkaya koydugunuz koltuklar Ford'un hangi aracına ait acaba. Çok rahat görünüyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence koltuklar çok güzel , sizin araç ruhsat motokaravan olmuştu okuduğum kadarı ile , peki kaç yolcu diyor ?
ruhsatım 2+1 kişilik. seneden seneye öne ikili koltuğu muayaneye giderken takmak zorundayım.

Karavaniniz çok güzel oluyor. Keyifli geziler dilerim. Arkaya koydugunuz koltuklar Ford'un hangi aracına ait acaba. Çok rahat görünüyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

koltuklar transit custom vip in orjinal koltukları. bulmak için iki hafta internette dirsek çürütsem de sonunda bulabildim.

arka kapılara yaptığınız model projelendirme aşamasında size problem çıkartmasın birileriyle konuştunuz mu acaba bu konu hakkında çünkü ben yan kayar kapıyı 60 cm ye düşüreceğim onun onayını aldım ama arka kapilarin birleşip cam altından yukarı doğru tek parça açılması için yapamam dedi ayni kişi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arka kapılara yaptığınız model projelendirme aşamasında size problem çıkartmasın birileriyle konuştunuz mu acaba bu konu hakkında çünkü ben yan kayar kapıyı 60 cm ye düşüreceğim onun onayını aldım ama arka kapilarin birleşip cam altından yukarı doğru tek parça açılması için yapamam dedi ayni kişi

motokaravan olarak ruhsatımı aldım. yani TSE den veya TÜV den arka kapılarla ilgili sorun yaşanmadı.

motokaravan olarak ruhsatımı aldım. yani TSE den veya TÜV den arka kapılarla ilgili sorun yaşanmadı.

rica etsem projelendirme için çalıştığınız firma veya kişinin bilgisini alabilirmiyim lütfen
çünkü bende sizin gibi hem kayar kapıyı iptal edip karavan kapısı yaptırmak hemde arka kapıları kapatıp sizin yaptırdığınız gibi cam altından tek kapı açtırmak istiyordum ama bana projeciler ikiside olmaz dedi sadece birisi yan kapıyı kabul ettiririz ama arka kapilarin iptal edilip tek kapıya çevrilmesine onay alamam kapilarin sayısı değiştirilemez orjinalinde arkada 2 kapı var öyle kalması lazım dediği için arkadaki değişimden vazgeçmiştim
eğer mümkünse bende öyle yaptırmak istiyorum

rica etsem projelendirme için çalıştığınız firma veya kişinin bilgisini alabilirmiyim lütfen
çünkü bende sizin gibi hem kayar kapıyı iptal edip karavan kapısı yaptırmak hemde arka kapıları kapatıp sizin yaptırdığınız gibi cam altından tek kapı açtırmak istiyordum ama bana projeciler ikiside olmaz dedi sadece birisi yan kapıyı kabul ettiririz ama arka kapilarin iptal edilip tek kapıya çevrilmesine onay alamam kapilarin sayısı değiştirilemez orjinalinde arkada 2 kapı var öyle kalması lazım dediği için arkadaki değişimden vazgeçmiştim
eğer mümkünse bende öyle yaptırmak istiyorum

Hocam en iyisi ruhsat işini bitirdikten sonra kapıları değiştirin.Çünkü tüv de sıkıntı yok,tse problem.Ben ruhsat çıkıcak kadar en basitinden bir düzen kurup ruhsatı aldım. Sonra kayar kapıyı iptal ettirdim,çarpma kapı yaptım,şimdi camları değiştirip üstüne yağmur girmemesi için minik sundurma bile yaptırıyorum.iki seferdir de tüv de hiç bir sorun yaşamadım.

Hocam en iyisi ruhsat işini bitirdikten sonra kapıları değiştirin.Çünkü tüv de sıkıntı yok,tse problem.Ben ruhsat çıkıcak kadar en basitinden bir düzen kurup ruhsatı aldım. Sonra kayar kapıyı iptal ettirdim,çarpma kapı yaptım,şimdi camları değiştirip üstüne yağmur girmemesi için minik sundurma bile yaptırıyorum.iki seferdir de tüv de hiç bir sorun yaşamadım.

ben iç düzeni kapıya göre yapacağım kayar kapının arkaya doğru olan kısmından son 60 cm sini çarpma kapıya çevireceğim kayar kapıyı sabitleyeceğim kayar kapı yokmuş sadece aracın ortasına doğru 60 cm lik çarpma kapı varmış gibi olacak ki öne doğru iptal olan kapının yerine oturma gurubu yapacağım yani kapıdan girince sağ taraf oturma gurubu sol taraf
mutfak olacak o yüzden sonradan müdahale edemem gerekirse arka kapılardaki fanteziden vazgeçer sadece orta kapıyı yaptırırım

konu çok akıcı bir şekilde takip ettim paylaşımınız için teşekkür ederim
iki olayı merak ettim çok küçük bir masa yerleştirdiniz ve wc koymadınız
karavan edinmeyi düşünen biri olarak bunun nedenini öğrenmek isterim
karavanınız ile iyi tatıller

Tuncay tuncer

konu çok akıcı bir şekilde takip ettim paylaşımınız için teşekkür ederim
iki olayı merak ettim çok küçük bir masa yerleştirdiniz ve wc koymadınız
karavan edinmeyi düşünen biri olarak bunun nedenini öğrenmek isterim
karavanınız ile iyi tatıller

Tuncay tuncer

wc olarak porta poti diye tabir edilen portatif bir wc alıp kullanmak niyetindeyim. sabit ve yerleşik bir wc yi aracı çoğunlukla yurtiçinde kullanacağımızı ön görerek ve çocuklarımın her ikisinin de artık yetişkin olmaları sebebiyle plana dahil etmedim. ama yinde başta belirttiğim gibi portatif bir wc olacak elbetteki.

masa konusunda ise inanın masanın ebatıyla ilgili her hangi bir tecrübem olmadı şu ana kadar. daha önce mercedes viano aracımla masasız bile Karadeniz turu yaptığımız oldu ailece. Kandıralıya göre minicik kalan o araçta bile keyifle gezmiştik. masa bu haliyle yeterli olmaz ise masanın altına bir bu kadar daha genişlemesine imkan verebilecek ikinci bir masa yapma imkanımızı saklı tutuyorum şimdilik. (şu renk kartelaları gibi yada iskambil destesini elde tutarken kağıtların bir biri altından kayarak açıldığı şekilde)
bakalım zaman içinde tecrübe ettikçe gelişecek sanırım bazı konular.
ilginiz için teşekkür ederim.

Merhaba. Bende kendi karavanını yapanlardanım. 10 gün içinde bitmiş olacak. Sizden ricam proje ve karavan ruhsatını nerde ve kime yaptrdınız. Kaça maloldu. SELAMLAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR