Kendi Karavanını Yapanlar; Mazda E2200 Camper - (fireman67)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fireman67 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,625

fireman67

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Her şey bu site yi keşfetmemle başladı. Önce sevgili Yusuf Aybek (yaybek) in karavanın yapılış hikayesini okudum. Ziyaret edip tanışmak ve yaptıklarını yakınen görmekte nasip oldu. Sonra diğer benim karavanım başlıklı tüm yazıları okudum. Herkesten her yazıdan her resimden bir şeyler öğrendim. Herkese bana verdiğiniz ilham için çok teşekkür ederim. Eh neyse fazla uzun etmiyeyim nihayetinde birşey ortaya çıktı ve bende sizinle paylaşmak ihtiyacını hissettim.

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Mazda E2200 Camper - (fireman67)

Hani? Ben mi goremiyorum.

Bende göremiyorum,sevincini bizimle paylaşman çok güzel ama görsel anlamda bir şeylerde olmalı değilmi...

kusura bakmayın, acemilik.. ben yazıyı becerip gönderebildiğimi bile şimdi siteye girince farkettim. eğer becerebilirsem tabiki amacım fotoğraflarını koymak.
Tekrar özür dilerim .

Grnt015

Arabanın hikayesine gelince. Arabam 99 model mazda minibüs. Ruhsatıda 11 kişilik hususi minibüs. Aslında ilk niyetim bu arabayı satıp ducato daily gibi bir araç almaktı. Fakat aracımı istediğim rakama satamayacağımı ve maddi olarakta altından kalkamayacağımı düşünerek eldeki mevcutu değerlendirme yoluna gittim. (tabiki bu sitede yapılanları görünce neden olmasın deniyor)

Grnt0265

Hali hazırda hala minibüs, fakat birazda karavanımsıtırak veya camperimsi :smiley:, biri ters 3 sıra koltuğu mevcut. Ortadaki koltuğu çekyat mekanizmasıyla hatta çekyat imalathanesinde özel yaptırdım. yattığında arka koltukla birlikte yaklaşık 1,5 metre, artı ters koltukla orta koltuk arasına yerleştirdiğim iki kademeli masanın birinci kademesiki üzerine hazırlattığım süngerle bütün koltuklar kocaman bir yatak haline dönüşüyor. Bütün koltukların altı dolap olarak kullanılabiliyor. Aracın en arka kısmında mutfak bölümü seyyar. Temiz su ve atık su deposu olarak iki bidon işi çözüyor. Tabi araçta ikinci bir akü mevcut (araçtan şarj oluyor) Konaklama halinde buzdolabı, su düzeneği, hatta araca eklediğim dvd tv vs hepsi ikinci aküden çalışıyor. Aracın kendi aküsüne ihtiyac gerekmediği halde dokunmuyor. İhtiyac duyulursa oda bir düğmeyle devreye girecek şekilde .
Tabi portatif wc yi de unutmadım. Şu an bilgisayarımda mevcut bir kaç fotoğrafı ekliyorum.

Grnt013

Araçta hala yapılması gereken ufak tefek işlerim kaldı. Tam olarak bittiğinde ve yeni fotoğraflar çektiğimde ekleyeceğim.

Grnt012

Grnt017

Grnt011

Teşekkür ederim :smiley: ducati daily derken araya veya yazmadım. Türkçe ;D . Ama gerçekten güzel olurdu. Sanırım beni hatırladın. Yanına motosiklet ile gelmiştim Sefaköyde oturan bir meslektaşımla. Ziyaretimden sonrada senin karavanın gelişimini ve gezilerin takip ettim. Bu vesile tekrar tebrik ederim. Bak senden aldığımız ilhamla bizde ufak tefek bir şeyler yaptık.

Sayın "fireman67";

Güle güle, iyi gezilerde kullanmanız dileğiyle...

Herkes, kendi gereksinim,koşul ve olanaklarına göre, kendi aracını yaratıyor. (Estetik konusu önemli bence, o sorunu da yok aracınızın gördüğüm ölçüde.) Aynen sizinki de öyle olmuş...

Kendinizi biraz daha tanıtabilir misiniz? Buzdolabınız: 220, 12v, 220-12-LPG hangi gruptan? Daha çok fotoğraf koyabilirseniz iyi olur..

Cavid Sezen

Teşekkür ederim Cavid bey, buzdolabı 12 volt araç tipi (umarım yeterli olur). Daha çok fotoğraf koyacağım inşallah. Kendimi tanıtmaya gelince;
İstanbul B.Ş. Belediyesi İtfaiyesinde Beyoğlu İtfaiye Grubunda ekip amiri olrak çalışıyorum.(657 devlet mahkumu olarak). Evliydimm.. 3 kızım var.
Son iki yıldır motosiklet ile seyahat ediyorum. Marmara- Ege- ;Akdeniz kıyılarında .Ufak bir çadırı yanımda gezdiriyordum. (ama itiraf ediyorum o çadıra ihtiyaç duymadım. Mesleki bir avantaj.tabi yalnız gezmenin de avantajı) Bu araç ile de daha önce ailece biri batı karadeniz diğeri doğu karadeniz olmak üzere iki seyahatim oldu. Tabi o zaman bu kadar konforlu değildi :smiley:. Çocuklarla seyahat ediyorsanız minibüs tarzı bir araç büyük avantaj. Karavan ise aliyyulala. Ama minibüsün bu hali beni şimdilik fazlasıyla tatmin etti. Bide yolda görmek lazım. :smiley: İlk seyahatini henüz yapmadı.

Güzel olmuş, iyi geziler diler mutluluğunuzu paylaşırım.

Hoş geldiniz Sn.fireman67 (Ertuğrul bey mi demelii) . Aracınızı güzel günlerde kullanın.
Oğuz

Hoş buldum. Teşekkür ederim Oğuz bey. Sadece Ertuğrul da deseniz olur sanırım.

fireman67' Alıntı:
Sanırım beni hatırladın. Yanına motosiklet ile gelmiştim Sefaköyde oturan bir meslektaşımla. Ziyaretimden sonrada senin karavanın gelişimini ve gezilerin takip ettim. Bu vesile tekrar tebrik ederim. Bak senden aldığımız ilhamla bizde ufak tefek bir şeyler yaptık.
Ertuğrul abi sizi nasıl unuturum Taner kardeş ile birlikte gelip bizi onurlandırmıştınız söylemesi ayıp bende size odun ateşinde semaverde çay ikramda bulunmuştum ;D

23052009444

23052009447

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR