Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 342,780
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (ta2rx)

Son fotoğrafta görüldüğü üzere, mutfak tezgahının kayar kapı tarafına açılır-kapanır bir tabla ilave ettim.

DSC 0022

DSC 0023

Ekli dosyalar

• DSC_0021.JPG
    DSC_0021.JPG
    58.8 KB · Görüntüleme: 277

Etiketler

Son bir buçuk ayın özeti:

- Bugüne kadar yaptığım ahşap namına ne varsa hepsini söktüm.
- Boya ve verniğe bıraktım.
- Araç boşalmışken İstanbul'daki evimi boşalttım. Bir kısmını Ankara'ya annemin evine taşıdım. Kalanını dağıttım.
- Döndüğümde boya ve vernik işi bitmişti. Ama ağır eşyaları başkasına taşıtmış olmama karşın hafif olanlar dahi belimdeki fıtıkları azdırmaya yetti. Bu yüzden bir kaç haftadır rölanti halindeydim.
- Ufak yollu alıştırmalarda banyonun duvarlarını (Atila bey'in izinden giderek) Mineflo türü muşamba ile kapladım. (Bir duvar sabit, diğerleri sökülü vaziyette.)
- Yere Mineflo türü muşamba kaplattım.

DSC 0179

Hocam, temiz su girişini içeride bırakmak bir çözüm ama soğuk ve yağışlı kış mevsiminde depo dolana dek kapının açık kalması pek hoş değil, aracı toplamadan bence dışarıdan bir su giriş yeri ayarlayın. Biz kış günlerinde kayar kapıyı hemen hemen hiç açmayız ;)
Kolay gelsin :smiley:

drares' Alıntı:
Hocam, temiz su girişini içeride bırakmak bir çözüm ama soğuk ve yağışlı kış mevsiminde depo dolana dek kapının açık kalması pek hoş değil, aracı toplamadan bence dışarıdan bir su giriş yeri ayarlayın. Biz kış günlerinde kayar kapıyı hemen hemen hiç açmayız ;)
Kolay gelsin :smiley:

Teşekkür ederim. Bunu bir düşüneyim ve ustamla bir görüşeyim.

Kemal bey topiği baştan sona baktım güzel bir iş çıkacağa benziyor elinize sağlık bende bir motokaravan düşünüyorum bilgilerinizden faydalandım takipteyim kolay gelsin..

Elinize sağlık Kemal bey

Nasipse bende bir karavan düşünüyorum. Bilgilerinizden faydalandım takipteyim kolay gelsin.

Bekir Bey,

Benim Gezenbilir'e bir süre uzak kaldığım dönemde beklediğiniz süre dolmuş, işler yürümüş bu arada maalesef bir de acınız olmuş. Geç de olsa başınız sağ olsun, merhumeye Allahtan rahmet dilerim.

Karavanınız hayli yol almış. Kısa zamanda keyifle tamamlarsınız umarım.
Kolay gelsin...

Teşekkür ediyorum.

Şu anda belimi biraz daha doğrulttum. Ufaktan boya/vernik sonrası mobilyaların tekrar montajına başladım. Biraz daha yol alınca daha şık fotoğraflar yükleyeceğim inşallah.

Kemal bey ,
Kolay gelsin .Allah kuvvet versin

Bekir Kemal bey, Elinize, emeğinize ve yüreğinize sağlık, gönlünüzce sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile... Selamlar.

Uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba.

Boya ve vernik sonrası mobilya montajı büyük ölçüde tamamlandı. Son görünümlerin fotolarını koymak için tavan dolaplarının montajını bekliyorum. Tavan dolapları ise kapakların montajını bekliyor.

Bu süre içinde özellikle elektrik sistemi ile uğraştım. Öncelikli olarak neredeyse tamamlandı diyebileceğim sigorta kutusunun fotosu ile başlayacağım. (Solar panel regülatörünün montajı için kapağın takılması gerekiyor. Sağ taraftaki kablolar regülatöre monte edilecek olanlar.) Bunun dışında kutudaki tek eksik su göstergelerinin kabloları. (Onlar ise su tesisatını bekliyor.)

02

Ekli dosyalar

• 01.jpg
    01.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 626

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR