Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 342,824

Etiketler

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (ta2rx)

Güzel çalışma kolay gelsin.

Yazdığım mesajlarda fotoğraf olursa gitmiyor nedense. (Firefox kullanıyorum.) Bu yüzden bu sefer fotoğraf yükleyemedim. Adminlere duyurulur.

Boxer'ın standart sigorta paneline ek olarak akü çıkışında yüksek amperli yassı sigortaların bulunduğu bir paneli daha var. Bu fikirden hareketle yaşam akülerinin giriş ve çıkışına yüksek amperli sigorta eklemeye karar verdim. Bu iş için bobinajcıların elektrik motorlarında kullandığı klemensler gayet uygun. Yalnızca sigortaların deliklerini biraz büyütmek ve 1mm kadar içeri doğru kaydırmak gerekiyor.

Benim bir kötü huyum var: Akü kutup başlarını söküp takarken anahtarı diğer kutuba değdirip kısa devre yaptırabiliyorum. Yaşam akülerinin müdahale alanı oldukça dar olduğu için bobinajcı arkadaşım başka bir kazaya mahal vermemem için anahtarlarımı daralan makaron ile kapladı.

Ben bununla da yetinmedim. Aküye yakın olduğu için şase yapma riski bulunan yatak demirlerinin de bir kısım bölgelerini izole ettim. Bu iş için branda naylonunu Bally ile yapıştırdım.

Hocam maşallah konuşturmuşsun. Kolay gelsin.

Hasan

Akü kutuplarını söküp takarken kısa devreye sebep olmak benim içinde geçerli. Bu nedenle sadece bu iş için kullandığım anahtarın bir tarafını bantla isole ettim. Sigorta kutusundaki düzen çok hoşuma gitti. Kolay gelsin.

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Aku kutup başı sokerken once negatif kutbu sokulmelidir.

Sevgili Admin'ler,

Fotoğrafları hala yükleyemiyorum. Ne Firefox, ne MSIE ile başarabildim. Sorunun Windows 8.1 ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Bilginize.

Android'den yükleme denemesi:

7f927420ce62e51bfb2f7bc149431d9c.jpg

Eh, buna da şükür. Yukarıdaki fotoğraf, elektrik motoru klemensinden imal yüksek amperli yassı sigorta paneli.

Aşağıdaki ise yatak demirlerinin elektrik izolasyonu.

f0a07450c356a58e6d07ebb7ee224b11.jpg

Bobinaj ustası arkadaşımın anahtarlarımın izolasyonu için yaptığı daralan makaron uygulaması.
c9c6e4dd8c4e9de24527722c214b383c.jpg

Bekir hocam kolay gele, temiz iş çıkartmışsınız, hatırlatma adına yazıyorum, panodaki soketler sıkma artı lehimlidir umarım, deniz kenarlarında yaşayanlar için sıkmalarda zamanla korozyon olayı var malum. bu sebepten bende akü gurubunun ana şase bağlantısıda pabuç artı şaseye gresli cıvata şeklinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.