Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 477
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,012

atiladi

Zirve
Yer
İstanbul
Bu gün Yeni Camper için aracı teslim aldım...Araç 2008 Cıtroen Jumper 15m3, 2.2 multijet motorlu 6 ileri vites, 157.000 km'de Sıfır hasarlı bir araç...Bir kaç gün sonra imalata yavaş yavaş başlayacağım, içi clasic model yerleşim düzeninde olacak, ama teknoloji ve elektrik sistemi yine full+full olacak....

20141106 152858

Etiketler

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

Atilla bey kolay gelsin, bir yazınızda 3.000 motor tercih ettiğinizi söylemiştiniz ve yakıt olarak daha ekonomik demiştiniz ( uzun yolda ) multijet ve 6 ileri aynı performansı verirmi? Bu aralar 17 m3 bakıyorum bu yüzden sordum.

Teşekkür ederim, antalya.....

Mehmet bey teşekkür ederim...2.2 multijet 130 HP, 3.0 multijet 160 HP, güç olarak bu iki motoru karşılaştırmak imkansız, 3.0'ın 30 HP fazlalığı gerçek hayatta müthiş bir fark...

Atilla bey bu grup araçlarda klimalı olanlara rastlamak biraz zor herhalde .13 m3 arıyorum pek rastlamadım. Malum antalya da klimasız olmaz. Acaba konulan mobil klimalar günlük kullanımda etkili olur mu?

Haklısınız, panelvan tipi araçlarda, göğüs kliması olasılığı %1, ama sorun yok, isterseniz araca göğüs kliması takılabiliyor, takılacak her şeyin yeri boş olarak duruyor, klima kopresör motoru, radyatörü ve hortumları alınıp takılabiliyor, böylece araç göğüs klimalı hale geliyor...Zaten bende bu araca orjinal göğüs kliması taktıracağım, aracın karavan bölümünede mobil klima takacağım, böylece arak çift klimalı olacak...

Atila abi yeni aracin hayirli olsun, soluk almadan devam ediyorsun, kolayliklar diliyorum..

Atilla abi kolaylıklar diliyorum şimdiden
Bir nefes alsaydın abi :smiley:

hayırlı olsun keyifli yeni bir imalat serüvenine kendimizi hazırlayalım o halde...:smiley:

Atilla Bey kolay gelsin. Karavan yapımıyla birlikte araç bulup almada da ekol oldunuz . Aracın bir yerine nazar boncuğu takmayı unutmayın. Yalnız bu işe başlamadan Boxer Pop-up 2 ile iyice bir gezin lütfen . :smiley:

Kolay gelsin Atilla Bey,

Hızınıza yetişilmiyor. Daha Pop-Up II nin son sayfalarına tekrar tekrar bakıyordum.

Yapım aşamasında kolaylıklar dilerim. Yaptığınız diğer karavanlar gibi güzel olacağına eminim.

Bu karavana da isim verecek misiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri