Kendi Mini Kamp Aracını Yapanlar; Mitsubishi L300

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geziyoM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,396

geziyoM

Kamp III
Yer
Eskişehir
Hikayeye başlamadan önce, proje ve onayı konusunda ilgi gösteren ve yardımcı olan:
buralpdi-Levent bey,
gez-bil – Şaban bey,
berkcantp - İlhan bey,
tango – Tanju bey,
mayıstosböce – Bülent bey, çok teşekkürler, kalpten selamlar, sevgiler, sağolun dostlar.

Başlığı kendi karavanını yapanlar olarak açmadım çünkü aklıma Temel dedenin meşhur pavyon macerası fıkrası geldi, böylesi daha iyi olur dedim ;)
Yavaştan başlayalım bakalım.

Etiketler
Ynt: Kendi Mini Kamp Aracını Yapanlar; Mitsubishi L300

Eskişehir TÜV'de 6 Ağustos'a kadar randevuların dolu olduğunu görünce şaşırdım ama Tadilat Muayenesinin randevusuz olarak ve muayene tekrarı statüsünde değerlendirildiğini öğrenince bugün öğle vakti önce TÜV'e gittim.
Her yer araba dolu nerdeyse millet birbirini çiğneyecek, perona çağırılan arabalar yol bulup gitmekte zorlanıyor, düşünün kalabalığı.
Neyse sıramızı alıp 10 dk bekledikten sonra işlemleri yapıldı, muayene ücreti yatırıldı ve beklemeye başlandı.
Yaklaşık 1,5 saat'lik bir beklemeden sonra anons yapıldı ve ilgili perona arabayı yanaştırdım, kontrol yetkilisi genç arkadaş projeye göre inceledi, tamam dedi ve "böyle bir araçtan karavan dönüşümü görmemiştim, güzel olmuş" diye ekleyince sevindim tabii ki :smiley:
Sonra araç içeri alındı yaklaşık20 dk muayene edildi ve bir kaç hafif kusur ile muayeneyi geçti, nihayet benim stresim de bitti, oh, çok şükür, atlattık durumları yani..

Baktım vakit var Trafik Şube'ye de uğrayayım dedim, sıra numaramı alıp 1-1,5 saat içerisinde ruhsat değişimini de halledince gerçekten de çok rahatladım, üzerimden bir ton yük kalktı sanki derler ya, aynen öyle işte

Ruhsat1a

Ruhsat1a

Hikaye 22 Haziranda başladı,
Aracımız epey kahrımızı çekti, birlikte bir çok yeri, genellikle güzel güzel, gezdik dolaştık, arada bir aksiliği tuttu, benden bu kadar gitmiyorum dedi ama sonuçta yine bizi yollarda bırakmadı, gezdirmeye devam etti.

Eşimle birlikte Gezenbilir'de ki o güzel karavanları ve yapılan gezileri gördükçe ayranımız kabardı “bizim araçta, en azından bize yetecek kadar, ufak tefek değişiklikler yapsak da kenarından, köşesinden küçük bir karavana yani aslında mini bir camper'a benzetmeye çalışsak nasıl olur acaba” diye düşündük ve kafamıza yatan bir projeyi uygulamaya karar verdik.

İlk önce aracın içinde bulunan ve gezilerimizde kullandığımız malzemeler boşaltıldı, arabanın içindeyken pek göze batmayan ne kadar çok ıvır zıvır varmış hayret! Divanın üzerinde kocaman bir balya oldu, ayrıca sağda solda da bazı parçalar var,evin içi 2. el satılan dükkana döndü ve bütün bunları eve taşıyıncaya kadar nefesim kesildi..

Araba esya2

Fotograftaki ikili koltuklar kızaklı olup hem öne-arkaya hareketli hem de arkalıkları tam olarak yatıyor, zaten gezilerimizde bu özellik çok işimize yarıyordu, kocaman bir yatak oluyordu.

PICT0008

Tavan döşemesi epey eskimişti ve yapışma gücünü kaybettiği için yer yer sarkma yapmıştı,
valla kendisi bilir deyip ilk iş onları sökmek oldu

PICT0006

Tavan döşemesi söküldü, yeri temizlendi ve K-Flex isimli kendinden yapışkanlı 6 mm kalınlıktaki yalıtım malzemesi ile tamamen kaplandıktan sonra elbise dolabı arkalığı olarak kullanılan gri renkli kontraplak yerleştirildi ve destek barları ( birazcık zorla da olsa ) yerlerine takıldı, böylece tavanın görüntüsü temiz ve düzgün bir hale geldi. Tavanın yanlarında gözüken siyah bölümler bilerek bırakıldı, belki daha sonra dolap içlerine filan yapıştırılan bir malzeme ile kaplanır.

PICT0012

Mehmet bey kolay gelsin.Yardımcı olabildiysek ne mutlu...

Bu da güzel,önce ben karavanı yaptım arkadaş, işte Tuv,işte ruhsat diyerek tescillendiğini kanıtlıyor ,sonra imalatı paylaşıyorsunuz..Yani kaşının altında gözü var diyemiyeceğiz. :D :D sağlıklı ,güzel gezilerin paylaşımlarında görüşmek üzere.....Hayırlı olsun.

tango - Tanju bey,
AL1820 - Ali bey,
yugun - Yücel bey,
fsirin - Ferhat bey,
frombird,
arkadaşlar teşekkür ederim,sağolun.

enverdede' Alıntı:
Bu da güzel,önce ben karavanı yaptım arkadaş, işte Tuv,işte ruhsat diyerek tescillendiğini kanıtlıyor ,sonra imalatı paylaşıyorsunuz..Yani kaşının altında gözü var diyemiyeceğiz. :D :D sağlıklı ,güzel gezilerin paylaşımlarında görüşmek üzere.....Hayırlı olsun.
hahaha, Enver bey hay çok yaşayın, aslında hikayeyi yazmaya başlarken bu konuyu düşündüm, her şey bitmiş, sanki yapım aşamasındaymış gibi sunmak olmayacak, o sebeple bahse konu yöntem uygulandı ;)
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler, görüşmek ümidi ile selamlar.

Madem tavan düzgün oldu olmuşken taban da düzgün olsun deyip önce yalıtımı yapıldı ve üzerine laminat parke döşendi, eh fena da olmadı hani.

PICT0014

PICT0015

PICT0016

Bir taraftan da aracın iç-yan kısımlarının yalıtımı k-flex ile yapılmaya başlandı.

PICT0019

Ekli dosyalar

• PICT0018.JPG
    PICT0018.JPG
    153.5 KB · Görüntüleme: 3,298

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR