Kesişmeler Ne Demek?

abucam

Kamp I
sevgili kardeşler bu kesişmeler konusunu pek anlayamadım biraz halk diliyle anlatırsanız konuya yabancı kalmayalım...

penguen

Zirve
Ynt: Kesişmeler Ne Demek?

Dünyamızdaki enlem ve boylamların kesişim noktaları demek.

abucam

Kamp I

Sevgili Penguen,
Çok teşekkür ederim...Bu noktaları hangi aletlerle, nasıl tesbit ediyoruz...tesbit edince ne oluyor...ne faydası var ...kolayca herkesin yapabileceği bir şey mi... yoksa, çok mu cahil kalmışız bu konuda...

YOL

SEDAT AÇIL
Web sitesi
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL

Aşağıdaki adresten hem daha fazla bilgi alabilirsiniz hem de Türkiye'de bulunan kesişmeleri inceleyebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, bu dünya çapında oynanan bir oyundur. Kesişme dediğimiz enlem ve boylamların üst üste bindiği 0 noktalarının GPS cihazıyla bulunması ve fotoğraflanmasıyla o kesişmeyi www.confluence.org adresinden kaydettirebilirsiniz.

http://confluence.org/country.php?id=26

abucam

Kamp I

ilginize teşekkür konuyu araştıracağım..saygılar...sevgiler...

gogo10

Bu yollar bitmeyecek!...

yol' Alıntı:
Aşağıdaki adresten hem daha fazla bilgi alabilirsiniz hem de Türkiye'de bulunan kesişmeleri inceleyebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, bu dünya çapında oynanan bir oyundur. Kesişme dediğimiz enlem ve boylamların üst üste bindiği 0 noktalarının GPS cihazıyla bulunması ve fotoğraflanmasıyla o kesişmeyi www.confluence.org adresinden kaydettirebilirsiniz.

http://confluence.org/country.php?id=26
Helal olsun Türkiyede heryere gidilmiş ama tam gidilemeyecek yerler kalmış. Çok sevinmiştim Siirti eklerim diye ama kesişme noktasına gidişim olur dönüşüm olmaz :S Siirtte yaşıyorum ve kesişme noktası ulaşılması neredeyse imkansız. Tehlikeside cabası tabi.

izmire

Ana Kamp

A kişisinin başladığı fakat tamamlayamadığı noktayı(beyaz renkli incomplete) alakasız bir B kişisi gidip gereklilikleri yerine getirip kendi adına kaydettirebilir mi?

Ahmet Ozalp

Ana Kamp

Helal olsun Türkiyede heryere gidilmiş ama tam gidilemeyecek yerler kalmış. Çok sevinmiştim Siirti eklerim diye ama kesişme noktasına gidişim olur dönüşüm olmaz :S Siirtte yaşıyorum ve kesişme noktası ulaşılması neredeyse imkansız. Tehlikeside cabası tabi.
Siirtteki kesişme noktasına yakın tarlalar var. Meskun yerlere benziyor. Kimse gitmemiş. İlginç.
38°00'00.0"N 42°00'00.0"E

Forum istatistikleri

Konular
99,741
Kullanıcılar
167,423
Son üye
musti

SON KONULAR