Kimler Bunalım Da?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,151
Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu gün psikiyatriste gittim.İnanın tek bir soru dahi sormadı.Yüzüme bile bakmadı.Reçeteyi yazdı uzattı,çıkabilirsin der gibi bir el işareti yaptı.Ben de bu tavır,tedavinin bir parçası herhalde diye sesimi çıkartmadım.Hayırlısı bakalım.

Geçmiş olsun.

Malesef özellikle ülkemizde belli bir meslek grubu, kendi burjuva azınlığı içinde diğerlerini görmezden gelmesi artık yadsınır bir durum değil.

Bu KPSS sorusu olarak bile çıkmıştı. Toplumun değer yargısı, bu şekilde güçlü olduğu sürece kerpeten dahi işe yaramayacaktır.

Nasıl ki şekeri tansiyon gibi rahatsızlıklar için gidiyorsak; psikolojimiz içinde gitmeliyiz. Başka bir sağlık merkezine giderek ya da imkanınız varsa psikoloğa giderek çözüm aramakta fayda var.

Etiketler
Geçmiş olsun.

Malesef özellikle ülkemizde belli bir meslek grubu, kendi burjuva azınlığı içinde diğerlerini görmezden gelmesi artık yadsınır bir durum değil.

Bu KPSS sorusu olarak bile çıkmıştı. Toplumun değer yargısı, bu şekilde güçlü olduğu sürece kerpeten dahi işe yaramayacaktır.

Nasıl ki şekeri tansiyon gibi rahatsızlıklar için gidiyorsak; psikolojimiz içinde gitmeliyiz. Başka bir sağlık merkezine giderek ya da imkanınız varsa psikoloğa giderek çözüm aramakta fayda var.
Maalesef hastaneler ile alakalı tecrübelerim pek olumlu değil.Yıllar önce böbrekde ki bir cm çapındaki taş için açık ameliyat yapmak istemişlerdi.İnternet sayesinde kapalı ameliyat yapılabildiğini öğrenip başka hastaneye giderek kurtardım.Apandistim patlamışdı.,Acil de kum döküyorsun,ürolojide taş var dediler.Yine internet sayesinde teşhise itiraz edip üçüncü bir görüş için gittiğim başka bir doktor hayatımı kurtardı.Sonuç itibari ile bir doktorun yaptığı bir hatayı başka bir doktor düzeltti.O yüzden doktorlar hakkında olumsuz konuşamam ama, yeterli eğitim almamış ya da maddi kazanç uğruna ettikleri yeminin hakkını veremeyenlerin de olduöuna inananıyorum.

Maalesef hastaneler ile alakalı tecrübelerim pek olumlu değil.Yıllar önce böbrekde ki bir cm çapındaki taş için açık ameliyat yapmak istemişlerdi.İnternet sayesinde kapalı ameliyat yapılabildiğini öğrenip başka hastaneye giderek kurtardım.Apandistim patlamışdı.,Acil de kum döküyorsun,ürolojide taş var dediler.Yine internet sayesinde teşhise itiraz edip üçüncü bir görüş için gittiğim başka bir doktor hayatımı kurtardı.Sonuç itibari ile bir doktorun yaptığı bir hatayı başka bir doktor düzeltti.O yüzden doktorlar hakkında olumsuz konuşamam ama, yeterli eğitim almamış ya da maddi kazanç uğruna ettikleri yeminin hakkını veremeyenlerin de olduöuna inananıyorum.
Her meslekte iyiler ve kötüler var,yeterliler ve yetersizler var,para için yapan var, gönül için yapan var
Hastane ve hekim seçme hakkınız var
Günümüzde artık herkes bunu kullanıyor
Ancak hekimlerin tamamına düşman olan bir grup var,bu patolojik bir durum, bunların derdi üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek,asıl bu grubun psikoloğa gitmesi lazım,psikiyatride ilaçla tedavi edilemeyen bir hasta grubu var, bunlar
Kıskanç, kötü kalpli, kişilik bozuklukları olan insanlar
Depresyon ve psikotik hastalıklar günümüzde çok iyi ilaçlarla çok yüz güldürücü bir şekilde tedavi edilebiliyor

İşini bilen birini bulmak bu düzende zorlaştı..Şans faktörü devriye giriyor hep, sizin örneğinizde olduğu gibi.
Maddi kazanç uğruna yeminini, onurunu satan çok. Sadece siz değil herkes herhangi bir alanda karşılaşır oldu artık.

Bu tür rahatsızlıklarda geçicidir, gerekli tedavi alındı mı işlem tamam inşallah. yeterki liyakatli birine denk gelin.

Son düzenleme:

Her şey sanki bir an da oldu.Fiziiksel olarak hiç bir sıkıntım yok.İştah,uyku sağlam.Zamanım var,gezecek kadar maddi imkanım da var.Ancak ne hikmetse ,o kadar uğraşıp hazırladığım karavanı yerinden oynatasım bile yoktu.Kendimi zorladım,yola çıkınca düzelirim dedim ama nafile:( Bir ay boş boş dolaştım,zerre keyif almadım.Çok sevdiğim antik kentler taş yığını oldu gözümde..Müzelerin kapısına kadar gidip girmeden dönmüşlüğüm var.Göllerin yanından geçip olta bile atamadım(görülmüş şey değil)Gelen aramalara bile bakamadım.İnsanın hiç bir şeyden keyif almaması ne kötü bir şeymiş.Sonrasın da korona aşılarının yan etkileri hakkında okuduklarım aklıma geldi.Depresyonu tetikleyebileceğinden bahsediliyordu.Sizler ne düşünüyorsunuz?Aşılar ile alakalı bir şey olabilir mi? Ya da insan hiç bir sebep yokken bu duruma nasıl gelebilir?
Geçmiṣ olsun. Konuyu bizlerle paylaṣmanız sanırım çok iyi oldu. Hepimiz bir çok konularda zor günlerden geçiyoruz. Sizin durumunuzda olanların sayılarının oldukça yüksek olduğunu düṣünüyorum.

Biz de geziden yeni döndük. Önümüzdeki günlerde gezi anılarını yazacağım. Kaldığımız kampingler doluydu. Ne tarafa baksan birisiyle göz göze geliyorsun ve selamlaṣıyorsun. Kaldığımız kampinglerin birinde hiç beklemediğimiz bir ṣey oldu. Birden kampinge 20 civarında Fransızların „Ente-Ördek“ dediği araç girdi ve yanımıza çadırlarını kurdular. Kampingteki hava birden değiṣti. Herkes fotoğraf çekmek için telefonuna sarıldı. Demek istediğim bazen hiç bekenmedik ṣeyler oluyor.
Ente

.
Depresyon için kişinin kendisinin dolduracağı standart tanı testleri var. Böyle hekime zaman kaybettirmeyen bir testin yapılmaması organizasyon eksikliği. Hastane veya hekim böyle bir test sunmalıydı.
Diğer bir nokta da hekim ilacı placebo tesiri için üzerine basarak yazmalıydı.

Yalnız tanının zamanından kalitesini çıkarmak, eşyanın fiyatından kalitesini tahmin etmeye benziyor. Aralarında doğru oran olması zorunlu değil. Almanya’daki pratisyen hekimimin yanında bu güne kadar beş dakikadan fazla kalmadığım halde, hiç bir tanısında yanılmadı.

Elimizi vicdanımıza koyarak söylersek, mesleğinde bilerek veya bilmeyerek yanlış yapmayan kimse yok. Aslında durumu, fazla ya da daha az yanlış yapma olarak görmek gerçekçi olmalı. Ben de yargımı ister istemez bana yapılan üzerinden koyma eğilimindeyim. Fakat başarı yüzdesi farklı olabilir.

Son düzenleme:

Abi sen iyileş,bak ben de balıkçıyım, Bilecik Sakarya arasında dev sazanlar olan bir yer biliyorum, beraber gideriz
merhaba ilgili ve anlaşılırsınız yazılarınız dikkatimi çekti ama ilaç yada ilaçsız sorunun kaynağını insan kendi bilir, çözüme farklı açılardan yaklaşması ve bu konuda yardım alması en başta ki çözüm benim fikrimce...nerdeymiş o dev sazanlar ?

merhaba ilgili ve anlaşılırsınız yazılarınız dikkatimi çekti ama ilaç yada ilaçsız sorunun kaynağını insan kendi bilir, çözüme farklı açılardan yaklaşması ve bu konuda yardım alması en başta ki çözüm benim fikrimce...nerdeymiş o dev sazanlar ?
Omnitemporal hocam her konuda ilgilidir ve forumdaşlarına yardımcı olmaya çalışan bir doktor formdaşımızdır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.