Kiralık Karavan Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan knulusoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,556

knulusoy

Yeni Üye
Merhaba.
Bugüne kadar hiç karavan tecrübesi olmayan birisi olarak yazıyorum :smiley:

Bu sene Ağustos ayında 2 aile karavan ile Karadeniz turu yapmak istiyoruz.
2 Araç kiralayıp rotamızı belirleyip çocuklarımız ile 1 hafta tur yapacağız.
Kiralık karavanları ve firmaları araştırdık. Bazıları ile görüşme sağladık.
Ancak şöyle bir durum var. Ankara'da ikamet ediyoruz ve Sinop'tan tura başlayacağız.
Birçok kiralama firması da İstanbul'da olduğu için İstanbul'dan araç kiralamak aşırı bir ek masraf getiriyor.
Ankara'da bulduğumuz tek firma var, onun da fiyatları çok yüksek (Ortalama günlük 1.000TL)

2 Motokaravan kiralayacağız. Bir aile 2 yetişkin 2 çocuk, diğer aile de 2 yetişkin 1 çocuk.

Bizim bu gezi programımız için genel olarak tavsiyelerinizi almak isteriz.

Hem kiralama hakkında, hem konaklama hem de rota hakkında düşünceleriniz önemli.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ben rota hakkında fikrimi belirteyim. Karadeniz turunu her sene yeterince vakit ayıramadığımız için erteliyoruz. Bir haftada bence bir şey anlamazsınız. Karavanla bir hafta tadını çıkarabileceğiniz rota çizmenizi tavsiye ederim. Zamanım olsa bir ay, yoksa minimum onbeş günden (gidilecek noktalar planlanarak) aşağı karadeniz turu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Batum dahil karadenizi motosikletli,çadır kamplı 4 defa turladım Yalnız da turladım eşimle de turladım Karadeniz turcuların ve geziye başlayanların vazgeçilmez rotası olduğundan istemediğiniz kadar gezi yazıları okuyup bilgi edinebilirsiniz Benim sayfaların haricinde size verebileceğim tek tavsiye''1 Haftayı uzatamassanız Kastamonuyu Kaz dağlarını,Ilıca şelalesini oradan da vaktiniz olursa Sinopun şelalelerini görün sonra dönüşe geçin''Karavan ile iki aile 1 haftada çok yeri görmeden gezemeden gider gelirsiniz Bence az ama öz gezin

Batum dahil karadenizi motosikletli,çadır kamplı 4 defa turladım Yalnız da turladım eşimle de turladım Karadeniz turcuların ve geziye başlayanların vazgeçilmez rotası olduğundan istemediğiniz kadar gezi yazıları okuyup bilgi edinebilirsiniz Benim sayfaların haricinde size verebileceğim tek tavsiye''1 Haftayı uzatamassanız Kastamonuyu Kaz dağlarını,Ilıca şelalesini oradan da vaktiniz olursa Sinopun şelalelerini görün sonra dönüşe geçin''Karavan ile iki aile 1 haftada çok yeri görmeden gezemeden gider gelirsiniz Bence az ama öz gezin

Ankara çıkışlı en uygun bir haftalık rota.

Merhaba.

Ancak şöyle bir durum var. Ankara'da ikamet ediyoruz ve Sinop'tan tura başlayacağız.
Birçok kiralama firması da İstanbul'da olduğu için İstanbul'dan araç kiralamak aşırı bir ek masraf getiriyor.
Ankara'da bulduğumuz tek firma var, onun da fiyatları çok yüksek (Ortalama günlük 1.000TL)

2 Motokaravan kiralayacağız. Bir aile 2 yetişkin 2 çocuk, diğer aile de 2 yetişkin 1 çocuk.

Hem kiralama hakkında, hem konaklama hem de rota hakkında düşünceleriniz önemli.

Rota konusunda keşke önceki mesajlara baksaymışsınız. Daha bir kaç hafta önce bir arkadaşımız iki haftalık gezi için rota sormuştu:

2 Haftalık Karadeniz Gezisi Için Yeni Karavancıya Tavsiye

İlk defa karavan da kullanılacağı düşünülürse günde en fazla , sabah erken 150 km yol diyebilirim.
Planlama da çok düzgün olmalı, hedefe en geç 11 gibi olmalısınız ki yerleşme yemek derken etrafa vakit kalsın.

-Umarım Ağustos ayında kiralayacak karavan bulabilirsiniz.
Kişiler de kiralıyor ama sonrasında araçta ve kişide sorun çıkabilir.
Avis kiralama yapıyor.
Lakin erken davranmalısınız.

Ankara'dan Karabük-Bartın-Amasra diyerek yola çıkıp Kastamonu-Sinop yaparak dönebilirsiniz.
Doğu Karadeniz'i bir sonraya bırakmanızı tavsiye ederim.
Kalacağınız yerler doğa olsun...

Merhaba.

Merhaba,
Sizinle neredeyse aynı şartlarda turu biz de planlıyoruz.
İki aile, iki motokaravan, Ankara'dan kiralama yaparak başlayıp, bir hafta batı karadeniz (amasra, karabük, kastamonu, sinop, vakit kalırsa samsun ve ordu) turu düşünüyoruz.
Siz planınızı nasıl yaptınız, rotanız nasıl, nerelerde/hangi kamplarda kalmayı planlıyorsunuz, karavanı nereden kiraladınız?

Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR