Kısa Geziler; Evsekler 'de Kahvaltı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,172

drares

Haşmet Kalkancı
Yer
Aydın
Bu sabah, kahvaltı için Evsekler köyü'nün üst tarafındaki göletin kıyısına gittik. Burası Aydın'a yaklaşık 20 km uzaklıkta bahar aylarında doğal güzelliği ile keyif veren bir alan. Aslında yaz aylarında orman yangınlarıyla mücadele için oluşturulmuş yapay bir gölet alanı. Toplamda 1500 m2 kadar bir alan. Ama içmek için temiz suyunun olması kamp yapmak için bir avantaj oluşturuyor. Ayrıca gölette sazan balığı avlamak da mümkün. Bugünden fotoğraflar...

20150315 122708

20150315 122715

20150315 122518

20150315 122702

20150315 123234

Etiketler
Ynt: Kısa Geziler; Evsekler 'de Kahvaltı

Kahvaltımızı yaptıktan sonra bir süre daha orada dinlendik, bu arada çevrenin bir kaç fotoğrafını çektim.Sonrasında kızımın antrenmanına yetişmek için ayrıldık. Çevreden görüntüler...

20150315 131755

20150315 131808

20150315 131852

20150315 132045

20150315 132116

Son olarak sizlere çeşmenin fotoğrafını paylaşıyorum. Bu akşamlık bu kadar sonraki günlerde buraya daha önce yaptığımız gezilerden fotoğraflar paylaşacağım :smiley:

20150315 132159

20150315 132219

20150315 132235

Haşmet Bey, güzel bir yerde hakikaten zengin bir kahvaltı. Geçte olsa afiyet olsun. Göldeki sazanları isteyen yakalayabiliyor mu? Almanya‘ da böyle bir yerde balık tutmak için günde en az 15 € ödemek zorundayız.

Güzel resimler için teşekkürler.

Hüseyin abi, benim oltam vardır ama pek balık avlamam, bu konuda beceriksizimdir. Bildiğim kadarıyla buralarda kimse balık avlayana karışmıyor.

Yine doğayla başbaşa yaşanmış kısa, fakat keyifli bir hafta sonu gezisi...
Küçük-büyük, deniz, göl, dere... Suyun olduğu yer her zaman güzeldir... Fotoğraflar, özellikle de gölete yansıyan ağaçlar ve karavanın görüntüsü harika.... (Sucuklara hiç sözüm yok.. ;D ;D)

Paylaşım için teşekkürler...
Sevgiler....

Size daha önceden Kedirgen kavurması sözüm vardı, yanına bir de sucuk ekleyip bir araya gelme vakti sanırım geliyor ;)

Harika bir manzara eşliğinde kahvaltı yapmışsınız afiyet olsun paylaşım için teşekkürler

Sinan bey, Eralp bey beğenileriniz için ben teşekkür ederim :smiley:

Güzel bir yermiş. Paylaşım için teşekkürler Haşmet Bey. :smiley:

Gugıldan bakınca, Evsekler'de 3 küçük göl gözüküyor. Sanırım sizin gittiğiniz ortadaki.

Evsekler

Ferhat bey google dan çıkan koordinat bilgileri aşağıdaki gibi...

37°41'57.6"N 27°47'04.5"E
37.699336, 27.784575

Gittiğiniz göl, benim işaretlediğimden daha güneydeymiş. Bölgede epeyce göl var. Sizinkinin 2km kadar güneyinde daha büyük bir göl daha görülüyor. :smiley:

Orada Karacaören barajı inşaatı vardı, su toplamaya başlandıysa büyük göl orasıdır. Yolu bozuk olduğu için ben hiç o yola girmedim. :smiley:

Evet Karacaören göleti. 2011'e kadar görüntü var. Gölde su var görülüyor. Dediğiniz gibi, yolu toprak. Gugıl gezginliğinden ancak bu kadar bilgi çıkabiliyor. ;)
Sizin gittiğiniz göl daha küçük ama etrafı daha yeşil. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR