Kişisel Galeri (sakirhoca61 - Lykia Yollarında)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sakirhoca61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,533

sakirhoca61

doğayı seviyorum...
Yer
Antalya
Lykia yolu'nun tozlu ama harika manzaralı trekking parkurlarında gördüklerimi sizlerle paylaşmak istedim...

40

10

T

Etiketler

LYKIA YOLLARINDA 3

Karaöz,Gelidonya feneri,Adrasan,Olympos,Ulupınar,Tekirova Lykia yolu trekking parkurundaki yaklaşık 50 Km.lik yürüyüşümüzde gördüklerimizden objektifime takılanlar...

T 12

Yol

L 38

L 48

52

LYKIA YOLLARINDA 5

Karaöz,Gelidonya feneri,Adrasan,Olympos,Ulupınar,Tekirova Lykia yolu trekking parkurundaki yaklaşık 50 Km.lik yürüyüşümüzde gördüklerimizden objektifime takılanlar...

A 3

A 5

A 6

A 7

A 8

LYKIA YOLLARINDA 6

Işık ülkesi Antik Lykia'nın kekik kokulu tozlu patikalarındaki yollculuğumuz boyunca Akdeniz eşsiz manzaralarıyla bize eşlik etti...İlk parkurumuz Tekirov-Ulupınar yaklaşık 20 km.(7-8 saat)Tekirovadan Maden koyuna kadar olan kısım manzaralı ve nispeten kolay ama maden koyundan sonra Ulupınara kadar yaklaşık 4 saat dik rampa zorluyor...Yolun yarısından sonra su yok,son çeşme Mehmetli bükünde...2. parkurumuz Korsan koyu-Gelidonya feneri-Adrasan yaklaşık 23 km(7-8 saat) en keyif aldığım yol diyebilirim ama su yok...ve devamında Adrasan fenerine 90 dk lık gidiş ve dönüş çok keyifli bol manzaralı bir patika)...Keşif gezilerimiz devam ediyor...
İlgilenen ve yol hakkında bilgi isteyen arkadaşlar için yol notlarımı yazmıştım ancak sistem kabul etmedi...

A

Ynt: Kişisel Galeri (sakirhoca61 - Lykia Yollarında)

Emeğinize sağlık,çok güzel resimler eklemişsiniz.Hadi sizide bekliyoruz dedirtiyor.İnşaallah çok yakında.Paylaşım için teşekkürler.

Ynt: Kişisel Galeri (sakirhoca61 - Lykia Yollarında)

sakirhoca61' Alıntı:
Lykia yolu'nun tozlu ama harika manzaralı trekking parkurlarında gördüklerimi sizlerle paylaşmak istedim...
sakirhoca61' Alıntı:
Antalya'da yaşadığım için ilk başta bu bölgedeki Lykia patikalarını yürümeye karar verdim ve parkur parkur ayırıp 1 Mayıs-29 Mayıs arası 3-4 parkuru yürümek istedim...Haziran ayından başlayarak bu bölgede sıcaklar çok artığından uzun yürüyüşlere çok uygun değil...
Yürüdüğümüz ilk parkur Tekirova-Ulupınar yaklaşık 20 Km.(7-8 saat) parkurun ilk yarısı oldukça rahat ve bol Akdeniz manzaralı,üç koyda çeşmede var ama maden koyundan sonra yaklaşık 4 saatlik rapa yoruyor ve bu arada su yok,biz mayıs başında yürüdüğümüzden henüz dereler akıyordu ve su ihtiyacımızı bu derelerden karşıladık ama Hazirandan sonra sanırım dereler kurur...Ulupınar suyun 12 ay bol olduğu bir yer ve burada Alabalık yetiştirme çiftlikleri var...Ulupınarda Havuz başı restorant'ta saç kavurma,tereyağda alabalık veya sabahları köy kahvaltısını öneririm...
İkinci yürüdüğümüz parkur Karaöz koyu,Gelidonya feneri,Adrasan...Yaklaşık 25 Km.lik bir yol ama çok keyifli bir yol...İnişler ve çıkışlar dengeli,nerdeyse yol boyunca kekik kokusu ve Akdeniz manzarası,patika dar ve taşlı ama manzara herşeye değer...Özelikle Gelidonya feneri çok güzel bir manzara sunuyor ama malesef yol boyunca su yok...Gelidonya fenerinin 2 km.lik tırmanış patikasının başına gelmeden 1 km kadar önceki çeşme 6-7 saat boyunca göreceğiniz son çeşme...Fenerde sarnıç var ama su el yüz yıkmak için kullanılabilir...Parkurun bitimine yakın terkedilmiş bir deve çiftliği var burada su var ama buradan sonra zaten Adrasana 15 dk.lık yol kalıyor...Herşeye rağmen suyunuzu idareli kullanarak bu yolu yapın derim...Orta svye bir yürüyüş kondisyonuna sahip herkez kolayca yürür,bizle beraber 11 yaşında bir kız çocuğuda yürüdü...Ve Adrasan bu yolun sonundaki ödül.
Bu yolda hızını alamayanlar için Adrasan fenerine devam etmelerini öneririm,yaklaşık 90 dk.lık harika manzaralı patika(gidiş dönüş)..
Ulupınar-Çıralı-Olympos ve Adrasan-Musa dağı-Olympos yürüyüşlerimizin notlarını daha sonra fotoğraflarıyla vericem...
Sağlıkla kalın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri