Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,697
Ynt: Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

seyr-ü zafer' Alıntı:
Beğendiğine sevindim, lizz. Halong Körfezi dünyada eşi bulunmayan bir yer, üçbinden fazla adacık var ve o bölgeye girildiğinde açık deniz görünmüyor, labirent gibi. Orada bulunmayı yıllardır çok istemiştim, sonunda gerçekleşti. Konuyu açınca başka fotoğraflarını da ekleyeceğim. Sabah teknede uyandığımızda her taraf sisler içindeydi, diğer tekneler hayal meyal görülüyordu, tarif etmek güç. Oraya gidecekler İhsan Oktay Anar'ın Amat romanını okumasın, okuyanlar gitmesin, yoksa çok tuhaf duygulara kapılabilirler:smiley: Takımadalardan çıkıp Halong şehrine dönerken aklımdan geçen şuydu: "Tüh, kös kös dünyaya dönüyorum yine."
Ben uzun yolculuklarda pratikliği sebebiyle ve de sokakta insan fotoğrafı yakalamak için megazum kompakt bir kamera kullanıyorum(canon powershot sx1 is). Fotoğraf kalitesinden çok çok memnun değilsem de alet fotoğrafı çektiriyor. Elimde DSLR makina olsaydı bu kadar çok şey yakalayamazdım. Yaptığım şey sokak ve gezi fotoğrafçılığı olduğundan bana en uygun kamera şimdilik bu. Tamamen otomatik hiç kullanmıyorum, mutlaka ortamdaki ışık ve hareket durumuna göre ya tamamen manuel ya da en fazla bir ayarı otomatiğe alırım, gerisini kendim ayarlarım. Senin fotoğrafları da göremedik bir türlü, çekiyorsun ama göstermiyorsun :(

seyr-ü zafer' Alıntı:
Tamam o zaman. İstanbul'da çektiğin en güzel fotoğrafı buraya veya kendi konuna eklemeni bekliyorum. 10 yıl orada yaşamış biri olarak turist gözüyle İstanbul nasıldır, neresi ilginç gelmiştir merak ediyorum :smiley:

İstanbul'da fotoğraf çekmekten çok çekindim ne yazık ki :smiley: O kadar çok İstanbul fotoğrafı görüyoruz ki ,bana çok cazip gelmiyor İstanbul manzaraları artık..İstanbul'a gitmeden ezberlemiştim İstanbul'u :smiley: Ve kalabalıktan fotoğraf çekmek bir azab oluyor ne yazık ki :smiley: Bir tane İstanbul,iki tane de İzmit'ten kare ekliyorum şimdi.Bikaç gün sonra Karaburun'da olacağım inşallah ve yeni yeni güzellikleri gözlerimle doyasıya seyretmeyi umuyorum.Hatırlarsın,bir ara bahsetmiştim İzmir çevresini 2011 yazında keşfetmeyi planladığımı :smiley: Zaman çok hızlı geçiyor,yaz Ankara'ya gelemedi gerçihala ama Ege ve Akdeniz sıcaktan kavruluyormuş..Ben de gideyim de artık kemiklerim ısınsın.Donduk yahu Ankara'da,hala üşüyoruz :smiley: Başkaları çoktan keşfetmiş olsa da ben daha yeni keşfedeceğim İzmir'in beldelerini. :smiley: Sonra da gezerek daha güneylere ineceğim...Dönüşte artık kişisel bir kişisel sayfa da ben açarım sanıyorum :smiley:

DSC 0462

DSC 0565

DSC 0577

Etiketler

Bu arada en son Toskana'da çektiğin tahıl balyalarının bulunduğu fotoğrafa bayılmıştım..Şimdi de Kapadokya ve Vangölü fotoğraflarına bayıldım.Vangölü fotoğrafında fotoşop olmalı di mi :smiley: Bayağı bir yoğun renk cümbüşü var çünkü :smiley:

lizz' Alıntı:
Bu arada en son Toskana'da çektiğin tahıl balyalarının bulunduğu fotoğrafa bayılmıştım..Şimdi de Kapadokya ve Vangölü fotoğraflarına bayıldım.Vangölü fotoğrafında fotoşop olmalı di mi :smiley: Bayağı bir yoğun renk cümbüşü var çünkü :smiley:

O tahıl balyalı fotoğrafı çektiğim anı hatırlıyorum. Alçaktaki pofuduk bulutlar, Türkiye'de hiç rastlamadığım silindirik sıkıştırılmış başak sapları ve altın sarısı anızlar...Öylece tarlaya uzanıp gökyüzünü seyretmek gelmişti içimden. Müdahale etmediğim ender fotoğraflardandır, renkler sadece gözle bakıldığında da o derece canlıydı.

Evet, Van Gölü fotoğrafında renkleri kuvvetlendirdim. Turuncu ve sarı tonları ruhuma iyi geliyor. :D ::smiley:

lizz' Alıntı:
İstanbul'da fotoğraf çekmekten çok çekindim ne yazık ki :smiley: O kadar çok İstanbul fotoğrafı görüyoruz ki ,bana çok cazip gelmiyor İstanbul manzaraları artık..İstanbul'a gitmeden ezberlemiştim İstanbul'u :smiley: Ve kalabalıktan fotoğraf çekmek bir azab oluyor ne yazık ki :smiley: Bir tane İstanbul,iki tane de İzmit'ten kare ekliyorum şimdi.Bikaç gün sonra Karaburun'da olacağım inşallah ve yeni yeni güzellikleri gözlerimle doyasıya seyretmeyi umuyorum.Hatırlarsın,bir ara bahsetmiştim İzmir çevresini 2011 yazında keşfetmeyi planladığımı :smiley: Zaman çok hızlı geçiyor,yaz Ankara'ya gelemedi gerçihala ama Ege ve Akdeniz sıcaktan kavruluyormuş..Ben de gideyim de artık kemiklerim ısınsın.Donduk yahu Ankara'da,hala üşüyoruz :smiley: Başkaları çoktan keşfetmiş olsa da ben daha yeni keşfedeceğim İzmir'in beldelerini. :smiley: Sonra da gezerek daha güneylere ineceğim...Dönüşte artık kişisel bir kişisel sayfa da ben açarım sanıyorum :smiley:

İstanbul ve kalabalık konusunda tamamen katılıyorum sana. Fazla turistik şehirlerin çok fotoğrafına rastlıyoruz ve bir anlamda yüzleri eskiyor.
Ben de bu sebeplerden Roma, Venedik gibi şehirlerde konsantrasyonumu yitirmiştim. Manzara fotoğrafı çekmeye çalışıyorum temiz kadraj yakalayamıyorum, hep insan hep insan. İnsan fotoğrafı çekmeye çalışıyorum, turistten başka insan göremiyorum. Umduğumu pek bulamamıştım en iddialı ve fotojenik bilinen yerlerde.

Ankara, orada doğmayanların veya öğrencilik geçirmeyenlerin kolay kolay alışamayacağı bir kent, hele de deniz çocuğuysan. Bunu bir kenara yaz, ya da zahmet etme ben zaten yazıyorum :smiley: oraya hiç kanın ısınmayacak lizz, dönüp dolaşıp bir sahil şehrinde bulacaksın mutluluğu. Geçtiğimiz ay üç hafta kadar Ankara'da ablamlarda kaldım. Sevgili yeğenimle güzel vakitler geçirmesem mümkün değil o kadar durmazdım. Bizimkiler O.D.T.Ü'nün içinde yaşıyorlar. Gölet yürüyüşleri, çiçek, çimen kokusu, üniversitenin bahar festivali, konserleri derken aktı gitti zaman ::smiley:. Mevsimin adı bahar ama gece ayaz vardı ve kombi yanıyordu mecburen.
Ankara ne yazık ki bana göre bir şehir değil :-\ , yılın büyük kısmında outdoor aktivite gerçekleştirmek hayal, insanlar hafta sonları şuursuzca AVM'lere gitmekten, gereksiz harcamalar yapmaktan başka şey bulamıyorlar. Çoğu insanın yapabildiği en çılgın etkinlik ise Beypazarı veya Gölbaşı'na gidip güveç yemek. Mutlaka denemişsindir şu pilavın içinde etler olan ağır yemek, yoğurtsuz oturuyor mideye, ama yeğenime bakan Emine Hanım iyi yapıyor, çarşıda yemem artık, sadece onunkini yerim.

İzmir gezine Karaburun ile başlamakla iyi etmişsin, seveceksin orayı. Dönüşte Milli eğitim Bakanlığı'na verilmek üzere tayin talebi dilekçesi yazdırabilir akşam 'İskele' tarafında veya tercihen Bodrum Koyu'nda deniz kenarına kurdurduğun masada yiyip içerken hissedeceğin huzur ve mutluluk.

Ben son yıllarda Karaburun'a pek gidemedim, ama 1988'den itibaren öğrenciliğim boyunca her yaz en az iki ayım geçmişti. Söylemiştim sanırım orada Efes Sitesi'nde halen bir bostan kerevetimiz var, ev demeye bin şahit ister. Üç senedir gitmiyordum, gitmek istememiştim bazı sebeplerden, ama sanırım yarın ablamlarla gideceğim :D. Günübirlik mi yatılı mı olur henüz bilmiyoruz, evin durumuna göre karar vereceğiz. Evin adresini unuttum. Efes Sitesi'nde en üst ev sırasının bir altından geçen yol üzerinde, belediye minibüsünün ring yaptığı yol, önünde lacivert bir Opel Corsa olacak, o taraflara yürürsen belki görürsün.
Karaburun'un içinde kumluk plaj yok, ama denizinin temizliği telafi ediyor, mavi bayraklı plajları var. Yüzmeyi seviyorsan sabahları sakin olur. Sıcaklık konusuna gelince, kemiklerin ısınacak garanti ediyorum.
Kendine iyi bak, iyi yolculuklar, görüşmek dileğiyle, lizz. En az bir adet Karaburun fotoğrafını buraya yüklemeni beklediğimi bilmem söylememe gerek var mı? :smiley: Zafer.

seyr-ü zafer' Alıntı:
O tahıl balyalı fotoğrafı çektiğim anı hatırlıyorum. Alçaktaki pofuduk bulutlar, Türkiye'de hiç rastlamadığım silindirik sıkıştırılmış başak sapları ve altın sarısı anızlar...

Yukarıdaki tümcelerin daha yeni ayırdına vardım; Türkiye'den rastlamadığınız yuvarlak saman/sap balyaları!... :D

Cavid Sezen

[attachment=1]

Balyalar

zafer merhaba ,umarım sağlığın ve keyfin yerindedir,sondan ikinci karede sakallı dostumuz sana kötü bakmış, hepsi güzel kareler.ellerine sağlık.

ORHANBIYIKLI' Alıntı:
zafer merhaba ,umarım sağlığın ve keyfin yerindedir,sondan ikinci karede sakallı dostumuz sana kötü bakmış, hepsi güzel kareler.ellerine sağlık.

Orhan Bey, sağolun iyi sayılırım, umarim siz de iyisinizdir. Fotoğraf Litvanya'da çekilmişti. Riga'da bir ormanın içinde müze kurmuşlar, onlarca köy evi ve muhtelif yapılarını oraya taşımışlar. Hafta sonları görevli insanlar düğün dernek, zanaat işlerini canlandırıyorlardı. O bey de marangozdu.
Dğer fotoğraflar ise sırasıyla Bulgaristan, Hollanda ve Norevç'de çekildi.

mdr' Alıntı:
Güzel kareler..

Tebrikler Zafer bey

Sağolun İsmail Bey.

Emwayyes' Alıntı:
çok güzel resimler tşkler bizimle paylaştığınız için

Teşekkürler İlyas Bey.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri