Kj Aracımdaki Sorun

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan recky3535 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,210

recky3535

Yeni Üye
Artık bitsin istiyorum yoruldum bütçem sıkıntıya girdi artık
başına gelen varmı acaba?

sanzuman yaqını fılıtrelerını degıstırdım
yaq mopar at4 kullandım 7 lt

sorunum su

mesela ısıklara yaklasıyorsun durmaya yakın bır ses cıkartıyor tıtrıyor ve stop edıyor
yanısıra son viteste giderken yokusta düşürüyor vites i ve bir daha atmıyor
Durduğum zaman titreyerek kalkıyor sanırım 2ncı vıteste kalıyor
Aracı kapatıp açtımmı düzeliyor.
Arada sırada yapıyor.
Bilen varmı nedir acaba?

Etiketler

Aynen jeep servisi Çalışanının ayrılıp dükkan açtığı herşeyi bilen 5 yıldır aynı dükkanda iş yapan bir esnaf.

Artık bitsin istiyorum yoruldum bütçem sıkıntıya girdi artık
başına gelen varmı acaba?

sanzuman yaqını fılıtrelerını degıstırdım
yaq mopar at4 kullandım 7 lt

sorunum su

mesela ısıklara yaklasıyorsun durmaya yakın bır ses cıkartıyor tıtrıyor ve stop edıyor
yanısıra son viteste giderken yokusta düşürüyor vites i ve bir daha atmıyor
Durduğum zaman titreyerek kalkıyor sanırım 2ncı vıteste kalıyor
Aracı kapatıp açtımmı düzeliyor.
Arada sırada yapıyor.
Bilen varmı nedir acaba?

Şanzımanı teste bağladınız mı? Arıza tespit cihazına? Bir şekilde bulun bir yer, sonuç ne çıkacak yazın buraya. Yol göstereyim size.

İyi akşamlar,
Yavuz UYAN
2,8 CRD / 2004

araç 2004 model ve daha yeniyse şanzıman kontrol ünitesi KJ de ECU ile birlikteydi. aynı şanzımanlı bir araç bulup değiştirin. test edin. 2002 ve 2003 de şanzımanın kontrol ünitesi grand WJ G.cherokee 4.7 ile aynı.

Kökten çözüm istiyorsanız, jeep yetkili servise bırakın aracınızı, tam anlamıyla arıza nedir, kaça mal olur size söylerler.

Aracınızı amerikan aracı tamir edenlerin dışında hiç bir tamirciye yaptırmayın-tamir ettirmeyin. Çünkü tamir edeceklerine bozuyorlar genellikle..

Yavuz UYAN
İst.
2004 2,8 crd. cherokee.

Kökten çözüm istiyorsanız, jeep yetkili servise bırakın aracınızı, tam anlamıyla arıza nedir, kaça mal olur size söylerler.

Aracınızı amerikan aracı tamir edenlerin dışında hiç bir tamirciye yaptırmayın-tamir ettirmeyin. Çünkü tamir edeceklerine bozuyorlar genellikle..

Yavuz UYAN
İst.
2004 2,8 crd. cherokee.

Bakımı ve genel sorunlar için jeepten çıkma olan bir ustam var sorunları çözüyor bu sorunuda o makinaya bağlayıp söyledi.
tşk ederim.

daha iyi işte. TCM ayrı araçta. sağlam bir araçtan ödünç bulup takıp deneyeceksiniz.

Çok fazla bilgi sahibi değilim o sebepten soruyorum bu parça nerede tam olarak.
Aracı youtube ile ögreniyorum açıkkçası
Teyp bölgesini vites tertibatını söküp temizledim mesela
yanı sıra ampüllerini tamamladım :smiley:
araçta bluetoot kit takmışlar motor sesini alıyor diye uğrasıyorum şu sıralarda :smiley:

Bu arada istanbuldan iyi bir dost edindim bilgi paylaşımını paylaşmak istiyorum...

Aracın lpg beyni kaç yıllık soruna cevap veremedim tabi..
Söyle bir basına gelen olay var, lpg yi devre dısı bıraktır diyor hic bir sekılde elektrık gelmemesi gerekiyor beyini araç ookumamalı şeklinde..
kj de transmision delay ı şasi verip back beyin hatası alınabiiliyor diyor,
yakın zamanda lpg ciye devre dısı bırakıp 1 gün gezicegim, eğer yapmassa lpg beyni değişticeğim.
kendisinin basına gelmiş bir olay bu orlinglerden tutun revizyon yapmış düzelmemiş bu hata zamanında.
umuyorum benimkide bu tarz bir hatadır.

ben LPG sistemine zamanlayıcı röle üzeirnden çalıştırdıyordum. yani aracın kontağı açıldıktan 30 sn sonra LPG sistemine enerji gidiyordu. sonra normal şekilde açlışıyordu. bu şekilde yapınca şanzımandaki tuahflıklar olmuyor ve aracın hızlanması daha normal oluyordu (benzine göre)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR