Klima En Yüksek Sıcaklıkta Ilık Üflüyor Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trekkermember Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,519

trekkermember

Yeni Üye
Araba maximum HI Sıcaklıkta ılık hava üflüyor, motor tam ısınık halde ve hararet göstergesi sabit.
Klima soğutması sorunsuz buz gibi,

Bu sorunu nasıl çözerim değerli ustalarım

Etiketler
Araba maximum HI Sıcaklıkta ılık hava üflüyor, motor tam ısınık halde ve hararet göstergesi sabit.
Klima soğutması sorunsuz buz gibi,

Bu sorunu nasıl çözerim değerli ustalarım

1. Termostat açmıyor olabilir. Bu durumda genelde hararet yükselmesi gözlemlenir. Kontrol için kaput açılarak termostat sonrası hortumun sıcaklığı elle kontrol edilebilir.
2. Eşanjör/kalorifer radyatörü tıkalı olabilir.
3. Devridaim pompası çalışmıyordur.
4. Fan çalışmıyordur.

Merhaba,

Ayrı bir konu açmadan buraya yazayım istedim. Ben de bir kaç hafta önce 91 model Discovery 3.5 bir araç aldım.

Aracın ısıtması çalışmıyor dedi aldığım kişi. Gerçekten baktığımda üflerken sıcak gelmediğini gördüm. Bir ustaya gösterdim "Bu araç ısıtmayı ön camın oradan yapar, ön ızgaralardan sadece soğuk havayı üflüyor" gibi bir yorum yaptı. Bana çok mantıklı gelmediği için bir de burada konuya hakim biri var ise sormak istedim. Gerçekten araç ısıtması bu şekilde mi çalışıyor? yoksa bakmamız gereken başka bir yer var mıdır?

Merhaba,

Ayrı bir konu açmadan buraya yazayım istedim. Ben de bir kaç hafta önce 91 model Discovery 3.5 bir araç aldım.

Aracın ısıtması çalışmıyor dedi aldığım kişi. Gerçekten baktığımda üflerken sıcak gelmediğini gördüm. Bir ustaya gösterdim "Bu araç ısıtmayı ön camın oradan yapar, ön ızgaralardan sadece soğuk havayı üflüyor" gibi bir yorum yaptı. Bana çok mantıklı gelmediği için bir de burada konuya hakim biri var ise sormak istedim. Gerçekten araç ısıtması bu şekilde mi çalışıyor? yoksa bakmamız gereken başka bir yer var mıdır?

Discovery1 aracı olan yok mu acaba? En azından normalde sıcak hava üflemesi nasıl çalışıyor bilen biri yazabilir mi? Teşekkürler.

Merhaba,

Muhtemelen aracınız lpg li gaz beynine sıcak su alınırken kalorifer pas geçilmiş olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR