Kocaeli Kartepe Hakkında Bilgisi Olan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m.vatan1283 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,714
Anadolu'da hangi il ve ilçesi olsun farketmez, arabada kalacağım zaman, benzin istasyonlarını tercih ediyorum. 24 saat açık olmaları ve içlerinde market ve tuvalet olmaları büyük avantaj.

Etiketler
Kaptepe Kuzu, İnönü ve Ercuva yaylaları oldukça güzel. Ücretsiz kamp atılabilecek çokta yer var. Ayrıca şimdilerde moda olan ATV motor turları da düzenleniyor. 2020 yılı için fiyatlarını araştırmıştım. 120 tl den başlıyor ve çokta çeşitleri var. ayrıntılı bir yazı yazdım bunlarla iygili.

https://turluyorum.net/kartepe-atv-safari-turu-ve-aktivite-fiyatlari-2020/

Kartepe Atv Turu fiyatları 2020 yılı için

• 1 kişi 1 Atv turu : 40-45 dk 125 tl
  • 2 kişi 1 Atv turu : 40-45 dk.150 tl
  • 2 Kişi Kar paletli (Snow track) 1Atv turu 15-20 dk 200 tl.
  • 2 Kişi Kar paletli (Snow track) 1Atv turu 30-40 dk 300 tl.
Kartepe atv fiyatlarC4B1 400x400

Merhaba,
İnönü yaylasına Mart başında gittik kamp atmaya. Cidden çok güzel bir kamp alanı. Gittiğimizde hala kar vardı yer yer. Ama çıkış biraz zorlu. Hele ki yağmur sırasında veya sonrasında çıkacaksanız standart binek araçlarla çok zor hatta imkansız olacaktır. Biz standart (AT tekerlekler hariç hiçbir kiti olmayan) bir 4x4 ile bile zorlandık. Maalesef tek kötü yanı çok fazla silah atan kampçılar oluyor etrafta. Gecenin tadını yıldızlar altında çıkarırken birden seri şekilde yankılanan silah sesiyle irkiliyorsunuz.

Şu virüs nedeni ile kısıtlanan seyahat özgürlüğünü geri kazanınca ilk hafta sonu tekrar gideceğim.

Merhaba,
İnönü yaylasına Mart başında gittik kamp atmaya. Cidden çok güzel bir kamp alanı. Gittiğimizde hala kar vardı yer yer. Ama çıkış biraz zorlu. Hele ki yağmur sırasında veya sonrasında çıkacaksanız standart binek araçlarla çok zor hatta imkansız olacaktır. Biz standart (AT tekerlekler hariç hiçbir kiti olmayan) bir 4x4 ile bile zorlandık. Maalesef tek kötü yanı çok fazla silah atan kampçılar oluyor etrafta. Gecenin tadını yıldızlar altında çıkarırken birden seri şekilde yankılanan silah sesiyle irkiliyorsunuz.

Şu virüs nedeni ile kısıtlanan seyahat özgürlüğünü geri kazanınca ilk hafta sonu tekrar gideceğim.
İnönü yaylasını çok duyduk ama bir türlü gitme fırsatımız olmadı. Şu hastalık durumları sona erdiğinde ilk işim mevsim gözetmeksizin İnönü yaylası olacak. Geçen kamp fuarında belediyeye ait bir stand vardı çok detaylı bilgi vermişlerdi saolsunlar.

Merhaba,

evet yaa silah sesi çoktu. Jandarma arası geliyor ama o kadar..

Merhaba,

Her sene ben bir iki defa gidiyorum. Hatta inönü yaylası ile ilgili yazdığım bir yazı gazatede de yayınlandı. Gittiğim yerlerin hikayelerini yazıyorum. Videolarını hazırlıyorum kendimce..

Video: https://youtu.be/fTAZYytNJLg

5 Nisan pazar günü bende arkadaşlarım ile iki araç Ercuva ve İnönü yaylasına gittik. Giderken ve dönerken Yuvacık bölgesinin üst kotlarında çok ciddi yoğunlukta sis vardı. Yol nispeten rahat olsada belli bir noktadan sonra standart araçların gidemeyeceği derecede çamurdu. İçimden keşke bu çamur ve yol bozukluğu her daim kalsa dedim, zira bu doğa harikası güzel mekana ne kadar çok insan gelirse o kadar çabuk bozulacaktır.
Neden derseniz, biz gittiğimiz alanda, merkez araçlarımız olmak kaydı ile, yaklaşık 100 metre çapında bir yerden iki battal boy çöp torbasını dolduracak çöp toplayarak döndük. Bira şişeleri, plastik atıklar, mangal teli parçaları vs vs vs.
Kendi elimizdeki doğaya kendimiz ihanet ediyoruz, o yüzden de buralara kimseler gelmesin istiyorum.
Size aşağıda bölgeden bir kaç fotoğraf ve orman içinden bir video ekliyorum.
Videoyu izlerken lütfen bilgisayar/tablet sesini yükseltiniz. Video yu yükleyemedim, mp4 uzantısına izin vermiyor

20200405 125403

20200405 125505

20200405 125518

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri