Kocaeli Kartepe Hegormanya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yoldabirivar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,166

yoldabirivar

Kamp I
Yer
yolda biri var
Web
yoldabirivar.wordpress.com
Karavan gezi kategorsinde ekledim uygun görmeyen de olabilir ama ben 130 cm en,125 cm yükselik ve 190 cm boy kapasitesi içerisinde bu araçla 3 gün geçirdim ki tek kişilik çadırla da yurt içi e yurt dışı oldukça fazla kamp yapmıştım
Bu benim camper demir yığınım
 20210418 155219

Bu

Doblonun koltuklarını söktüğümde portatif masa,sandalye ve yatak ile gyet rahat şekilde konaklayabiliyorum Zaten ev hayatında da kitap okur kahve okur spor yaparım iş hayatında da dışarıdan hiç gıda tüketmem özellikle hazır gıda,ışıl işlem görmüş ürünleri 10 yıla yakın ağzıma sokmam
Kullandığım iki adet BPA (kanserojen maddesi olmayan)Zojirushi ve Stanley haricinde termost da kullanmam Evde de TV yok vakit te yok TV deki kapitalist seyirlere Kategori konusunda açıklamayı yapar olumlu olumsuz her görüşe saygı duyar konumuza geçerim

Kahvemi içtikten sonra yola çıkıyorum Bu arada Kahveyi muazzam bir gövde tadı veren V60 demleme yönetimi ile araç içerisinde çok rahat demleyebiliyorum Bunun haricinde taze sağlıklı ve tadım noktalarını yakalayabileceğin kahvenin kavurma tarihinden,öğütme ayarı ve derecesi çok önemlidir 10 yıla yakın kahve sevdalısıyım son 1 yıldır kahve içmediğimi öğrendim Bu konu da forumlar kahve sevdalılarına sevgiler Ben kendim öğütür kendim demlerim
1

0

Son düzenleme:

Etiketler
Bu seferki durağım Kocaeli ”Kartepe Ormanya Hegomanyası”Hegomanya dememin sebebi yaşamadığımız saçma kuruntu ve endişelerimizle kendimizi köleleştirdiğimiz gibi kanatlı kanatsız hayvanları da hapsetmiş olmamız
Görünürdeki kanatlı kuşlara baktığımda hislerime kelimeler tercüman olamıyor Ama şu kadarını bilmenizi isterim Yaşadığımız pandemi sürecinde biz kanatsız canlılar özgürlüğümüzden az taviz verilince …Aile içi şiddet had safhaya ulaştı Kafeste uzun bir ömürdense dışarıda bir kere de olsa kanat çırpıp özgürce ölmek daha efdaldir Öyle ya o kuş bir kargaya yem olur,kargada doğana yada kartala bu yaşamın döngüsüdür nasıl ki solucan yiyen tavukları bizim yememiz sonra mezarda da o solucanların tekrar bizi yemesi gibi..
WhatsApp Image 2021 09 18 at 160201

Mutsuzluk

Kendimle olan hesaplaşmam kendimle kalsın Hada önceki yayımlarımda belirttiğim gibi (*)Belirteçli yazıları bilmenizin faydanıza olacağını düşünmekteyim
Kocaeli hegOrmanya
* İstanbul Üsküdara yaklaşık 120-130 km uzaklıkta Kocaeli Kartepeye bağlı harika atmosferi ve doğası olan bir yer
*24 Karavan,50 Çadır kamp kapasiteli alanda su,wc,elektrik gibi temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır Aracınız ruhsatt karavan görülmüyorsa karavan parkinglere girilemez,Ormanya girişe 100 mt mesafede otopark mevcut Ücreti günlük 10 tl dir Dönem dönem açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermektedir Sonbahar dönemi 09:00-18:00 Pazartesileri kapalıdır
*Not:Cumartesi olduğu halde saat 11:00 den sonra gelenler 50+50 geliyor yani bir anda kalabalıklaşmaya başlıyor otopark dahi doluyor
*hegOrmanyada doğal yaşam parkı yaban yaşam alanından,çocuklar hayvan hapishanesine,botanik bahçeye ve yürüyüş parkurlarına kadar 12 farklı aktivitelerden oluşan bir çok güzellik sizleri bekliyor Buraya 1 gün yetersiz…
Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi…
3

4
5
6

Son düzenleme:

burası guzelmış insallah bızede gıtmek nasıp olurelınıze saglık gorseller ıcın..
inşaAllah daha güzelleri de nasip olur Ben vakit buldukça yine gidip gezmeyi düşünüyorum Yalnız C.tesi olduğu halde öğlen saatlerine doğru müthiş bir kalabalıklaşma başlıyor dolayısıyla kalabalıklaşmanın ardından olumsuz çevre görüntüleri gözlemlenebilir Benim önerim imkanlar dahilinde hafta içi yada C.tesi 09:00-12:00 Sağlıcakla nice gezilere

Önemli olan araç değil amaç. Amaç doğada olmak ve seyahat etmekse siz bunu çok güzel yapmışsınız. Keyifli geziler.
Evet Yolda biri var teması da aynen budur "Araçlarınız amaçlarınız olmasın"Teşekkürler güzel yorumunuz için

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı şekilde doblonun arka koltuklarını yatırıp, arkayada koltuk hizasına mdf koyarak yatak yapıp yıllardır kullanıyorum.
Güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

Aynı şekilde doblonun arka koltuklarını yatırıp, arkayada koltuk hizasına mdf koyarak yatak yapıp yıllardır kullanıyorum.
Güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler
Ben arkada tekli koltuk bıraktım Masamı kurup katlayıp üstünde kahvemi içip kitap,tablet vakit geçiriyorum,Yatak olarakta kapalı hücre iyi bir mat kullanıyorum bazen hafif rula olabilen bir battaniye,bazen uyku tulum Bunların hepsi de koltukların altlarına,yanlarına sıkıştırılıyor Arkada geniş alanım hep vardır
Portatif yatak olabilen mobilya koltuklar da var fiyat aralığı 3000-4000 arasında değişiyordu Avantajı muayene ve memur kontrolleri Dezavantajı belki bana özel içerisi yine doluyor benim içeride boş bir odam var şuan Aracım da otomobil ruhsatlı eski uzun şasi Doblo 2 yılda bir muayene koltukları da takması 5-10 dk
Teşekkürler güzel ve destekleyici yorumunuz için Sağlıcakla nice gezilere

Son düzenleme:

Bir kaza ve biraz da aile etkisiyle motosiklet kullanmayı bıraktım Araç,çadır arattırırken tekrar sizinle karşılaştım burada Yıllar önce bu forumdan Ktm ile ilgili olumsuz yazılarınızı okuyup ktm almaktan vazgeçmiştim Siz de sanırım iki tekerden 4 tekere geçmişsiniz Geçirdiğim kazadan sonra adınıza sevindim Doğru karar olmuş Gezilerinizi de yakından takip etmeye başlıyorum

Bir kaza ve biraz da aile etkisiyle motosiklet kullanmayı bıraktım Araç,çadır arattırırken tekrar sizinle karşılaştım burada Yıllar önce bu forumdan Ktm ile ilgili olumsuz yazılarınızı okuyup ktm almaktan vazgeçmiştim Siz de sanırım iki tekerden 4 tekere geçmişsiniz Geçirdiğim kazadan sonra adınıza sevindim Doğru karar olmuş Gezilerinizi de yakından takip etmeye başlıyorum
Geçmiş olsun Ben de kaza geçirdim Şuanlık ulaşım ve geçim için motosiklet kullanıyorum 2 telerden 4 tekere belki de 4 tekerden 4 çekere biBunların hepsi gezebilmem için demir yığınıdır amaç güzel yerlerde faydalı bir şeyler öğrenip öğrenileni aktarmak tekrar geçmil olsun Sağlıcakla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR