Kolay Kurulabilir Karavan Tentesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ruhuprenses Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,506

ruhuprenses

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Herkese merhaba,
370TM Hobby Classic çekme karavan sahibiyim.Tek başıma kamp yaptığım için karavan tentesini kurmak çok zor oluyor.
Tavsiye edebileceğiniz , tek başına kurulum yapılabilecek tente tavsiyeniz var mı?
Havalı karavan tenteleri önerir misiniz? Tek kişi kurulum yapabilir mi?
Yardımcı olrusanız çok sevinirim

Etiketler
Herkese merhaba,
370TM Hobby Classic çekme karavan sahibiyim.Tek başıma kamp yaptığım için karavan tentesini kurmak çok zor oluyor.
Tavsiye edebileceğiniz , tek başına kurulum yapılabilecek tente tavsiyeniz var mı?
Havalı karavan tenteleri önerir misiniz? Tek kişi kurulum yapabilir mi?
Yardımcı olrusanız çok sevinirim
Merhaba, ben cekme karavanima once raya gecmeli tente aldim ve cok pisman olup ilk kampimdan sonra hemen iade ettim. Takmasi cikarmasi toplamasi kaldirmasi tam bir bas belasiydi. Onun yerine Albina Tente firmasindan kasetli tente siparis ettim ve kendim monte ettim. Tek basima iki dakika icerisinde acabiliyor ve kapatabiliyorum. Tavsiye ederim.

Merhaba, ben cekme karavanima once raya gecmeli tente aldim ve cok pisman olup ilk kampimdan sonra hemen iade ettim. Takmasi cikarmasi toplamasi kaldirmasi tam bir bas belasiydi. Onun yerine Albina Tente firmasindan kasetli tente siparis ettim ve kendim monte ettim. Tek basima iki dakika icerisinde acabiliyor ve kapatabiliyorum. Tavsiye ederim.
Çok teşekkürler hemen bakıyorum

Kullanım kolaylığı olarak pişman olabilirsiniz. Haklısınız derim. Torba tente montajı ve günlük kullanımı zahmetlidir.
Yalnız tavan yada duvara tente montaj edildiğinde, tavan yada duvar delinmek durumunda kalınıyor.
Zamanla rüzgar yiyen tenteler o deliklerin genişlemesine yol açıyor, hatta fırtına yerseniz. Tenteyi karavan üzerine arkasına doğru atarsa duvar yada tavandan hasar almanız içten bile değil. Montaj doğru yapılmazsa o deliklerden su alma riski var.
Torba tente güvenlik açısından tercih sebebi.

Torba tente için iki kişi kesin gerekiyor, alışınca 2 dakikada takılıyor da, ters rüzgarlar için yere ek destekleme gerekiyor ipler ile. Ben yapmadım, ters döndü, ayaklardan biri eğildi. Decathlon tarp kullanıyorum uzun süre kalınacaksa, ön tarafı tamamen kapatıyorum .

Torba tente için iki kişi kesin gerekiyor, alışınca 2 dakikada takılıyor da, ters rüzgarlar için yere ek destekleme gerekiyor ipler ile. Ben yapmadım, ters döndü, ayaklardan biri eğildi. Decathlon tarp kullanıyorum uzun süre kalınacaksa, ön tarafı tamamen kapatıyorum .
Değerli yorum için teşekkürler öncelikle,
Ben biraz iri yarıyım tek başıma hallediyorum :smiley:). Ama sağlam kol gerekiyor.İki kişi rahat yapar.
Haklısınız destekleme gerekiyor. Başka bir karavancıdan öğrendim. 5lt petlere (2 adet) gittiğimiz yerden kum doldurup bağlıyoruz rüzgar onu kaldıramıyor. TARP montajı daha zor değil mi? Ben kullanmadığımdan bilmiyorum.

Kullanım kolaylığı olarak pişman olabilirsiniz. Haklısınız derim. Torba tente montajı ve günlük kullanımı zahmetlidir.
Yalnız tavan yada duvara tente montaj edildiğinde, tavan yada duvar delinmek durumunda kalınıyor.
Zamanla rüzgar yiyen tenteler o deliklerin genişlemesine yol açıyor, hatta fırtına yerseniz. Tenteyi karavan üzerine arkasına doğru atarsa duvar yada tavandan hasar almanız içten bile değil. Montaj doğru yapılmazsa o deliklerden su alma riski var.
Torba tente güvenlik açısından tercih sebebi.
Ruzgarda arkaya savrulmamasi icin uclarindan muhakkak bagliyorum. Bir de gece yatarken, karavani terk edip bir yerlere giderken tenteyi muhakkak kapatiyorum. Acip kapamasi kolay oldugu icin usenmiyorum. Raya gecirilen tente zor takilip sokuldugu icin yuruyuse giderken sokmemistim ve dondugumuzde cikan ani ruzgar nedeniyle tente 40 takla atmisti. Ne tur tente olursa olsun karavanin yaninda degilseniz bence kapatilmasi gerekiyor.

Tekrar Merhaba. Albina tente ile görüştüm , fiyat ve pratiklik açısından oldukça avantajlı
Peki performasından memnun kaldınız mı? Yani yağmur geçirmiyor değil mi?UV koruması yok gibi duruyor

Tekrar Merhaba. Albina tente ile görüştüm , fiyat ve pratiklik açısından oldukça avantajlı
Peki performasından memnun kaldınız mı? Yani yağmur geçirmiyor değil mi?UV koruması yok gibi duruyor
Yagmur gecirmiyor. Gunesi de yeteri kadar kesiyor. Yalniz kollari takacaginiz aparatlari tenteye 1.5 2 karis uzakliga sabitleyin. Cok altta olmasin. Boylece tente gergin duruyor. Alta montaj yaparsaniz tente bel veriyor yani ice dogru bombeli duruyor. O zaman yagmur sulari ustunde birikir ya da cok ruzgarli havalarda havalanmaya daha meyilli olur. Begenmedigim tek bir husus var. Tenteyi acinca uclarindan mutlaka saglam bir iple yere dogru gererek sabitlemek lazim. Fazla gerdigim icin ve tentenin ucundaki aluminyum cubuk hafif ve ince bir malzeme oldugu icin biraz egildi. Kapattigimda sorun yaratan bi egim olmasa da ben o aluminyum cubugun icine onun egilmesini engelleyecek saglam baska bir cubuk yerlestirecegim. Siz sonradan ugrasmamak adina bunu direk tenteciden talep edebilirsiniz.

Son düzenleme:

Fotografini da buldum. Bahsettigim cubugu, citayi, okla gosterdim.

IMG 20210901 WA0017

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR