Köprü Ve Otoyol Ücretleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,239
O2 belgeli çekme karavan, 3 akslı olduğu için 3.sınıf araç ve 3.köprüden geçmesi gerekir diyenler var. Otoyolda da sonuçta 3.sınıf ücret ödüyor.

Karavanlara 2.köprü serbest, bana ne diyip geçenler de var. Bize ceza henüz gelmedi diyorlar.

Durumu tam bilen kimse yok.

Etiketler
O2 belgeli çekme karavan, 3 akslı olduğu için 3.sınıf araç ve 3.köprüden geçmesi gerekir diyenler var. Otoyolda da sonuçta 3.sınıf ücret ödüyor.

Karavanlara 2.köprü serbest, bana ne diyip geçenler de var. Bize ceza henüz gelmedi diyorlar.

Durumu tam bilen kimse yok.
Osman gazi köprüsümü ido mu?-96 km körfezi dolaşmak mı?

Bu gidişle 3. köprü ve körfezi dolaşarak yolumuza bakacağız. Nasıl bir ülke arkadaş, Çekme karavan kullanıcıları yok hükmünde hiç bir yerde adı geçmiyor. Fiyat listesinde yok.
Bir gün iktidara gelirsem söz bütün sorunlarınızı çözücem.

Körfezi dolaşmanın yol farkı yaklaşık 90 km, en fazla 12 litre mazot yakılır, 90 TL lik yakıt kullanırsınız.
İdo ile aynı yolu 200 TL ye, Koprüden geçerseniz 320 TL ye gidilir.
Zaman açısından Köprü geçiş zamanını 0 alırsak, İdo ile 45 dakika, dolaşarak 2 saat diyebiliriz.

Ben paralı yolları tamamen bıraktım, gerçekten bütçemi sarsıyor. Uzun soluklu gezilerde depo dolusu mazot parası gidiyor. Yolumun üzerindeki en büyük sorun İstanbul. Onu da E5 üzerinden sabaha karşı şehre girip 2. köprüden geçerek minimum masraf ile çözüyorum. İşin açık yanı paralı yollarda araç kullanmak çok rahat ama hapishane gibi, duracak yer yok, her taraf çelik bariyer. Ara ve eski yollar çok daha sıcak geliyor bana, aynı zamanda ucuz.

Milyonlarca lira akıtılan, o çok övündükleri yol çökmüş, 17 saattir bitmeyen çile! İstanbul-İzmir otoyolunun Susurluk’tan İzmir’e gidiş yönü 17 saattir kapalı. İstanbul İzmir arasındaki ücretli otoyolda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Otoyol Yatırım ve İşletme Aş. ekiplerinin otobanda herhangi bir tuzlama ve küreme çalışması yapmadığı gözlendi...

İzmir Otoyolunda rezalet, hem para ver karşılığında da hizmet alama üstelik çile çek.

Birkaç gün önce Almanya'da da böyleydi..

1613665878748.png

Hele kuzey Almanya'da neredeyse bütün gün atobanda kalan kamyonlar oldu..

1613666330914

Son düzenleme:

Almanya'nın bu kadar kuzeyde yaptığını biz bu kadar güneyde yapabiliyoruz. E tabi Almanya bizi kıskanır bu durumda. Hele bir yaz gelsin onlara birde eriyen asfalt üzeri mıcırla araba vurmaca, cam kırmaca gösterisi yapalım, çatlasınlar.

.
Şirin teoriniz eğlenceli ama inanın ben buralarda kıskançlıktan bahseden birine rastlamadım. Tabi şaka yapıyorsunuz..
Herneyse ben sadece olanları aktarmıştım.

Belli koşullar altında kara mizah diyelim ağabey, acı veren koşullar. Gerçekleri yazmak gerekirse ömür boyu ben kıskandım onları, hala da kıskanıyorum. Mesleğim gereği otoyollarını ve kullandıkları teknolojiyi, alt yapı planlama ve uygulamalarını biliyorum. 1930 larda otoyol yapmaya başlamış bir kültür ile viyadüklerdeki çelik kullanımı yüzünden buzlanmayı çözemeyen bir kültürü kıyaslamak mümkün mü? Eski adı E5, yeni adı D100 olan yolda daha otoyollar yapılmadan gurbetçilerimizin yaşamını yitirdiği kazaların çok olduğu 1980 lerde Silivri ilk yardıma Almanya'dan Türk asıllı sağlık teknisyeni gönderen bir ülkeyi kıskanmayayım da ne yapayım. Yönetimin eleştirmenin suç olduğu memlekette yapılacak en sorunsuz eleştiri, kendi sarf ettikleri sözleri itina ile yakalarına iliştirmek. Yapmaya çalıştığım bu. Kafanızı karıştırdıysam özür dilerim.

Körfezi dolaşmanın yol farkı yaklaşık 90 km, en fazla 12 litre mazot yakılır, 90 TL lik yakıt kullanırsınız.
İdo ile aynı yolu 200 TL ye, Koprüden geçerseniz 320 TL ye gidilir.
Zaman açısından Köprü geçiş zamanını 0 alırsak, İdo ile 45 dakika, dolaşarak 2 saat diyebiliriz.

Belli koşullar altında kara mizah diyelim ağabey, acı veren koşullar. Gerçekleri yazmak gerekirse ömür boyu ben kıskandım onları, hala da kıskanıyorum. Mesleğim gereği otoyollarını ve kullandıkları teknolojiyi, alt yapı planlama ve uygulamalarını biliyorum. 1930 larda otoyol yapmaya başlamış bir kültür ile viyadüklerdeki çelik kullanımı yüzünden buzlanmayı çözemeyen bir kültürü kıyaslamak mümkün mü? Eski adı E5, yeni adı D100 olan yolda daha otoyollar yapılmadan gurbetçilerimizin yaşamını yitirdiği kazaların çok olduğu 1980 lerde Silivri ilk yardıma Almanya'dan Türk asıllı sağlık teknisyeni gönderen bir ülkeyi kıskanmayayım da ne yapayım. Yönetimin eleştirmenin suç olduğu memlekette yapılacak en sorunsuz eleştiri, kendi sarf ettikleri sözleri itina ile yakalarına iliştirmek. Yapmaya çalıştığım bu. Kafanızı karıştırdıysam özür dilerim.
Tahir ağa,
@Doğrucu Davut ağa , doğrucu davutluk yapanı kıskanır. Koltuğunda gözü var sanır.
:smiley:)
Almanya Türkiye'yi kıskanıyor doğru neden keşke bu topraklar bizim olsaydı biz yönetsek avrupaya hakim olurduk diye iç geçiriyorlar.
Bizim bakir topraklardaki uyguladığımız savurganlığımızı, halkımızın disiplinsiz ve eğitimsiz oluşumuzu gıpta ile izliyorlar.

Eğitimli olanlarımız Türkiyede para kazanamıyor yurt dışına beyin göçü yoluyla gidip oralarda 3 kuruşa çalışıyorlar.
Türkiyede para değersiz olduğundan onların kazandığı bize çok gözüküyor.
Yurt dışında 1 mühendise teklif edilen ücret 4000$/aylık. Bu para ile amerikada asgari şartlarda anca geçinirsiniz. (Eviniz yoksa)

Konuya dönersem. Giderken aracımla osmangaziden ve boğaziçi köprüsünden geçeceğim (zaman kriteri) nedeniyle , dönüşte Fatih köprüsü ve karavan ile körfezi dolaşıcam. Otoyol kullanmayacam.

Milyonlarca lira akıtılan, o çok övündükleri yol çökmüş, 17 saattir bitmeyen çile! İstanbul-İzmir otoyolunun Susurluk’tan İzmir’e gidiş yönü 17 saattir kapalı. İstanbul İzmir arasındaki ücretli otoyolda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Otoyol Yatırım ve İşletme Aş. ekiplerinin otobanda herhangi bir tuzlama ve küreme çalışması yapmadığı gözlendi...

İzmir Otoyolunda rezalet, hem para ver karşılığında da hizmet alama üstelik çile çek.

Şaka gibi, Özelleştırme öyle kağıt üzerinde gözüktüğü gibi karlı bir iş değildir .

Acaba ido'ile bandırmaya kadar geçen var mı ? Köprü yerine ido kullanırsak, O1 belgeli çekme karavanlar, karavan olarak mı rezervasyon yapıyoruz yoksa 2. bir araç seçip römork olarak mı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri