Korando 2.9 Td Ile Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5,596
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 456,679
Bu motorlar musso ve korando da ortak kullaniliyor

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben biraz arastirdim 2.3 benzinli 150 beygirlik olan lpg takilinca daha az yakar dusuncesi agir basti.acaba yaniliyormuyum yanlisim varsa duzeltin lutfen.3,2 motor olan versiyonu surekli 4 ceker demissiniz acaba bu olay 2.3 benzinli icinde gecerlimi.Cevaplariniz icin teekkurederim.

Etiketler
Ben günlük kullanıyorum 2.3TD gayet memnunum zaten tek aracım var bazen off road yaptığımda oluyor ama daha çok doğa gezisi diyelim. Motorlarda sorun olmuyor mercedes olduğundan sonuçta yağ su eksik değilse devam ediyor bir şekilde ama kasaları yıpranmış çok araç var maalesef..

İstanbul'da kullanıyorum trafik vs sorun yok, aracın alt takımı iyi ise sürüşe zevkinize engel olacak bir durum olmaz diye düşünüyorum.
2.3 TD araciniz kac beygir acaba birde yakit tuketimi nasil.cevabiniz icin tesekkurler.

2.3 TD araciniz kac beygir acaba birde yakit tuketimi nasil.cevabiniz icin tesekkurler.

Aracım om601 104hp diye biliyorum fakat artık bu araçlar 20 yıllık ve etkileri illaki oluyordur beygir de zayıflama gibi.. Trafikte şehir içinde sorun yok 10 litre civarında yakıyorum sanırım tabi bu benim kullanımım. 5bin de bir yağ filtre vs. değişirim.

Buralarda 2.3 benzinli veya benzin + lpg kullanan yokmu acaba performansi ve yakit tuketim degerleri hakkinda bilgi verebilecek

KORANDO KJ ülkemizde sayılı adette var ve ben şimdiye kadar 1 tane 2.3 benzinli birkaç tane 2.3 dizel gördüm , bu sebeple bulmanız kolay değil artı ülkemizde sınırlı sayıda olduğu ve kullanıcılarında forumlarda bilgi paylaşmadığı için net bilgiler yok.
2.3 motorlar benzinli ve dizel . mercedes vitolarda kullanılan motorlarla aynı , mercedes forumlarda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
en yaygın olan ve kullanılan musso ve korandolar 2.9 düz dizel ve 2.9 turbo dizel.

rica ederim , bana göre performans açısından en mantıklısı 2.9 TD , yakıt ortalama 10-12 litre arası , motor sorunsuz kolay kolay bozulmaz , bu araçlarda tek dikkat etmeniz gerek konu otm şanzıman sorunları manuel vites bulunursa bence daha makbul , parça konusunda motor dışında sorunlar yaşanabilir ama muadilleri var , bu aracı alırsanız dersinize iyi çalışıp aracınız tamircinin insafına bırakmamalısınız .

Merhaba, 2.9 TD bir Musso ya sahibim. Aracım Blok patlattı ve yaklaşık bir senedir İstanbul Ahmet Ustada. Bugün yarın çıkar diye bir umut yaşayıp gidiyoruz. Size sormak istediğim aracımın arkasını ne yaptıysam kaldıramadım. Her şeyinden çok memnunum fakat arkası düşük duruyor. Takoz olmasına rağmen kar etmedi. Muadil amortisör yay VS var mı? Bir de direksiyon airbag korna tuşu yırtıldı ve iğrenç duruyor. Mercedes w124 airbag kapağı uyuyor mu bilgisi olan var mı?

Merhaba, 2.9 TD bir Musso ya sahibim. Aracım Blok patlattı ve yaklaşık bir senedir İstanbul Ahmet Ustada. Bugün yarın çıkar diye bir umut yaşayıp gidiyoruz. Size sormak istediğim aracımın arkasını ne yaptıysam kaldıramadım. Her şeyinden çok memnunum fakat arkası düşük duruyor. Takoz olmasına rağmen kar etmedi. Muadil amortisör yay VS var mı? Bir de direksiyon airbag korna tuşu yırtıldı ve iğrenç duruyor. Mercedes w124 airbag kapağı uyuyor mu bilgisi olan var mı?

Öncelikle geçmiş olsun , arkalara kartal amortisörü takabilirsiniz , yaylar konusunda Ahmet usta sizden çikan yaylarin biraz uzununu hurdalardan cikma olarak bulabilir , maliyet dusuk bir sekilde yukeltmeyi bu sekilde saglayabilirsiniz , airbag korna tusunu da cikarip hurdacilari dolasip muadili bulabilirsiniz .

Selam foruma Yen'i üye oldum 96 model korando aldım fakat bazı yedek parçalara ihtiyacım var nasıl TEM'in ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri