Korsan Koyu - Adrasan Arası Doğa Yürüyüşü (27 Kasım 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sakirhoca61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,277

sakirhoca61

doğayı seviyorum...
Yer
Antalya
27 Kasım Pazar günü daha öncede 2 kez yürüdüğümüz Korsan koyu Adrasan Lykia yolu parkurunu yürüdük...İlk kez yürüyenler için zor sayılabilecek bir parkur ama enfes manzaralarla dolu,özelikle Gelidonya feneri ve beş adalar harika...
Antalya Konyaaltı Sporland Spor Tesislerinden saat 08:00 da topluca hareket edip Kemer'den gruba katılacaklarıda alıp Karaöz koyuna doğru yola çıktık,mevsimsel olarak günlerin kısalığını göz önünde bulundurarak Karaöz den başlıyan orman patikasının 3 km.sini otobüsle geçip korsan koyundan başladık yürüyüşümüze...

DSC 0006

DSC 0001

DSC 0023

DSC 0004

DSC 0029

Etiketler
Ynt: Korsan Koyu - Adrasan Arası Doğa Yürüyüşü (27 Kasım 2011)

sakirhoca61' Alıntı:
27 Kasım Pazar günü daha öncede 2 kez yürüdüğümüz Korsan koyu Adrasan Lykia yolu parkurunu yürüdük...İlk kez yürüyenler için zor sayılabilecek bir parkur ama enfes manzaralarla dolu,özelikle Gelidonya feneri ve beş adalar harika...
Antalya Konyaaltı Sporland Spor Tesislerinden saat 08:00 da topluca hareket edip Kemer'den gruba katılacaklarıda alıp Karaöz koyuna doğru yola çıktık,mevsimsel olarak günlerin kısalığını göz önünde bulundurarak Karaöz den başlıyan orman patikasının 3 km.sini otobüsle geçip korsan koyundan başladık yürüyüşümüze...
Korsan koyundan Gelidonya fenerinin başlangıcındaki dar patikaya kadar 1 km.lik orman yolu var sonrada 2 km.lik fenerin patikasına giriyorsunuz ve asıl yolda burdan sonra başlıyor diyebilirim...

DSC 0020

DSC 0035

sakirhoca61' Alıntı:
Korsan koyundan Gelidonya fenerinin başlangıcındaki dar patikaya kadar 1 km.lik orman yolu var sonrada 2 km.lik fenerin patikasına giriyorsunuz ve asıl yolda burdan sonra başlıyor diyebilirim...
Fenere kadar git gide yükselen bir rampa 40 dk kadar yürüdükten sonra Gelidonya feneri sizi ve harika beş adalar manzarasıyla karşılıyor...

DSC 0060

DSC 0048

sakirhoca61' Alıntı:
Fenere kadar git gide yükselen bir rampa 40 dk kadar yürüdükten sonra Gelidonya feneri sizi ve harika beş adalar manzarasıyla karşılıyor...
[/quote
Fenerin kapısını açık bulduk ve balkonundan seyrettik manzarayı...

DSC 0048

sakirhoca61' Alıntı:
sakirhoca61' Alıntı:
[/quote
Fenerin kapısını açık bulduk ve balkonundan seyrettik manzarayı...
Fenerden sonra patika oldukça zor ve karışık...İşaretler var ama o döküntü taşların arasında işaretleri farketmek çok dikkat istiyor...Beş adalar ve feneri arkamızda bırakarak Adrasana doğru ilerlemeye devam ediyoruz...
Yolda bir yerliye rastlıyoruz...

DSC 0091

DSC 0077

DSC 0103

DSC 0026

DSC 0145

sakirhoca61' Alıntı:
Fenerden sonra patika oldukça zor ve karışık...İşaretler var ama o döküntü taşların arasında işaretleri farketmek çok dikkat istiyor...Beş adalar ve feneri arkamızda bırakarak Adrasana doğru ilerlemeye devam ediyoruz...
Yolda bir yerliye rastlıyoruz...
Yol döküntü taşlarla kaplı dar bir patika olarak devam ediyor sağ tarafımıda Akdeniz hep bize eşlik ediyor...

DSC 0099

DSC 0122

DSC 0148

DSC 0110

DSC 0106

sakirhoca61' Alıntı:
Yol döküntü taşlarla kaplı dar bir patika olarak devam ediyor sağ tarafımıda Akdeniz hep bize eşlik ediyor...
Grup her 50 dk. 10 dk mola vererek ilerlemeyi sürdürüyor...

DSC 0138

DSC 0136

DSC 0156

DSC 0131

DSC 0113

sakirhoca61' Alıntı:
Grup her 50 dk. 10 dk mola vererek ilerlemeyi sürdürüyor...
Yolculuğun sonuna yaklaşırken 6,5 saat geçmişti ve grup 2 kişinin haricinde Adrasandaki terkedilmiş deve çiftliğinde sucuk ekmek partisi için ateşi yakmıştı bile ama ilk kez böyle zorlu yürüyüşe katılan iki bayan arkadaşımız yolculuğun son 1 saatinde yürüme zorluğu çekince ben ve hakan onlara eşlik etmek zorunda kalınca,yolun son 1 saatlik bölümünü gece devam etmek zorunda kaldık...Gece patikayı fener yardımıyla bularak ilerlemek dahada zor oluyor ama sonunda hep birlikte bu macerayıda bitirmiş olduk...

DSC 0008

yürüyüşte bende vardım.çok güzel bir doğası ve atmosferi var.yürünmesi zor değil ve bu ayda yürüyüşe yazlık giysilerle katıldım.yürüyüşte 1.5 lt su tükettim.rota üzerinde su kaynakları kısıtlı.son olarak bu güzel fotoğraflar ve organizasyon için Şakir Hoca ve arkadaşlarına çok teşekkürler.

Güzel bir faaliyete daha imza atmışsınız tüm katılımcıları kutluyorum.Sizler Akdeniz güneşi ile yanarken ben Ayder yaylasında karın keyfini çıkarıyordum.....Sevgiyle kalın.

IMG 3149

dora' Alıntı:
Güzel bir faaliyete daha imza atmışsınız tüm katılımcıları kutluyorum.Sizler Akdeniz güneşi ile yanarken ben Ayder yaylasında karın keyfini çıkarıyordum.....Sevgiyle kalın.
Teşekkürler...Keyifinizin daimi olsun...

OTACI' Alıntı:
yürüyüşte bende vardım.çok güzel bir doğası ve atmosferi var.yürünmesi zor değil ve bu ayda yürüyüşe yazlık giysilerle katıldım.yürüyüşte 1.5 lt su tükettim.rota üzerinde su kaynakları kısıtlı.son olarak bu güzel fotoğraflar ve organizasyon için Şakir Hoca ve arkadaşlarına çok teşekkürler.
Katıldığınız için biz teşekkür ederiz...

Paylaşım için teşekkürler...
Darısı başıma :smiley:

Çok güzel bir yürüyüş olmuş anlaşılan, paylaşım için teşekkürler ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR