Küçük Bir Çekme Karavan Almak İstiyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,482

aslanahmet

Zirve
Yer
İstanbul
Linkteki çekme karavan hakkında bilgisi olan varmı? Küçük olmasına rağmen kullanışlı gibi gözüküyor. Sıfır fiyatı uygun gibi. Hafta sonu modeli demişler. Hafta sonları camper gibi kullanılabilir mi acaba?
http://www.sahibinden.com/sifir_karavan_full_aksesuar_8_500_ytl-79WQQaXQQ4462874WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: Küçük Bir Çekme Karavan Almak İstiyorum?

Cok ufak degil mi? Iki kisi misiniz sadece? Bu fiyatin biraz ustu motokaravanlar var biliyorsunuz. Tabii ki karar sizin. :D

3 kişilik aileyiz. Masa kapatılınca oluşan yatağa 3 kişi sığar gibi geldi bana. Tabi ki resimlerden görebildiğim kadarıyla.

Zor geldi bana. Kiyafet degistirdiginizi dusunsenize ayni anda. Sonra paltolar cantalar kiyafetler ortada nereye koyacaksiniz. İyi dusunmek lazim.

Otomobilin bagajı da kullanılabilir. Gerçi pratiklik açısından ben de camper düşünüyorum ama bunun avantajı banyo ve tuvaleti olması.

sayın mebus ve (aslanahmet)ahmet hakan beyler selamlar.önce hayırlısı olsun inşallah gönlünüze göre bir çözüm oluşturursunuz.yanlız kafama takılan bir konuyu sormak isterim izniniz olursa eyer.sayın mebus bu fiyatın biraz üstüne motokaravan veya camper sahibi olunabilir demişsiniz.bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz.sizin caravan sahibi olma aşamalarınızı inceledim.bu konuda bizimle bilgi paylaşımınız olursa sevinirim saygılarımla.kemal orhun

Sahibinden var bir suru... Yaniliyor muyum? Ben nedense cekme karavandan hep korktum. Cok kisisel. Geri geri gitmek bana cok imkansiz geliyor. :smiley:Ayri bir tecrube gerekli sanki. Cekme karavanlari kullananlar hep bir yerde devamli konaklayan kisiler. Kisin bile karavani kampta birakarak kisliklarina donuyorlar. Motokaravan veya kamperlerin daha farkli bir formati oldugunu heran gitmeye veya ayrilmaya daha istekli olanlarin cekme karavan tercih etmediklerini goruyorum. Cekme karavan alinacaksa tercihler iyi degerlendirilmeli diye dusunuyorum.

Merhaba,

Engebenin çok olduğu yurdumuzda, çekme karavan, gezgin ruhu ile ne denli bağdaşır, ciddi kuşkularım var. Düzlüklerin çok geniş alanlar oluşturduğu Batı Avrupa'da sanrım sorun olmaz. Zaten bence oralarda yaygın olmalarının önemli bir nedeni de bu olmalı.

Cavid Sezen

Beraber çalıştığım bir doktor arkadaşım Başoğlundan aldığı 4.25m karavanıyla 40 gün süren İsveç-Norveç gezisine çıktı. Başına bazı sıkntılar geldi ama biri hariç motokaravanlarda da sıkça rastlanan cinsten sıkıntılardı. Kullandığı araç ise Nissan Navara, araç güçlü olduğu için arkasındaki römorku adeta uçururcasına çekiyor. Kendisi bir çiftçi çocuğu olduğundan bolca traktör kullanmış, manevralarda sıkıntı çekmiyor. Bazen ona bakıp "hep motokaravan aldım, bu sefer de bunu denesem mi?" diye düşünüyorum. Aslına bakarsan ötv yok, ruhsat derdi yok, gittiğin yerde araç sıkıntısı yok, kullandığın aracın istediğin konfor ve güvende, sadece çeki demirini ruhsata işletmek var, bir de aracın %50 fazla yakıt harcıyor.Ciddi anlamda düşünüyorum, hem de arkama takıp her yere götürmek için.
Bu bahsedilen modeli daha önce inceledim, biraz küçük ama yeterli olabilir, (şu halimle çadırla kamp yaptığım düşünülürse). Alacaksanız pazarlık yapın. Özellikle imalat olduğundan kdv miktarını düşürebilirler diye düşünüyorum. Boyutlarını tamamen sizin kullanıcılığınız, ve çeker aracınız belirleyecektir...

selam... karar verme aşaması denilince insan duraklıyor.artılarla eksileri karşılaştırmak en iyisi.en güzelide buradan bunu deneyimli arkadaşlarımızla paylaşmak.sayın mebus'un uyarılarını dikkate almak önemli diye kendi adıma düşünüyorum.fakat aradaki yasal işlemlerin hiç birisinin birbirine benzemediği ( açık ve net olmayışı ) bir yasal işlem kargaşasında sorunların hep şansa giderilmesi insanı tedirgin ediyor.yine hazır motor karavan veya camper almanın, istediğniz dizayna ve ekonomiye uymasıda hatta sağlamlığıda şans faktörüne bağlanması. işte insan tedirgin oluyor. bilmiyorum konuya hakim olan ehli üstatların deneyimlerini dinlemek en hayırlısı.ama ne yalan söyliyeyim bazen bilgi fazlalığından takip etmekte zorlanıyorum.zira bunlar teknik ağırlıklı konular buda burdaki arkadaşların yardım severliliği ve bıkmaz tükenmez anlatımlarıyla aşılıyor. herkeze teşekkürler.saygılarımla kemal orhun

Karavan konusunda git gide kafam karışmaya basladı..2 sene önce çekme karavanıyla Hollanda'dan kalkmış Antalya'ya gelmiş ak saçlı bir nine beni bu konuda çok şaşırtmıştı...küçük bir ww poloya takılmış çekme karavan hem de...

Daha önce açmış olduğum http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=23566.msg187431#msg187431 konu başlığında çekme karavan ve moto karavan oranlarını paylaşmış idim.
Çekme karavan sayısı : 4.320.000
Moto karavan sayısı : 1.160.000
Görüldüğü gibi 4 katı çekme karavan var. Bunda sahip olma maliyetinin daha ucuz olması, Avrupa yollarının bakımlı ve az engebeli oluşu, kamp alanlarının çok fazla oluşu önemli etken tabii. Karavanımı satıp yenisinin
arayışına girdiğimde , çekme karavan bana da cazip gelmeye başlamıştı. Geçen yıl yaptığım 3 aylık Anadolu turunda, son yıllarda nerede ise tüm yolların gidiş-geliş şeklinde inşa halinde olduğunu gördüm. Geriye düzgün kamp alanları ve ana yollardan sahile iniş problemleri kalıyor. Manevra kabiliyetinin az olması ve sürüşün nisbeten daha zor olması dışında ben pek eksi göremiyorum.
Oğuz

aslanahmet' Alıntı:
Linkteki çekme karavan hakkında bilgisi olan varmı? Küçük olmasına rağmen kullanışlı gibi gözüküyor. Sıfır fiyatı uygun gibi. Hafta sonu modeli demişler. Hafta sonları camper gibi kullanılabilir mi acaba?
http://www.sahibinden.com/sifir_karavan_full_aksesuar_8_500_ytl-79WQQaXQQ4462874WQQpXQQdisplayitem
Su anda Faruk'un ürtiminde 3 kişilik bir ufak karavan var. bitince cok hoş olacak tavsiye ederim :smiley:)))

Bugun cumartesi sabahtan gidiyorum oraya. Gelen var mi? 05059079540
Gelecekler beni arasin. Insel

Erken görseydim gelirdim 15 km :smiley: ne olacak..cumartesi günleri eşimin ingilizce kursları var bende gezerim akşama kadar ,birdahakine..Yanlış anlamadım umarım fotoğraftaki yer Adapazarı erba orayımı kastetmiştin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR