Küheylan'ın Homurtusu..!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezgör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,157

gezgör

Iyi bir gezgin asla varmaya niyetlenmez. (lao tzu)
Yer
Isvicre
Web
www.gezenbilir.com
Merhabalar,Gezenbilir Ailesi,Gecenlerde ,Küheylanin bakimini yaparken, Homurdanmaya basladi.Ne var dedim,Yakinda Havalar bozacak, Kis gelecek biz daha hala sicak bir yerlere gitmedik, Deniz yüzü göstermedin daha diye söyleniyordu,Arpasini verince hep böyle yapiyor.
Bende bos bulunarak nereye götüreceksin dedim,Siz hazirlanin ben götürürüm dedi.Tamam hazirliklar yapildi.3 Tarafi Denizlerle cevrili ülkeye dogru Düstük yola,dura kalka dere tepe Saat gece yarisi oldu,ben dedim yoruldum o dedi Varcagimiz yere azkaldi olmaz dedim,Arpasini doldurup,Karavandaslarinin yanina cekip yattik.
Sabah biraz fazla uyumusuz,kalkip düstük yola 1.5 Saat sonra Büyük bir Limana geldik.Sehir Trafigi gibi her yöne Tabelalar,Birden kendi kendime, Benim ülkemin de 3 tarafi Denizlerle kapli ama böyle büyük Limanlari yok,Nerede hata yapiyoruz diye kendime sormadan yapmadim.Hala daha Karadan tasiyacagiz diye ugrasiyoruz.
Derken Yolcu gemilerinin Oldugu yere geldik,o da ne Büyük Büyük yolcu gemileri,Gene dalmisim ,bir Zaman lar Bu kadar büyük olmasada,Bizim de Gemilerimiz vardi,Birileri o Gemicikleri Yüzdürmek icin aldiklari ve 3 tarafi Denizlerle cevrili bir ülke olan ve Uluslar arasi Denizlerde tek gezen Yolcu Gemisi olmayan ülke olarak Tarihe gecdigimiz aklima geldi.
Esimin dürtmesiyle Kendime geldim ve Bürolara dogru Seyirtdik(kosturduk).Bürodaki Hanim efendi, Bizim dilimizi konusunca tercüme sorunuda ortadan kalkdi.
Nereye gidecegimizi kararlastirmadigimiz icin Korsika varmi dedik,Kalmadi taze bitti dedi, 2 Saate kadar Sardinye var alirmisiniz dedi.Eh alalim bari,Berluskoni de Sardinyeye geldigine göre herhalde güzel bir yerdir dedik ve aldik.
Haydi bakalim Sardinye yolcusu kalmasin.

Hayirli yolculuklar.

Sardinye Florenz Belinzona 1020

Sardinye Florenz Belinzona 548

Sardinye Florenz Belinzona 549

Etiketler

Ynt: Küheylan'ın Homurtusu..!!

Sardinye Berluskoninin geldigi kadar varmis.Harika bir Dogasi,Temiz sahileri ve Denizi var.http://de.wikipedia.org/wiki/Sardinien.Halki da bize cok yakin,Yardimsever ve cana yakinlar.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Sardinye Florenz Belinzona 559

Sardinye Florenz Belinzona 563

Sardinye Florenz Belinzona 565

Sardinye Florenz Belinzona 568

Sezon sonu oldugu icin,Sahil kenarinda rahatlikla kalabiliyorsunuz.Yasak lari fazla kontro etmiyorlar.3 gün Sahil ve Deniz Yüzmekde iyi geliyor ama Insanin yatmaktan sagi solu agriyor.Böyle olunca da Küheylani DAglara dogru vuruyoruz.Herhalda buradada yürüyecek bir yerler buluruz. :smiley:
[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Sardinye Florenz Belinzona 571

Sardinye Florenz Belinzona 572

Sardinye Florenz Belinzona 573

Tabiatla ici ice bir ülke, yolda giderken Yaban domuzlari,Keciler yola cikiyorlar.Daglik bir ülke ama Suyu ,Yesilligi,Hayvanciligi cok.Yolda Güzelliklere Dalmisizki Kendimizi 1100m yükseklikte bulduk.Yolda gördügüm Tabela üzerine oraya saptim,Buralar Italyada Camper sosta diyorlar,Son yillarda bayada yayginlasti icnde Sosyal tesisleri de bulunan ve Kamp yerleri Fiatlari 10 15 euro civarinda.Temiz yerler.Calistiran Kisinin tavsiyesiyle 2 Saatlik bir yürüyüse cikiyoruz.Buradada yürüyecek bir yer bulduk. ;D
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

Sardinye Florenz Belinzona 576

Sardinye Florenz Belinzona 577

Sardinye Florenz Belinzona 578

[attachment=1][attachment=2][attachment=3] Gölgemizin uznlugu ,Insannin bayu ne kadar uzun gözüküyor. :D

Sardinye Florenz Belinzona 579

Sardinye Florenz Belinzona 581

Sardinye Florenz Belinzona 584

Evet yine çıkacak bir tepe buldunuz,bakarken aklımdan Ege de gezdiğim sahiller gibi diye düşündüm,toprağı,denizi ama o domuzlar öyle özgürce gezermiydi bilemiyorum.

mayıstosböce' Alıntı:
Evet yine çıkacak bir tepe buldunuz,bakarken aklımdan Ege de gezdiğim sahiller gibi diye düşündüm,toprağı,denizi ama o domuzlar öyle özgürce gezermiydi bilemiyorum.

Evet Bülent, biz Akdeniz'in doğusunda, onlar da batısında; sonuçta tümü Akdeniz... Aynı kireçtaşı dağlar, kırmızı topraklar, iklim ve maki&garig, aynı hayvanlar; yalnızca doğal olmayan siyasal sınırlar... ;) :smiley:

Ercan Bey, bizde çok tanınmayan İtalya'nın bu adasına özgü yazı ve fotoğraf paylaşımı için teşekkürler.

Cavid Sezen

Merhaba Bülent bey,Tabiatta dolasmak Terapi gibi,Insan Dogadaki Hayvanlarin,Rüzgarin sesini duyunca dinleniyor.
Domuzlara gelince,Orada haklisiniz,ama cünkü biz yetisirken Komsunun Kedisini,Köpegini vs.Taslardik kimse birsey demezdi,ama burada her canlinin yasama hakki var.Birde Italya Salamlari ve Sosisleri ile Dünyaca üne sahip.Tabi bizler yiyemiyoruz ayri bir olay.
selamlar.

Merhaba Cavit bey,Cok Haklisiniz,Bir birimize okadar benziyoruzki,Sadece Dil ve Sinirlar ayiriyor. ??? Bizim Italyanin yeri bir ayri,orada biz cok rahat ediyoruz,Ayni seyleri Fransa icin söyleyemem.Fransa biraz soguk,Havasindan olabilirmi? :smiley: yada kendilerini fazla begenmisliginden de olabilir.

Selamlar.

Ercan bey, karavanınıza Küheylan demişsiniz tesadüf olsa gerek kimki karavanına Küheylan diyorsa
gıpta edilecek kadar güzel geziyor.

Şirinlerde Küheylanlarıyla şimdide Akdenizdeler. Yakında Küheylan sayısı artarsa şaşmam.

Ben de karavanımın adını Küheylan koymaya karar verdim ;D
Bu sayede belki biz de bolca gezer dururuz ;)
Sardunya adasını bize tanıttığınız için teşekkürler. Sanırım devamı gelecek, bekliyoruz :smiley:

Tesekkürler Levent bey,Evet tesadüf oldu ama Ferhat beyle anlastik rasz gelirsek bir icecek borcluyuz,Patendi icin. :D

Allah herkese bir Kühaylan nasip etsin.

Merhaba Mustafa bey,Buyrun Gezenbiir Ailesi ile Yola ciktik.

Merhaba Hasmet bey,Tavsiye ederim,o zaman Karavan kendi geziyor. ;D

Hepinize Selamlar.

Yolculugumuz Herisau dan baslayip 650 km sonra Livornaya ulastik .Buradan Sardinyanin Olbiya sehrine geldik. 2 haftada Adanin yarisini dolasacagiz.haydi buyrun geziye,Caylar gezi ye dahil degil. ;D

[attachment=1] Zirveye vardigimizda Kulube vardi ,iceride ki sahisla el ayak birazda gayretle Ormanci oldugunu ve yangin cikip cikmadigini kontrol ediyormus.
[attachment=2]
[attachment=3]

Sardinye Florenz Belinzona 1042

Sardinye Florenz Belinzona 596

Sardinye Florenz Belinzona 606

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR