Kumho At51

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kindjal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,807

Kindjal

Kamp I
Yer
Ankara
2000 model WJ'min lastik değişim zamanı gelmişti.
AT olarak fiyat/fayda ürünü arıyordum. Biraz araştırdıktan sonra Kumho'nun yeni çıkan AT51'inde karar kıldım. 285 TL adet fiyatı. (245/70/16)
Yurtdışı yorumlarında gayet olumlu geri bildirimler var. Ses konusunda bence gayet başarılı. Şimdilik sadece kuru asfalt zeminde ve kısmi stabilize yollarda deneyebildim. Üretici verilerinde kar ve offroad performansına vurgu yapılmış. Fiyat/fayda ürünü arayanlar için alternatif olabilir.

ROAD VENTURE AT51 - Kumho Tire USA, Inc.

A489af1199b46a333c6fbf35a0b182f6

Etiketler
Baska bir baslikta bu lastik ile ilgili kullanici arkadaslardan biri daha ovgiyle bahsetmisti.Yalnis hatirlamiyorsam lastik BF disinda kar yeterliligi olan bu fiyattaki tek A/T

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF'nin performansına dair söylenecek çok şey yok lakin fiyat konusu malum.

Kumho, genel olarak ABD'de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip.

Aslında yerli de düşündüm lakin ağzım geçmişte yandığı için istikamet değiştirdim.

AT'lerde kışlık lastiklerin ıslak zemin ve kar performansını beklemek elbet yanlış olur. Ama bu lastiğin desen ve diş derinlikleri dediğiniz gibi ortalamanın üzerinde iş çıkartacak gibi. İnşallah kar yağdığında deneyip, göreceğiz.

kış lastiklerinin yerini elbette tutmaz ama bu lastik ile kar ve buz üzerinde aracı kaydırmadan kullanmak mümkün olur mu ?

kar ve buz uzerinde kaydirmadan araci kullanmak mumkun mu sorusu cok bilinmeyenli bir denklem.Kar kisi cetin bir memlekette yazlik lastikle karda buzda binen de taniyorum, 4 ceker araca kar lastigi alip arabayi kaydiranda.Bence bu sorunun tek bir cevabi yok.yola, sartlara ve surucunun ne bekledigine gore cok secenek cikar.Lastik benim de arastirmalarimda gordugum kadari ile turkiye de beyaz yazilisi yok, ama umarim ben bulamamamisimdir.

BF AT KO basta olmak uzere nerelere nelere fark atmis.Iyi oldugunu biliyorsum ancak bu kadarini beklemiyordum.Karsilastirmanin yapildigi sayfa yada adresin linki i verir misiniz?

Lastiğin amerika sitesinde kış kullanımını ifade eden kar sembolü varken, ne Turkıye kumho da nede internette satılan sitelerde böyle bir ifade yada sembol yok.Aynı lastik iki farklı ülkede farklı özellikler ile üretiliyor olabilir mi?

Sent from my iPad using Tapatalk

lastikleri taktırmadım. daha doğrusu almaktan vazgeçtim. izmit kar-las kumho bayisi kadar rezil esnaf görmedim. 5 dk dediler 45 dk sonra lastikler depodan geldi. geldikten sonra takılsın diye 1 saate yakın bekledim, benden sonra gelen 3-4 aracın işlerini yaptılar ben hala bekliyorum. farklı alternatifler aramaktayım. lassa ya da hankook at arasında kaldım.

Son düzenleme:

Ülkemizde insanları üründen çok ürünü satan kişi yorabiliyor.Başka sayfadaki yoruma kullanıcıya dikkat etmeden sizin linki verdim.Meğer o konuda size aitmiş :smiley:

Almadınız ama aklımda halen yanak yazısı beyaz mıydı sorusu var :smiley: ?

Son düzenleme:

farklı bayiden lastikleri aldım ancak kafama takılan bir şey var. bayideki yetkiliye ısrarla anlatmak istediğim halde durumu anlamadı. lastiklerin yanaklarındaki ok şeklindeki üçgen yön işareti sol taraftaki 2 lastik ile sağ taraftaki 2 lastiğin farklı. yani sağ taraftaki 2 lastikte ok yönü aracın geri gidiş yönünde, solda ise ön gidiş yönünde. bu durum normal mi yoksa bana sattıkları lastikler mi hileli ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,418
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri