Kuzey Almanya Gezisi 2018/2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irfan57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,601
14.04.2019
Sankt Peter Ording

Sankt Peter Ording Büsum dam 40 km daha kuzeyde küçük ama çok meşhur bir kasaba.
Sahilllerini kelimelerle anlatamam, görmek yaşamak gerek denirya işte o cinsten.
Onun için Unesco dünya mirası listesine alınmış.
Her taraf bembeyaz ve dümdüz kum. Denizin gelip gitmesiyle oluşmuş. Yan tarafta Kuzey Denizini görmesen kendini Afrika nın bir çölünde sanırsın.
Ayrıca bu bölge rehabilitasyon merkezi. Bazı rahatsızlıklar için sigorta buralara gönderiyor hastaları. Bizde tesadüfen burada Kur da olan bir akrabamızı ziyaret ettik.

Gelirken Eider nehrinin denizle buluştuğu yerde bir tünel tarzı köprüden geçtik. Med Cezir olayları o kadar kuvvetliki köprüyü korumak için özel bir donanım yapılmış her iki tarafada.

Son düzenleme:

Etiketler
E30FF102 B58E 4DFD A71D 3E9301CD2CB2
168AB1D7 29D5 484B 9BD5 8162AF84D5CD
8BB43B18 3211 4F6F A243 F9C56A86EA08
EB94DD57 C157 4229 9EED 6B8D9B73936A
E5151B4D A55D 4789 8A79 37DD164C9BCA
8283E348 47E2 44A7 BF44 F698F4BFB85B

15.04.2019

Gönül istiyor tabi daha fazla kalalım ama bir daha gelmemiz için sebebimiz olsun diye yola devam.
Yolculuğumuz Kiel e. Denizin doğu tarafına geçiyoruz “Ostsee”.

Son düzenleme:

15.04.2019 Kiel
Bugün zorlu bir yolculukla ulaşabildik Kiel e. 100 km yolu 3 saatte gidebildim. Ana yol inşaatta olunca hep ara yollardan geldik.

Kiel Almanya nın kuzey doğusunda “Ostsee” bir liman şehri.
İskandinav ülkelerine gitmek isteyenler genelde Kiel veya Travamünde limanlarını kullanıyorlar.
Şehirde gezilmeli diyebileceğim önemli bir yer yok gibi.
Sadece arabayı park ettiğimiz CITTI Park alışveriş merkezini gezmek yeterli.
Alışveriş merkezi çok büyük ve karavanların kalması için özel yer ayırmışlar ücretsiz.
Şehir merkezinede 2,5 km mesafede.
Biz 1 gece geceledik ve çok memnun kaldık.
Altyapı yok.

Citti Park
(54.3133846, 10.1011831)

Son düzenleme:

04.2019 Lübeck
Lübeck daha doğuda Trave ırmağı üzerinde kurulu güzel bir şehir.
Irmak boyunca ve çarşı içinde gezilecek görülecek çok yer var.
Museum Holstertor, Marien Kilisesi, ırmak kenarları en önemlileri.
3 tane günlük fiyatları 6 ile 10 euro arasında değişen karavan parkı var yan yana.
Ne yazıkki alt yapıları yok.

1- Lastadie P4 6 Euro
(53.8716252, 10.6787884)

2- Wohnmobilstellplatz Media Docks 10 Euro
(53.8730699, 10.6806229)
Ben burada kaldım.

Sahiller bir harikaydı.Boşuna dünya mirasına dahil etmemiş Unesco.Tabiki denetim,kontrol ve medeniyette var.
Sayın Ekemen’s yorumunuz için teşekkür ederim. Gerçekten harika. Benim kalemim oraların gerçek tasvirine yetmez.
Gene bugün Rostock a gelirken Kühlungsborn diye Ostsee kenarında bir kasabadan geçtik. Turist kaynıyor. Ama gözünün içi gibide sahip çıkıyorlar. Çarşı içinde park etmek pek mümkün değil, yol boyu park olan yerlerede yarım saat tabelasını koymuş. Daha fazla kalamazsın. Gezmek istiyorsan şehir dışına park edip öyle gezeceksin. Karavanlarada park yasağı var zaten, campinge gitmeye mecbur bırakmış.

Almanyanın kuzeyide çok güzelmiş,paylaşımınız için teşekkürler
Sayın Şado yorumunuz için teşekkür ederim. Biz burafa yaşıyoruz ama yolumuz düşmez oralara. Pek Türk de yaşamaz zaten oralarda. Benide karavan merakı götürdü.

Son düzenleme:

Lübeck le alakalı şunuda belirteyim, ben bugüne kadar araba parkı bu kadar çok başka bir şehir görmedim. Hertaraf araba parkı ve günlük 6 Euro. Hepisindede karavanların durduğunu gördük.

17.04.2019 WİSMAR

Yolumuz bugün Wismar a düştü. İyikide düşmüş. Gerçekten çok güzel bir şehir. Wismar eski Doğu Almaya nın önemli bir şehri.
Şehre ikinci dünya savaşı sırasında 460 ton bomba atılmış. Fakat Almanya nın birleşmesinden sonra, tarihi dokuya sadık kalınarak şehir yeniden restore edilmiş. Her ev ve binanın kendine has bir mimarisi, estetiği var.
Wismar da UNESCO kültür mirası listesine alınmış.
Doğu Almanya bizim pek uğradığımız bölge değil. 40 yıldır brn ilk olarak geldim.
Pek Türk yok zaten. Arapca konuşana çok rastladık. Marketleri, restaurantları bile var.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri