L200 4x4 Otomatik Şanzıman Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edremitlihakan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,464
Yer
BALIKESİR EDREMİT
merhabalar 2011 model otomatik4x4 l200 instyle kullanıcısıyım yaklaşık bir sene oldu aracımı alalı şanzıman balatalarını sıyırmış yağı da yandı dolayısıyla 3 ay oldu yaptırdık fakat bir türlü vuruntu geçmiyor.şöyleki vites geçişlerinde sorun yok sadece yürüme de ilk hareketi başlatırken ileri yada geri giderken vitesi konumlandırıp ayağımı frenden ani yada hızlıca çekip gaz verdiğimde vuruntu var şayet d-konumundan r- konumuna alıp yada boştan r/d alıp ilk hareketi yaparken 3 sn. kadar beklersem vitesin geçtiğini anlıyorum ve vuruntu ortadan kalkıyor ve gayet normal seyirine devam ediyor arazide sorun yok uzun yolda sorun yok
Konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar öneri sunabilecek kişilerden naçizane yardım bekliyorum araçta yürüyen den ve kupadan yükseltme var 285/75/16 bf at lastik kullanıyorum
Bundan önceki ler 315/75/16 mt
idi ebat büyük denildi
küçültük
Şimdiden yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
merhabalar 2011 model otomatik4x4 l200 instyle kullanıcısıyım yaklaşık bir sene oldu aracımı alalı şanzıman balatalarını sıyırmış yağı da yandı dolayısıyla 3 ay oldu yaptırdık fakat bir türlü vuruntu geçmiyor.şöyleki vites geçişlerinde sorun yok sadece yürüme de ilk hareketi başlatırken ileri yada geri giderken vitesi konumlandırıp ayağımı frenden ani yada hızlıca çekip gaz verdiğimde vuruntu var şayet d-konumundan r- konumuna alıp yada boştan r/d alıp ilk hareketi yaparken 3 sn. kadar beklersem vitesin geçtiğini anlıyorum ve vuruntu ortadan kalkıyor ve gayet normal seyirine devam ediyor arazide sorun yok uzun yolda sorun yok
Konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar öneri sunabilecek kişilerden naçizane yardım bekliyorum araçta yürüyen den ve kupadan yükseltme var 285/75/16 bf at lastik kullanıyorum
Bundan önceki ler 315/75/16 mt
idi ebat büyük denildi
küçültük
Şimdiden yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
SANZIMANI NEREYE YAPTIRDINIZ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri