L200 Alırken İyi Düşünün!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bull Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,625

bull

SON NOKTA
Yer
istanbul
Web
www.isoff.org.tr
bu hafta sonu isoff yarışında süpürücü olarak L200 le görev yaptık ilk gün etapları gezdiğim bir yerde arabanın 3 dodiğini kırdık ve pazartesi servise dodik fiyatını sorduğumda ise tanesinin 530 tl olduğunu söyleyince dumur oldum maliyeti 5 tl geçmeyen parçaya 530 tl dedi hala sinirim geçmedi bu kadar kazık bir yedek parça fiyatı ne bmw nede mercedes de olur,ankaradaki bir hurdacıdan 2 adet tanesi 200 tl ye aldım 3.ise tamir edicez.sonuç olarak l200 le piknik yapılır başka bir cacık olmaz ??? ??? :'(

Etiketler
Ynt: L200 Alırken İyi Düşünün!.

o fiyatı söyleyen vatandaşa ağzımı doldura doldura birrr oooohaaa demek isterdim ....gerçekten ohaymış yani

firmalar arabaları 100 tl karla satıp nasıl olsa kucağımıza düşecekler diye bekliyorlar sonrada kriz vurdu diye ağlıyorlar kazık parça satan firmaları kınıyorum........

gerçekten fahiş fiyat, alt tarafı plastik. araba almadan önce yedek parça fiyatlarını ögrenmek lazım. satılsın diye habire fiyat indiriyorlar, nasıl olsa sonra parça satarız ,acısını çıkartırız diye. geçmiş olsun diyorum.

Ortalıkta dünya kadar L200 dolaşıyor,
Bir akıllıda yan sanayisini yapmıyor.
Mitsubishi almış olan bizlerde paşa paşa ödüyoruz.

Geçmiş olsun, gerçekten pahalıymış, aslında tümünü söküp bir fiberciyle görüşüp kalıp çıkarttırırsanız en fazla 300-500 e çıkar orjinalleri bir köşeye kaldırıp fiberleri kullanabilirsiniz. Orjinali gibi elbette olmaz ama kırıldıkça yenisini döktürürsünüz tanesi en fazla 50-60 TL ye gelir. (Görmediğim birşey sadece fikir yürüttüm, yapılabilecek bir parça ise tabi. )

Selamlar

umutcelikel' Alıntı:
Demek ki neymiş, dodiksiz 92 Hiluxa binmeye devammış ;D No dodik, no yeni nesil enjektör, no sensör, no euro dizel...
Umut tamamen katılıyorum bende ford connect i alırken özellikle TDCİ motorlusunu almadım TDDİ (bildigimiz motor) bişey olsa kendim yapabilirim diye

Ya şüna dodik degilde çamurluk azı desek daha iyi olmazmi
defenderinde çamurlük agızları cok pahalı tanesi 90 tl çivari ön arka farklı fiyat bunlarında yerlisi yok yanılmıyorsam

Yavuz abinin dediği gibi çok emektar ustalar var piyasada bir kalıp yaptırp döktürebilirsiniz... ;) İnsanları araçlarından soğutan zaten servis fiyatlarının böyle oluşu...

tarık bey yoksa aracınıza kaskosuzmu biniyorsunuz? eğer öyle ise çok cesursunuz.
plastik parçaları kasko ile autokinglerde hasarsızlık indiriminden etkilenmeden yaptırabilirsiniz.
geçen servise yol bilgisayarının üzerindeki çerçeveli kapağı sordum ve 380tl duyunca şaşırdım.
bursada japon oto parçacısına yağ,mazot ve hava filtresini sordum 70tl dediler.
sadece hava filtresi servisde 58tl maalesef.
daha garantinin bitmesine 17 ay var ama bilemiyorum bakımı kendimmi yapsam diye düşünmüyor değilim.
aynı olayları eşimin toyota yaris ilede yaşıyorum. sadece yağve yağ filtresi değişimine toyotada 230tl aldılar.

servisde 350tl denen sis lambası honkongdan kargo dahil 100 tl getiriliyor(ebay).
resmen soyuluyoruz

ilginç bir şey öğrendim bugün
4x2 lerin dodiği 130tl imiş
4x4 lerinki pahalıymış.
halbuki ben ikiside aynı sanıyordum. ???

Bazı parçaların fiyatı insanı hayrete düşürecek kadar pahalı. Geçmis olsun Tarık. İnşallah son olur. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri