L200 Alırken İyi Düşünün!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bull Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,521
Ynt: L200 Alırken İyi Düşünün!.

up8453' Alıntı:
hemde 200 fazla verıp beyazını almak lazımmm
Kırmızı olsun 5 fazla olsun, siyah olsun 10 fazla olsun derim.

Aslında L200 leri alırken kimse offroad amaçlı almıyor, arada hobi sahibi oluyorlar. ;)
Prontobasso gibi yükseltip araziye vurmak aklımdan geçmiyor değil. Aslında sadece 31' mt lastiklerle de arazide bayağı iş çıkartıyor.
Ne olurdu ön-arka aks mesafesi biraz kısa olsaydı :(

Etiketler

hemde ne hobı mete abı
offroad amaclı kullanan bır adet gordum daha dogrusu cok vardır ama yapan bırazdaha hard offroad tarzda yapmıs baska sıtede resımlerı baska sıtede var arka kasayı kesıp kısaltmıslar dık cıkıslarda arka tarafın surtmesını engellemısler guzel olmus arkaya bullbar ve uzerınede lastık koymuslar guzel goruntu olmus yukseltme yapılmısmı anlamadım ama tahmınımce yok yukseltme ve buyuk lastıkle tahmınımce karın acısını dahada ıyılestırılırdı ama yınede guzel goruntu olmus

bende sağ akisi kırdım komple akis için servisten aldığım fiyat 2700 tl idi çıkmadan 800 tl aldık oda çok sürmedi akis başı dağıttı...

aslında aracı çok seviyorum fakat bu yedekparça olayı gerçekten çok büyük sıkıntı ???

murat067' Alıntı:
bende sağ akisi kırdım komple akis için servisten aldığım fiyat 2700 tl idi çıkmadan 800 tl aldık oda çok sürmedi akis başı dağıttı...

aslında aracı çok seviyorum fakat bu yedekparça olayı gerçekten çok büyük sıkıntı ???

Bu L 200' ü bende ailemde seviyoruz,
ama, yazılanları daha önce okudum yazmadım ama şimdi yazıcam, yanlışlarımı düzeltirsiniz
1- temsa aracına markasına sahip çıkmaz çok mail attım telefonla konuştum, anadolu temsilcisi delica yı hyundai sandı
2- parçaları ve servis çok pahalı servis teknikerleri genelde bilgisiz ama zamanımızda araçlar elektronik donanım artıkça parça tamiri
bitti, eski araçlarında parça tamirini yapacak usta azaldı
3- modifiye edilmiş araçların kırılma yatkınlığı yapılan modifiyeye göre artar. bazen bunu kasko karşılamaz, yada ek yapar fazla para
alır.
4- offset jant yada spacer kullanırsanız, lastik ebadı değişirse, süspansiyon sertlik derecesini ayarlamazsanız, kaportada değişiklik
ayarlama yapmazsanız dodikte kırılır çamurluk davlumbazıda parçalanır,
5- yine 33" - 35" lastik takarsanız ve zorlarsanız aks da kesersiniz porye de dağıtırsınız şanzıman kovanı bile çatlatırsınız,
6- tam modifiye yapılmış bir arabada motorla oynamazsanız motoru da yakabilirsiniz, bence ağır offroad yapacak bir araç en az 200 -
250 Hp olmalıdır,
7- L200 alt yapısı pajero ile aynıdır ve arazi şanzımanı pek küçümsenecek bir şanzımanda değildir bence
8- son olarak orjinalliği bozulan her aracın kırılma ve arıza oranı o derece artacaktır L200 ü iş makinası olarak düşünebilirsiniz ama
L200'ü ağır iş makinası olarak kullanır ve zorlarsanız kırılacaktır,
9- en zayıf yeri orjinal alt korumasıdır, ön diff'i vurursanız önleri 4*4 e geçiren vakumlu elektronik parçayı kırar şu an için 800 Tl,
gibi bir fiatı servise ödersiniz.
10- ben şu an L200 den arazide ve asvaltta memnunum ağır offroad yapmıyorum, bana hitap eden durumu hafif offroad sedan otomobil gibi konforu, asvaltta da 180 km, yi rahat yapması ağır off road düşündüğüm an ya L200'ü asvalt ve sedan otomobil konforundan uzaklaştırıcam yada başka bir araba düşünücem, yanlış doğru benim L200 hakkındaki görüşlerim kısaca bunlar

zamanında 35'' silverstone ile 136HP'lik 2007 model L200'ü her türlü arazi koşulunda zorladık. forumdan bir kısım arkadaşlarda bilirler.

herhangibi bir yerini kıramadık. sadece yanlış yapılan alt koruma yüzünden 4x4 ile alakalı bir parça kırıldı. 4x4 çalışıyordu fakat bunu gösteren lambalarda problem oluyordu.

parça fiyatları kesinlikle aşırı pahalı ancak kırme mevzuu kullanım ile alakalı. birazda şans tabiki. :smiley:

:-\YA ARKADAŞLAR ZATEN BU MARKA....... TEMSA' DA DEĞİLDE BAŞKA BİR ŞİRKETİN ELİNDE OLSAYDI BU L 200 LER ŞİMDİYE KADAR SATIŞ REKORU KIRARLARDI.İŞİN İLGİNCİ BU KADAR ELEŞTİRİ YAPILIRKEN BU KADAR ARAÇ SAHİBİNİ BU TEMSA YEKİLİLERİ HALA CİDDİYE ALMIYOR VE KAZIKLAMAYA DEVAM EDİYOR. :eek: BU TEMSAYI ANLAMIŞ DEĞİLİM ???BENDE 2008 L 200 SAHİBİYİM AMA ARTIK BENDE CİDDİ CİDDİ SIKILMAYA BAŞLADIM BU SERVİS İŞİNDEN. :mad: :mad: :mad:

2012 d max- 2012 hilux- 2012 amarok deneme şansım oldu yerden yere vurduğum l 200 ün rahatlığı hiçbirinde yok açıkcası kendimden utandım ??? ??? ???

tekrar pickup alacak olsam birtek l200ve hilux hakkında kararsız kalırdım....

Burada gözden kaçan ufak bir ayrıntı var
İsuzu paris dakar yarışlarına katıldımı bilmiyorum ama geçen yarışa amarok destek aracı olarak katıldı touareg e yanlış hatırlamıyorsam,
bir araştırın şöyle bir açıklaması olan 2.ci bir marka varmı pajero ile L200 alt yapısı aynıdır

sonra sorun hilüx ile vx 100 ün alt yapı olarak arazide benzerliği varmı diye
L200 bende aile aracı oldu hem iç konforu bir arabada ancak var ve hanım ve çocuklar çok seviyor, arazide çok memnunum ve araç standart arazi için sadece A/T lastik var o kadar, içine gelince sıkışma emniyetli camlardan tutun önler ısıtmalı deri koltuklardan dolaşın elektirikli şöför koltuğundan da dolaşıp sunroof tan çıkın sonra diğer markalarda bunları arayın emin olun arka koltuğun rahatlığını bile bulamazsınız,
ama italatcı firma malının arkasında durmaz müşteriyi desteklemez bu doğrudur diğerleri nasıl bilmiyorum ama toyota ve vw de de parça ve işçilik pahalıdır onu biliyorum

bu arada bugün aracıma 245-75-16 bf lastik aldım geçen sene aynı markanın 265-75-16 sını takmıştık l200 kullanan arkadaşlara bir önerim olacak 245-75-16 dan daha büyük ebat kullanmayınız ...
265-75-16 hem aracı çok yoruyor yakıt artıyor direksiyonda sürekli titreme problemi oluyor hemde çamurlıklara sığmıyor dönüşlerde sürme yapıyor kışın çamurluklar buz dolduğunda sürekli sürtüyor ....

245-75-16 gayet güzel oldu saygılar... ;)

murat067' Alıntı:
bu arada bugün aracıma 245-75-16 bf lastik aldım geçen sene aynı markanın 265-75-16 sını takmıştık l200 kullanan arkadaşlara bir önerim olacak 245-75-16 dan daha büyük ebat kullanmayınız ...
265-75-16 hem aracı çok yoruyor yakıt artıyor direksiyonda sürekli titreme problemi oluyor hemde çamurlıklara sığmıyor dönüşlerde sürme yapıyor kışın çamurluklar buz dolduğunda sürekli sürtüyor ....

245-75-16 gayet güzel oldu saygılar... ;)

öneri bence çok güzel ve uygun

Konu baslangici biraz eski ama bir tecrubemi de ben paylasayim.

Ben 2007 Model L200 Otomatik aracimla bir diger arkadasim da ayni model aracin manuel olaniyla TransAnatolia 2012 Ralli organizasyonunda gorevliydik. Haliyle tum TransAnatolia parkurunu da diger yarisan araclarla birlikte yakin sureler icinde gecmis bulunduk. Totalde cok agir arazi sartlarinda yaklasik 3000km yuksek hizli tempoda tamamlamamiza ragmen, ralli sonrasinda araclarimizda en ufak bir ariza, kirik, cikik, patlak yoktu. Yaristan sonra hava filtresi degistirip, gunluk olarak sehir ici / sehir disi kullanmaya devam ettim. Ha bir de ic dis detayli bir sekilde yikatmak zorunda kaldim :smiley: Hepsi bu.

Diyecegim sudur ki, Mitsubishi L200, oyle yabana atilacak bir arac degildir. Sonuna kadar guvenebileceginiz bir aractir.

577033 422788787783110 1570259967 n

IMG 1673

edremitlihakan' Alıntı:
bu arabaların tozlu ve çamurlu halini kendi renginden daha çok seviyorumm.maşallahhh.:smiley:allah kaza bela vermesinnnnn.

Bende aynı fikirdeyim ama yıkamacıların yüzünü bir görsen ağlamaklı bakıyorlar ve 2 saaten fazla yıma sürüyor :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.