L200 Km Hız Göstergesi Arızası Ve 1.viteste Bayılma Sorunu Için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Garaj 59 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 226

Garaj 59

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba,forumu uzun bir süredir takip etmekteyim ve faydalı olduğunu düşündüğüm bir çok bilgiyi bu forumda bu zamana kadar bulabildim.Son 1 yıldır araç arayışı içersindeydim ve yine forumdan bir çok araştırma ve yazı doğrultusunda bundan 6 ay önce 98.000 km de 2012 model L200 İnstyle Mt 178 hp 4 x 4 manuel bir araç satın aldım.
Araçta 4 cm kupa yükseltme 33 lastik vinç şnorkel vs mevcut bir çok şey yapılmıştı.
Araçta Egr yazılım ile iptal edilmiş ve güç artışı için yazılım atılmış.Aracın çekişi gidişi fazlasıyla seri lakin kara duman atıyor yazılım da normal dedi bir çok kişi.
10 gün önce titretme yaptığı ve vitese zor geçtiği için deb.seti değiştirdim özel serviste volant taşlandı ve sorun çözüldü.
Direksiyon pompası ses yapıyor ve direksiyon gaz verilmediğinde biraz sert gibiydi pompayı da söktürüp tamirciye gösterdim ama bıçaklar bitmiş tamir olmaz dediler eskisini aynen taktık yağını değiştirip ve bir anda ses kesildi sertlik azaldı o da halloldu gibi şimdilik.
3gün önce asfalt yolda 80-90 ile giderken sollamaya çıktım ve fazla gaz verdim aracın hız göstergesi bir anda 0 a düştü çalışmadı 1 dk sonra motor arıza lambası yaktı.Elektrikçiye gittim bilgisayara bağlandı hız sensörü arızası yazıyordu sildik ama km düzelmedi.Sensörün bağlantılarını kontrol ettik sigortalara baktık vs anormal bir durum göremedik.Bu olayla birlikte emniyet kemer sensörü de nedense devre dışı kaldı ve araç 1.viteste 3000 devirde bayılmaya başladı.
Ne olmuş olabilir bilemiyorum bilgisayara bağladığımızda bir arıza gözükmüyor yetkili servise gidip orjinal cihaza mı bağlatmam gerekir ?
Bu araçta devir kesici varmı ? varsa boştayken gaz verildiğinde 4-5 bin devirlere çok rahat çıkan bir araç sadece 1.viteste niye 3bin devirde kesilsin ?
Bu tarz sorunlar yaşamış tecrübe etmiş kişilerin görüşü ve fikri nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Etiketler

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,388
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,970
Kayıtlı Üye Sayımız
168,406
Kaydolan Son Üyemiz
Ceyhan ÖZDAĞ
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir