L200 Yakıt Durumu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acdsee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,323
Ynt: L200 Yakıt Durumu

Uzun yola çıksam değerlerim yine düşerbilir ama sanırım egr kurum doldu, şu an yakıt tüketimim önceye nazaran fazla gibi. Benim araçta 48500 de yakında 50bin bakımı var. Bakımdan sonra değerlerim normale dönecektir.

Etiketler

yol bilgisayarınız ne kdr sıklıkla sıfırlıyorsunuz?
ben her depo doldurgumda focus arabamı sıfırlıyorum.ilk başlarda cok az(sakin kullanım)yada cok fazla(Acelem varsa)gösteriyor ama yarım depo ya geldiginde yakması gereken miktarı saglıklı bir bicimde gösteriyor.

acdsee' Alıntı:
Km sayacını değil yol bilgisayarınızı sıfırlıyorsunuz değil mi. Ben bugüne kadar hiç sıfırlamadım.
yol bilgisayarını her yakıt aldığımda resetlerim.
Siz hiç sıfırlamadıysanız o değeri değiştirmeniz için çoook uzun yol yapmanız lazım.:smiley:))
Resetlerseniz 10.2 değeri değişecektir. :D

bugun sinoptayım. kastamonu dan PO dan euro dizel aldım.90 km sabit hızla düz yolda 7.6 lt yaktı.ancak rampalar başlayınca birazda hızı artırnca 9.6 lt yr cıktı 170 km gittim.

46.000 Km sonra resetledıgım yol bilgisayarında tüketim değerlerinde 8.8 lt yazdığını gördüm ya aracımı daha da bir sevmeye başladım. En kısa zamanda uzun soluklu bir deneme yapacağım.

İy günler.

acdsee' Alıntı:
46.000 Km sonra resetledıgım yol bilgisayarında tüketim değerlerinde 8.8 lt yazdığını gördüm ya aracımı daha da bir sevmeye başladım. En kısa zamanda uzun soluklu bir deneme yapacağım.

İy günler.
46bin km nin çoğu şehir içidir muhtemelen :smiley:

nitroces' Alıntı:
bugun sinoptayım. kastamonu dan PO dan euro dizel aldım.90 km sabit hızla düz yolda 7.6 lt yaktı.ancak rampalar başlayınca birazda hızı artırnca 9.6 lt yr cıktı 170 km gittim.
Hemşerim bayağı uzağa gitmişsin :smiley:

Bugün 250km yol yaptım 80-90km hızla
25km şehir içi ama trafik akıcıydı, yol bilgisayarı 7.2 yi gösteriyor.

Hep ovada duracaksın diye birşey yok, arada dağlık araziyede çıkmak lazım ;D ;D
Kazasız belasız yolculuklar :smiley:

konu eski ve yazılanların zamanındaki fiyatları göz önunde alarak bana şuan aracımdaki yakıt fazla yakma nedeni hakkında bilgi verecek varmı acaba?
270 tl mazot ile 450 km yol anca yaptı.şehirdışında. 60 kuruş fln sanırım
50 tl mazorla 62 km yaptı şehiriçinde. 83 kuruş yaktı yani :D
gerekli bütün bakımı yapılalı 2 ay oldu.
aracımda 265*75*16 cooper stt lastik ve kabin kapalı.acaba nedir yardımcı olucak varmı?

yakıtta düz otomatik vites fark ediyor sarfiyat yazarken şanzıman durumunuda düz otomatik belirtirsek daha olumlu paylaşım yaparız
benimki otomatik ve yakıt sarfiyatı 12 litre şehir içi köprü trafiğinde 18 litreyide gördüm
aracı satanların yakıt konusunda söylediklerine itibar etmeyin
süper select şanzıman 100 km ye kadar hareket halindeyken 4x4 e geçer siz 90 km. yada daha aşağıda 4x4 e geçirin
asvaltta ve zor durumda kalmayınca 4hllc kullanmayın hem şanzımanlar zorlanır hem yakıt artar
4llc de 30 km yi geçmemek gerekir bence 20 geçmeyin ve asvaltta kullanmayın yine şanzımanlar zarar görebilir hemde yakıt artar
4x4 konumu devamlı kullanırsanız yakıt artar
A/T lastik takarsanız yakıt artar
M/T lastik takarsanız yakıt dahada artar hatta bazı M/T ler le yokuş aşağı inerken bile gaza basma durumunda kalabilirsiniz
H/T lastik yakıt için olumlu ama asvalt lastiğidir yazın tercih edilebilir arazide hiç iş görmez
lastik tabanı büyürse yani genişlerse yakıt sarfiyatı yine artar
eğer yükseltme yaptıysanız yakıt yine artar
emisyon sistemindeki parça sensör ve boruları temizletmezseniz yakıt yine artar

pacha' Alıntı:
konu eski ve yazılanların zamanındaki fiyatları göz önunde alarak bana şuan aracımdaki yakıt fazla yakma nedeni hakkında bilgi verecek varmı acaba?
270 tl mazot ile 450 km yol anca yaptı.şehirdışında. 60 kuruş fln sanırım
50 tl mazorla 62 km yaptı şehiriçinde. 83 kuruş yaktı yani :D
gerekli bütün bakımı yapılalı 2 ay oldu.
aracımda 265*75*16 cooper stt lastik ve kabin kapalı.acaba nedir yardımcı olucak varmı?
Yukarıda Ahmet bey özetlemiş ama ilavem olacak benim L200 tavan aydınlatmaları aracın hızını kesiyor ve 2lt fazla yaktırıyordu.

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
yakıtta düz otomatik vites fark ediyor sarfiyat yazarken şanzıman durumunuda düz otomatik belirtirsek daha olumlu paylaşım yaparız
benimki otomatik ve yakıt sarfiyatı 12 litre şehir içi köprü trafiğinde 18 litreyide gördüm
aracı satanların yakıt konusunda söylediklerine itibar etmeyin
süper select şanzıman 100 km ye kadar hareket halindeyken 4x4 e geçer siz 90 km. yada daha aşağıda 4x4 e geçirin
asvaltta ve zor durumda kalmayınca 4hllc kullanmayın hem şanzımanlar zorlanır hem yakıt artar
4llc de 30 km yi geçmemek gerekir bence 20 geçmeyin ve asvaltta kullanmayın yine şanzımanlar zarar görebilir hemde yakıt artar
4x4 konumu devamlı kullanırsanız yakıt artar
A/T lastik takarsanız yakıt artar
M/T lastik takarsanız yakıt dahada artar hatta bazı M/T ler le yokuş aşağı inerken bile gaza basma durumunda kalabilirsiniz
H/T lastik yakıt için olumlu ama asvalt lastiğidir yazın tercih edilebilir arazide hiç iş görmez
lastik tabanı büyürse yani genişlerse yakıt sarfiyatı yine artar
eğer yükseltme yaptıysanız yakıt yine artar
emisyon sistemindeki parça sensör ve boruları temizletmezseniz yakıt yine artar

katılıyorum. son 20 depodur sayacı resetlemedim. 2008 4x4 Otomatik kasa kapalı 255 65 17 AT lastikler var. 12.8 Litre nuh diyor peygamber demiyor. 500 km zor yapıyorum. ee araç hiç kimse binmeden 2.2 ton geliyor. İş gereği kullanıyorum. yoksa gündelik kullanılmaz. yanına mutlaka benim gibi bi ufaklık almak lazım punto evo var 1.3 multijet kastın mı şu an 16 kuruş yakıyor. [/td][/tr][/table]

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri