l200 yükseltme sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kenan konuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,918

kenan konuk

Yeni Üye
Yer
istanbul çekmeköy
ARKADAŞLAR 2008M0DEL L200 4*4 SAHİBİYİM ARANIZA YENİ KATILDIM ARACIMIN LASTİKLERİNİ YENİLEDİM 265*75*16 EBAT BF AT TAKTIRDIM YOLDA VEYA DÖNÜŞLERDE Bİ SORUN YOK FAKAT MEYİLDE ÖZELLİKLE YAN MEYİLLERDE ÖN LASTİKLER DAVLUNBAZA SÜRTÜYOR 1. SORUM ARAÇ TORSİYONDAN YÜKSELİYOR MU 2.TORSİYONDAN YÜKSELMİYORSA( BÖYLE BİR ÖZELLİGİ VARMI BİLMEDİGİM İÇİN YAZIYORUM) EN UYGUN AMARTİSÖR ÖLÇÜSÜ VE MARKASINI YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN KALICAM TEŞEKKÜRLER HERKESE KOLAY GELSİN
::smiley:

Etiketler
Ynt: l200 yükseltme sorunu

2006 ustundekı l200 lerde torsyon yok bıldıgım kadarıyla.aracınızı yukseltmenız ıçın ön tarafa takoz arka taraf ıcınde makasları bukerek yukselıyor bıldıgım kadarıyla

LASTİK HAVA AYARLARI HAKKINDA YARDIM

ARKADAŞLAR 265*75*16 BFGOODRİCH ALTERRAİN LASTİK TAKTIM LASTİKÇİ 35 HAVA BASTI SANKİ BANA BİRAZ FAZLA GİBİ GELDİ ARAÇ ÇOK SERT OLDU GİBİ BU LASTİKLER İÇİN ARACI BİRAZ YUMUŞATMAK ADINA BİR HAVA BASINCI ÖLÇÜSÜ VEREBİLECEK ARKADASIM VARSA ÇOK MEMNUN OLURUM SAYGILAR

Ynt: LASTİK HAVA AYARLARI HAKKINDA YARDIM

kenan konuk' Alıntı:
ARKADAŞLAR 265*75*16 BFGOODRİCH ALTERRAİN LASTİK TAKTIM LASTİKÇİ 35 HAVA BASTI SANKİ BANA BİRAZ FAZLA GİBİ GELDİ ARAÇ ÇOK SERT OLDU GİBİ BU LASTİKLER İÇİN ARACI BİRAZ YUMUŞATMAK ADINA BİR HAVA BASINCI ÖLÇÜSÜ VEREBİLECEK ARKADASIM VARSA ÇOK MEMNUN OLURUM SAYGILAR
Kapıdaki olması gereken lastik basıncı yazısına göre araç yüksüz iken 2 bar diye yazıyor yani yaklaşık 30 (psi) hava eder. her ne kadar lastikçiler ısrarla çok yüksek basmak istesede fabrika verileri bu yönde. Ben yük ve yol şartlarına göre 1-2 değer az veya çok oynama yapıyorum.

265 75 16 ebadını bende kullandım aracı resmen yoruyor süspansiyon konfor tamamen olumsuz etkileniyor dahası buz ve çamurda davlumbazlara sürtüyor ve krıyor zorlama esnasında akislerede aşırı yükbiniyor ben 1 kış kullandım aracın arazi performansınıda olumsuz etkilediğini gördüm bunun üzerine lastikleri forumdan bir arkadaşa sattım...

şuan standart 245-65-17 lastikler var ve araç otomobil gibi arazided tıkır tıkır hiç yorulmuyor fakat mt-at lastik alacak olsam 245-75-16 ebadından dahabüğyük bir ebat takmayı düşünmüyorum yakıt vs feci derecede artıyor

bece lastikleri kullanmadıysanız ebatı küçültün yükseltme işinide es geçin saygılar....
;)

Orjinali:245-65-17 olan lastikleri 245-75-16 mt ile değiştirdim %3 gibi bir farklılık oldu. bu farkda herkesin benimsediği aşırı bir fark değil. Çok az yakıt arttı, çekiş aynı, biraz uğultu var arazide ise aracımın yaptıklarını ben bile şaşırdım. Görünüme zaten diyecek yok.

velicanöz' Alıntı:
Orjinali:245-65-17 olan lastikleri 245-75-16 mt ile değiştirdim %3 gibi bir farklılık oldu. bu farkda herkesin benimsediği aşırı bir fark değil. Çok az yakıt arttı, çekiş aynı, biraz uğultu var arazide ise aracımın yaptıklarını ben bile şaşırdım. Görünüme zaten diyecek yok.

veli bey hangi markayı tercih ettiniz paylaşırsanız sevinirim...?

murat067' Alıntı:
veli bey hangi markayı tercih ettiniz paylaşırsanız sevinirim...?
Marshal kl 71 kullanıyorum. Kumhonun da aynı kl71 model ve deseninde lastiği var. 17 inçten 16 ya geçtiğim için viraj kabiliyeti biraz düştü yalnız yanak yüksekliği arttığı için bozuk yollarda titreşim azaldı.

Selamlar

1- 35 hava normal ve uygun
2- taban ölçüsü geniş lastik almışsınız çözüm offset jant yada spacer
3-A/T sınıfında BF goodrich en iyi tercihlerden biri
4- imkan varsa ve lastikçi kabul ederse uygun olanla değiştirin, ya 265 taban ölçüsü küçülecek ya 75 yanak ölçüsü 70 e inecek, böylece offset jant ve spacer ihtiyacı masrafı ortadan kalkacak,

saygılar.

LASTİK HAVA BASINÇLARI HAKKINDA

LASTİK HAVALARINI ARAÇ ÜRETİCİLERİNİN BELİRTTİĞİ ÖLÇÜLERDE KULLANMANIZ EN UYGUNUDUR.
BAZI NADİR DURUMLAR VARDIR ANCAK ÜLKEMİZDE ÇÖL OLMADIĞINDAN VE BU TARZ BEZLİ GRUP LASTİKLER KULLANILMADIĞINDAN LASTİĞİN HAFAZINI D
ÜŞÜREREK PERFORMANS ARTIŞI SAĞLAYMASSINIZ.
SONUÇ : EN İYİ SONUÇ MARKA FARK ETMEZ. FABİRİKANIN VERDİĞİ ORANLARLA SAĞLANIR.
SAYGILAR
0533 272 07 65

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri