Lada Almak İstiyorum Ama...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Dodomanjero Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,237

Dodomanjero

Yeni Üye
Merhabalar,
Ben Ankara'da 23 yaşında bir üniversite öğrenciyim ve bir kaç yıldır aklımda Lada Niva almak ve kendimi sık sık doğanın içine atmak gibi bir düşünce var.
Ancak;
1- Niva'yı zaman zaman şehir içinde de kullanmak durumundayım,
2-Hayatımda hiç Niva'ya binmedim, pek huyunu suyunu bilmem,
3-Yağını suyunu eksik etmediğim sürece beni yolda bırakır mı diye düşünmeden edemiyorum,
4-Son olarak en önemlisi bütçem oldukça kısıtlı 35.000-40.000TL arası.

Bu şartlar altında hem araba bulma konusunda hem de nasıl araba aramam gerektiği konusunda sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.
Zira şehir dışından almaktan da gerçekten çekiniyorum acaba uzun yolda araç sıkıntı verir mi, verirse ne yaparım diye.
Eğer bildiğiniz bir araç varsa veya bu konuda bilgi sahibiyseniz, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim.

Lada Samara kullandığım yıllarda Garip'imle beraberdik. 92 model sedan olan aracımla sanayii'ye aboneydik. Bozulmadık yerimiz kalmıyor ama bir şekilde sorunlarımızı çözüyorduk. Lada'da problem şu yeni aldığınız parçalar da en fazla birkaç ay sağlam kalıyordu. Lada NİVA çok iyi bir offroad aracı olduğunu biliyorum. Belirttiğiniz aralıkta araçlar bulunuyor. Tabii hidrolik direksiyon yok.

Lada Samara kullandığım yıllarda Garip'imle beraberdik. 92 model sedan olan aracımla sanayii'ye aboneydik. Bozulmadık yerimiz kalmıyor ama bir şekilde sorunlarımızı çözüyorduk. Lada'da problem şu yeni aldığınız parçalar da en fazla birkaç ay sağlam kalıyordu. Lada NİVA çok iyi bir offroad aracı olduğunu biliyorum. Belirttiğiniz aralıkta araçlar bulunuyor. Tabii hidrolik direksiyon yok.
Teşekkür ederim.

Bu araçları almayı düşünen herkes gibi siz de elektronik aksamı olmayan bir araç ne kadar arıza çıkarabilir ki diye düşünüyorsunuz ama maalesef çıkarıyor,çünkü yedek parçaları da adi olduğundan aslında bu araçların tamiri yok.Sadece tamir ettirdiğinizi sanıyorsunuz.

Bu araçları almayı düşünen herkes gibi siz de elektronik aksamı olmayan bir araç ne kadar arıza çıkarabilir ki diye düşünüyorsunuz ama maalesef çıkarıyor,çünkü yedek parçaları da adi olduğundan aslında bu araçların tamiri yok.Sadece tamir ettirdiğinizi sanıyorsunuz.
Almayayım diyorsunuz yani.

Ankara Lada yetkili servis.. Başkent sanayide.. ŞOV Lada.. onlarla bi görüşün.. yardımcı olurlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.