Lada Niva Aksesuarları Lazım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan imegane Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,163

imegane

Ana Kamp
Yer
GAZİANTEP
Arkadaşlar dün 2007 model bir Lada Niva aldım.Gaziantep'te ikamet etmekteyim. Alet fabrika çıkışı, çıplak vaziyette. Satın almak istediğim aksesuarlar :
1) Üst bagaj
2) Sis lambaları toplam 6 adet, 4 tanesi bagaj lambasına, 2 tanesi tampona
3) Ön kaput hava alma yeri aparatı
4) Üzerindeki orjinal 185x75x16 lastiklere uyacak 5 kollu çelik jant (örnek olarak bir kaç foto ekliyorum)
Şimdilk aklıma gelenler bunlar. Herkese şimdiden teşekkürler.

1

4

DSC02983

Etiketler
Ynt: Lada Niva Aksesuarları Lazım

parçaların kendi fotolarını ve fiyat bilgisi verirseniz daha iyi olur..

en alltaki lada jantlarından elimde var 4 adet gri metalik boyatılmış. cizik yok 500 TL ye verebilirim

jeep' Alıntı:
Hayırlı olsun aracı ne amaçla aldınız ? Offroad mu günlük kullanım mı?
Teşekkürler. Günlük kullanımdan ziyade daha çok hafta sonları ava gitmek aldım. Ama inşaatla uğraştığım için, şantiyelere giderken de zaman zaman kullanırım tahminim.

uzman41' Alıntı:
en alltaki lada jantlarından elimde var 4 adet gri metalik boyatılmış. cizik yok 500 TL ye verebilirim
Körfezden Antep'e transferi nasıl ekonomik bir şekilde halledebilriz, bir de fabrika çıkışı lastiklere uyar mı? Çünkü bir de yeni lastik olayına girmek istemiyorum.

imegane' Alıntı:
Teşekkürler. Günlük kullanımdan ziyade daha çok hafta sonları ava gitmek aldım. Ama inşaatla uğraştığım için, şantiyelere giderken de zaman zaman kullanırım tahminim.

hangi inşaat ? birde gazoff.com a bir bakın belki ilginizi çekebilir ;D

jantlar 15 inç aracın kendi lastikleri 16 inç yani olmaz size

imegane' Alıntı:
Bimak Büdeyri İnşaat. Sizin de soy isim Güzelbey olduğuna göre akraba olabilriz. Asım Abi, kuzenimin eşi oluyor.

Konu anlaşılmıştır. Asım amca da babamın amcaoğlu ;D Ben Gaziantep teyim. Arazi araçları ile çok uğraştık ve hala uğraşıyoruz. Aradığınız parçaların nasıl temin edileceği, hangisinin hazır almadan yaptırabileceğiniz konusunda yardımcı olurum. Küsget sanayide bir çaya bakar hepsi ;D Özelden cep telefonumu atıyorum. Akşama doğru 16 gibi sanayide olurum hergün.. Kolay gelsin. :smiley:

jeep' Alıntı:
Konu anlaşılmıştır. Asım amca da babamın amcaoğlu ;D Ben Gaziantep teyim. Arazi araçları ile çok uğraştık ve hala uğraşıyoruz. Aradığınız parçaların nasıl temin edileceği, hangisinin hazır almadan yaptırabileceğiniz konusunda yardımcı olurum. Küsget sanayide bir çaya bakar hepsi ;D Özelden cep telefonumu atıyorum. Akşama doğru 16 gibi sanayide olurum hergün.. Kolay gelsin. :smiley:
Özelden ben de cebimi yolladım.
Siz ne işle uğraşıyorsunuz? Antep yakınlarında doğa cenneti diyebileceğiniz bi'yerler var mı? Ben bugüne kadar off-road bir araç sahibi olmadığım için çevredeki yerleri de araştırmadım. Kısmet olursa bundan sonra daha az şehir içi, daha çok kırsal...

İşe dün üst bagaj, 4 sis üste, 2 sis tampona ve Türk bayraklarıyla başladık. Biraz araştırmam sonucu Niva'nın orjinal lastiklerine uygun çelik jant olmadığı, çelik jant için her halikarda daha kalın lastiklerin gerektiği bilgisine ulaştım. O da bana pek uymadı. O nedenle jant kapaklarıyla geçiştirdik şimdilik. Yalnız hemen şunu söyeyebilirim, dün sabah araç çıplakken trafik ışıklarında durduğumda yan arabalardan şahine, doğana atılan bakışlara maruz kalıyordum. Ancak bu aksesuar eklemelerinden sonra bakışlar 180 derece olmasa da 120 derece değişti diyebilirim.

imegane' Alıntı:
Özelden ben de cebimi yolladım.
Siz ne işle uğraşıyorsunuz? Antep yakınlarında doğa cenneti diyebileceğiniz bi'yerler var mı? Ben bugüne kadar off-road bir araç sahibi olmadığım için çevredeki yerleri de araştırmadım. Kısmet olursa bundan sonra daha az şehir içi, daha çok kırsal...

bende inşaat mühendisiyim. Kendime ait küçük bir firmam var. gezilerimizin hepsi gazoff.com/forum bölümünde bulunmakta 4 yıldan beri bir çok yer gezdik. Bu çevrede girmediğimiz çamur kalmadı diyebiliriz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR