Lada Niva Alacağım Yardım Lütfen.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan secko2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,378

secko2

Ana Kamp
sahibinden.com da bu ilanı gördüm tek korkutan yanı tuplu degıl ayrıca hıc bır sey yapılmamıs bu arac alınırmı umranıyede oturuyorum bu aracı kıme gostermelıyım nasıl anlarız masrafsız oldugunu anladıgım sadece kaportası moorundan arazı vıteslerınden takvıyesınden kesınle anlamam tanıdıgm da yok ama bu aracı dusunuyorum bana yardım edebılırmısınız

http://www.sahibinden.com/daglara_daslara_jeep-17WQQaXQQ17721033WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: Lada Niva Alacağım Yardım Lütfen.

Buraya bir bak derim...

http://nivatr.com/nivaForum/index.php

Selamlar ,
Bütçe ve tercihlerinizi bilmeden alınır alınmaz diye yorum yapmak mümkün değil . Nivaya dışardan bakarak yorum yapmak zaten pek olanaklı değildir . Nivadan anlayan bir usta iyi tetkik etmelidir . Kasası elden çıkmış olandan özellikle uzak durulmalıdır .

Bu modellere Atiker LPG 350 TL gibi rakamlara takılabiliyor . Tabi bunun işletme maliyetleri var sonrasında ...

Hocam arkadaş Nivatr nin adresini vermiş neye bakıcaz diye sormuşsun . Niva alıcam diyorsan hepsine bakmalısın bence . Bu hem daha iyi bir araç almanı ,hem cebini korumanı sağlayacaktır .

ssbman' Alıntı:
Selamlar ,
Bütçe ve tercihlerinizi bilmeden alınır alınmaz diye yorum yapmak mümkün değil . Nivaya dışardan bakarak yorum yapmak zaten pek olanaklı değildir . Nivadan anlayan bir usta iyi tetkik etmelidir . Kasası elden çıkmış olandan özellikle uzak durulmalıdır .

Bu modellere Atiker LPG 350 TL gibi rakamlara takılabiliyor . Tabi bunun işletme maliyetleri var sonrasında ...

Hocam arkadaş Nivatr nin adresini vermiş neye bakıcaz diye sormuşsun . Niva alıcam diyorsan hepsine bakmalısın bence . Bu hem daha iyi bir araç almanı ,hem cebini korumanı sağlayacaktır .

ben daha once buraya baktım suanda tekrar baktım nıva dan anlaayan bır usta nereden bulabılırım acaba anadolu yakasında oturuyorum umranıyede nerelere goturebılırım tupun ruhsata ısletmesı feln malıyetı ne olur acaba

ayrıca aracı sıkı bır pazarlık ıle alıcam 4000 tl gıbı bır rakama verıcek oluyor bu ıste bır ıs varmıdır bundan da bıraz kıllandım yanı

Tüpün işletme işlemleri için , cebinize bir 250-300 koymanız gerekli . Bu işte bir iş olup olmadığını ancak Nivadan anlayan usta söyleyebilir . Ek olarak aracın plakasını emniyetten sordurun , ruhsattaki numaralarla araçta işli olanları karşılaştırın . Sonra üzerinde tedbir haciz vs olan bşr araç alma tehlikesine girmeyin . ankarada olduğumdan usta tavsiyesinde bulunamıyorum.

Kolay gelsin ...

NivaTr.com içinde...

Reis28 (sanırım avrupa yakası)

ve

kaneruslu (Pendik)

Niva konusunda çok çok iyi ustalar...

Ankara'da olsanız Telma ustayı veya İzmir'de Erco'yu da tavsiye ederdim...

Sonuçta aracı görmeden-denemeden fazla birşey denemez...

iyi günler secko2 arkadaşım kusuruma bakmayın adınızı yaşınızı bilmediğim için abi kardeş diyemiyorum eğer niva alıcaksanız tecrübeli abilerimizin bir kac önemli hususa dikkat edilmesi gerektiği burada ve nivatr de acıklayıcı yazıları olmuştur
Herşeyden önemlisi bütcenizi zorlayabilirseniz daha yüksek modelleri tercih etmelisiniz nedeni ise niva monocock gövdeye sahip olduğu için aracın bir çok birleşeninin kupaya montajlı olması , araç korozyona uğradığında montaj yerleri eskisi gibi dayanıklı olmuyor ve cürümeye yüz tutmuş yerlerininde değişiminin kolay yapılamaması.
Birde her niva severin bildiği bir yönü olan kaportasının cürümeye paslanmaya oldukça acık olması bu yüzden önceliğiniz kaporta olmalı tabi düzgün bakılmış eski bir niva eşşek niyetine kullanılmş yüksek modelden daha sağlam bir gövdeye sahipte olabilir
kupa dışında geri kalan bütün yerlerin onarılması pek sorun teşkil etmez ve cüzi miktarlara hallolunabilir ve herkesin söylediği gibi bende nivadan anlayan bir arkadaşla aracı almaya gitmeniz yönünde tavsiyem olucaktır.
araç pazarlarınıda araştırın daha cüzi miktara daha iyi araçlar bulabilmeniz mümkün internette araca göre en az 1000 tl üste fiyat koyulduğu bir gerçektir
örneğin bu aracı yaşıtlarıyla karşılaştırdığınızda ne demek istediğimi anlarsınız yada daha eski modellerle
http://www.sahibinden.com/150_000_km_de_1993_model-83WQQaXQQ17861428WQQpXQQdisplayitem

evet farkı görmek açısından başka bir örnek

http://www.sahibinden.com/doga_ya_daha_rahat_ulasmak_istiyorsaniz_iste_niva-42WQQaXQQ18048662WQQpXQQdisplayitem

arkadaslar araca baktım dun dısarıdan cok ıyı duruyor resımlerınde bıraz bulanık olmus ben aracı benım tanıdıgım bır aıle dostumuz olan kaporta usatsına goturucem baktırıcam bıraz kaporta masrafı var aracın bunlar ne kadara ayıklanır aracın altın da herhangi bir sorun yok sadece camurluk ıcınde cook az bir çürüme var ayrıca motorada baktırıcam olursa kısmet artık benımde bır nıvam olucak aracı fazla kullanıcagımı sanmıyorum ıstanbul ıcınde şile\agvalıyım orada daglara taslara kuma gırmek ıcın aksıyon yapmak ıcın vede sızın yaptıgınız organızasyonlara vaktım oldugu surece katılmak daha dogrusu eglenmek ıcın alıyorum araca da suan da anlastıgımız rakam 4000.tl ınsallah hayırlsıı olucak

İyice incelenip muhtemel masraflar çıkarıldıktan sonra ortaya çıkan rakama bakmak lazım . Umarım konu gönlünüzce sonuçlanır . Yalnız bakıyorumda piyasada 7 bin lira civarına çok temiz ve nerdeyse tamamen yenilenmiş araçlar görüyorum . Mesela bahse konu aracı 4 bine de alsanız 7 bine mesela Nejat beyin aracında yapılan duruma geitremezsiniz . Bunlar hep tercih meselesi aklınızda bulunsun diye söylüyorum .

Kolay gelsin ...

düşük model ve sorunsuz bir niva almak istiyorsanız şu linkteki nejat arkadaşımızın nivasını gözü kapalı ala bilirsiniz yapıla bilecek her türlü bakım ve masrafı itinayla niva uzmanı erco usta tarafından yapılmıştır aracı şu anda 7000 tl ye bırakıyor konuşun görüşün 4000 bine arac alıp ardından bir beşbi,nde harcasanız nejat hocamın aracı gibi yapamazsınız linki bir inceleyin

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=38792.0

tabikii arkadaslar dogru dıyorsunuz ama 7000 de benım butcem zorluyor vede jeepe baktık aracı motoru sekman ıstıyor ustamız oyle soyledı ayrıca arac yaptırılıp ve sorunsuz hale getırılmesı modıfıyesız 1000-2000 olabılır dedıler bızde vazgectık bır baska nıva ya ınsallah artık benım ıstedıgım sorunsuz benı rahat rahat camura sokucak kuma sokucak bır araba ıstıyorum butcem de 5000-6000 en fazla bakalım onumuz kıs artık arabalar da ucuzluyor her zaman oldugu gıbı artık baska nıvaya bakıcam herkesın yardımı ve yorumu ıcın tesekkur edıyorum cok sagolun dostlar

Bütçe önemli tabi . Reis Ustamında dikkat çektiği konu şu : Şimdi 5 bine bir araba aldınız ve rahat rahat araziye gitmek istiyorsunuz . Problem çıkarmaya başlarsa insan mecbur yaptırıyor sonra araç geliyor 2-3 bin fazlasına . Yani önemli nokta yine sizin bütçeyi korumak ;) Bu sebeple yıpranmış yada kötü kullanılmış araçlardan uzak durmak en güzeli belki binlira fazla verip düzgünü almak hem siniz hem cüzdanı korur .

Umarım gönlünüze göre bir niva bulursunuz .

Merhaba Seçkin ben Mustafa bu virüs sanada bulaştı demek bizede 2 sene önce bulaşmıştı :smiley:

Yeni işimiz için aracımızı satmaya karar verdik ilgilenirsen telefonum 0532 200 30 44

Aracı görmek istersen ümraniye sanayide

(Tüplü, yarışçı koltuğu takılı orjinal koltukları duruyor, 1 takım Ok 144 lastık )

Image00326

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri