Lada Niva Lastik Önerisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nejat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,747
Ynt: Lada Niva Lastik Önerisi?

Yevgeni'nin açıklamalarının üzerine iyi geldi

çünkü izmir'de çatalkaya dediğimiz toprak yokuşlu bir zirve var
nasıl çıkmalıyım diye düşünüyordum

Etiketler

Araziye çıktığınızda küçük denemeler yapın. Asfalttan ayrılıp orman yoluna girdiğinizde misal, normal vitesi boşa alıp gerideki ağır deviri ileriye tam itin. 1. vitesle kalkıp (gaza fazla yüklenmeyin, malum ağır devirdedir ve bağırır), 2-3 gerekirse 4. vitesle ilerleyin. Vites yükseltmeden önce gazı kökleyip devir yükseltmeye çalışmayın lakin. Sonuçta olayımız ağır devir. Farkı göreceksiniz. Herhangi bir dik rampada örneğin, yine boştayken diferansiyeli de kilitleyin. Gaza hafifçe dokunun, 2. vitese de çıkabilirsiniz, Niva tereddüt etmeden tırmanacaktır.

Çok dik bir rampadan inerken örneğin, araç ağır devirde olsun, diferansiyeli kilitlemenize gerek yok, 1. viteste hafifçe salın aracı rampaya, sonrasında frene ve gaza dokunmadan ağır ağır, tutarlı bir şekilde aşağı indiğini göreceksiniz..

Selamlar,

Öndeki kısa kolu çamur ve kaygan zemine girdiğimde araç yol alırken de kullanabileceğim (yani vites kolunu debriyaja basarak geri çekip vitesi aktive edebileceğim) söylenmişti, arkadaki uzun kol için mutlaka durmak gerekiyor dediler ben mi yukarıda yazılanları yanlış anladım yoksa öndeki kısa kolu da aktive ederken aracı durdurmak mı gerekiyor ?

Ağır devir ve diferansiyel kilidini devreye almak için normal vitesin boşta olması gerekir. Tümüyle durmak gerekmiyor, vites boşta olsun yeter..

Selam arkadaşlar benim bi sorum olacak niva ile ilgilenen arkadaşlara
benim aracımda şuanda goodyear wrangler lastik var ve bir takımda ok 144 almayı düşünüyorum ancak aracın jantlarını değiştirmek niyetinde değilim orjinal niva jantı bulabileceğim bi adresini varmı ve fiyat konusunda fikri olan bi arkadaş bulunurmu buralarda acaba

Yanılmıyorsam sıfırı 70-80 YTL arasında tanesi...Geçen sene oldukça ucuzdu, 40-50 arasıydı... Ama fiyatı şifaen söyledim, lütfen bir iki servisten falan fiyat sorun gene de siz...

Aşağıdaki ilanda satılık olarak 6 tane var...

Sahibinden. comda gezinirken görmüştüm...

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4285403

Sıfır alacaksanız Lada servis ve yedek parçacılarında bulabilirsiniz...

İstanbuldaysanız Güven Oto Lada dan Mümin beyi tavsiye edebilirim...

Kendi adıma gıyaben tanıdığım biridir...

Ancak forumlardan giden nivacılara çok hesaplı ürün verir...

Nedeni ise Çelik motorun en büyük yedek parça bayi olduğundan oda oldukça indirimli alıyor sanıyorum...

Bunları yazıyorum, çünkü bu firma ile hiçbir maddi vb bağımız yok Yavuzunda benimde, ancak giden nivacı arkadaşlarımız çok
memnun kaldıklardan bizde tavsiye edebiliyoruz...

İkimizi de ladakulubu ve NivaTr den tanır...

Ayrıca Aksarayda 2 adet büyük lada parçacısı vardır... Sanırım birinin adı pehlivan oto idi...

Orjinal ürün olmayıp işimi görsün tarzı parçaları oradan da edinebilirsiniz sanıyorum...

Ama memnuniyet konusunda inanın bir fikrim yok...

1998 1.7i nivam var.ok 144 kullanıyorum ve daha önceden edindiğim zincir takma becerisini yitirdim.bence güzel lastik.

Jimny'lere yanılmıyorsam 195/80 R 15 ya da 205/80 R 16 Special Track takılıyor. Mehmet Becce'den ya da Serkan Duran arkadaşımızın aldığı yerden temin edilebiliyor.
Dakar versiyonunu bilmiyorum ama Special Track Trophy'lere giren araçlarda sorunsuz kullanılıyor.
Benim Vitara'nın Special Track'li haliyle 3. videodaki performansına dikkat çekerim. Bendeki ölçü 235/85/16 (32').
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9797.20

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri